Home
  • NL
  • FR
BoleroEen onderneming van de KBC-groep
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Events
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topics

  • Topics

  • ETF's

  • Bolero Live

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen en aandelenstrategen van KBC Groep:

Alex Martens, Allison Mandra, Bernard Keppenne, Bob Van Leemputte, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guy Sips, Hans Dewachter, Jakub Blaha, Jeroen Van den Bossche, Jill Van Goubergen, Johan Fastenakels, Johan Van Gompel, Joris Dehaes, Joris Franck, Kenneth De Bruycker, Kurt Ruts, Lenny Van Steenhuyse, Liesbeth Van Rompay, Lieven Noppe, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Michiel Declercq, Nathalie Bally, Olivier Vandewoude, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Ruben Devos, Siegfried Top, Steven Vandenbroecke, Steven Vermander, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Simonts, Wido Jongman, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (www.kbcsecurities.com/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts, Steven Vandenbroeke en Jasmine Heyvaert (KBC Economics) en door Barbara Desmet, Johan Elsocht, Jens Meersman en Ellen Van Tongelen (marketing team Bolero, KBC Bank NV), gereguleerd door de FSMA.

do. 5 mei 2022

10:23

Meest verhandelde ETF's in april bij Bolero

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Hieronder vind je tien de meest verhandelde Exchange Traded Funds (ETF's) bij Bolero in april 2022. Ideaal om een vinger aan de pols van de beurs te houden en te ontdekken welke ETF's afgelopen jaar door medebeleggers druk gekocht of verkocht werden! 

1. iShares Core MSCI World UCITS ETF - USD ACC (IWDA) -  ISIN: IE00B4L5Y983

  • Deze ETF tracht de MSCI World Index zo goed mogelijk te volgen. De MSCI World index is de bekendste en meest gebruikte aandelenindex ter wereld. In de ETF zijn ruim 1.600 aandelen uit ontwikkelde landen over de hele wereld opgenomen. Door de ruime spreiding verkleint het risico. Het totale kostenpercentage bedraagt 0,20%. Deze twee factoren maken dat de ETF de meest verhandelde is bij Bolero in de vorige maand. In 2021 haalde hij een rendement van 33,45%. Sinds begin dit jaar staat de ETF 4.83% lager. 

2. iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD - ACC (CSPX) - ISIN: IE00B5BMR087

  • Via deze ETF volg je nauwgezet de S&P 500, de 500 grootste Amerikaanse bedrijven waarvoor kredietbeoordelaar Standard en Poor's een index samenstelde. De S&P 500 wordt onder beleggers soms 'The index you can't beat' genoemd. Deze ETF keert, in tegenstelling tot de nummer zes uit het lijstje, geen dividenden uit. Het is een kapitalisatie-ETF. De dividenden die de onderliggende bedrijven uitkeren, worden door de ETF niet doorgestort naar haar investeerders, maar meteen opnieuw geïnvesteerd in de ETF zelf. Het totale kostenpercentage ligt op 0,07%. De ETF haalde een rendement van 41,65% in 2021. Momenteel is de ETF, in vergelijking met 1 januari van 2022, 4,01% minder waard. 

3. Vanguard INV SER S&P 500 ETF INC NAV (VUSA)  - ISIN: IE00B3XXRP09

  • Ook ETF-ontwikkelaar Vanguard biedt een tracker aan op de S&P 500. Het totale kostenpercentage ligt even laag als bij de concurrentie: 0,07%. ETF-bezitters krijgen de dividenden uitgekeerd. Het rendement in 2021 bedraagt 40,04%. Sinds begin dit jaar staat de ETF 4,35% lager. 

4. iShares Global Clean Energy UCITS ETF - USD DIS (IQQH) - ISIN: IE00B1XNHC34

  • Met deze ETF beleg je in groene energie. iShares stelde een fonds samen met grote bedrijven uit de hele wereld die inzetten op onder mee wind- en zonne-energie. De grootste posities zijn het Amerikaanse Enphase Energie (10,23%), het Deense Vestas Wind Systems (6,78%) en het Amerikaanse Plug Power (6,24%). Het totale kostenpercentage is 0,65%. Het rendement in 2021 was 19,74% negatief. Dat staat in schril contrast met de winst van 120,74% die de ETF in 2020 nog wist te boeken. Dit jaar noteert de ETF met een klein verlies: -0,52%.

5. Vanguard FTSE All-World UCITS ETF - USD ACC (VWCE) - ISIN: IE00BK5BQT80

  • Net als met de nummer één van deze lijst, ben je met de Vanguard FTSE All-World UCITS ETF meteen over heel de wereld belegd. De vijf grootste participaties zijn Amerikaanse reuzen: softwareontwikkelaars Microsoft (3,57%) en Apple (3,36%), e-commercebedrijf Amazon (2,09%), autobouwer Tesla (1,27%) en technologiebedrijf Alphabet (1,26%). Het totale kostenpercentage bedraagt 0,22%. In 2021 haalt de ETF een rendement van 29,37%. Voor 2022 is dat momenteel -4,98%.

6. iShares Core S&P 500 UCITS ETF - USD DIS (IUSA) - ISIN: IE0031442068

  • ETF-ontwikkelaar iShares biedt voor de S&P 500-index ook een distributie-ETF aan: de dividenden worden uitgekeerd en krijg je als cash op je rekening. Let wel: als Belg betaal je roerende voorheffing op uitgekeerde dividenden, dus ook op het dividend uitgekeerd door deze ETF. Wie deze ETF op 1 januari van dit 2021 kocht, was een jaar later 40,07% rijker. Voor 2022 kijkt de ETF momenteel tegen een verlies van -4,27% aan.

7. iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - USD ACC (EMIM) - ISIN: IE00BKM4GZ66

  • Via deze ETF kan je inspelen op de aandelenbewegingen in opkomende markten en groeilanden zoals Mexico en Brazilië, China, Zuid-Afrika,... De grootste sectoren in de ETF zijn Technologie (20,98%) en Financiële diensten (18,24%). De grootste individuele posities zijn de Taiwanese halfgeleiderproducent Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) met 5,81% en daarnaast het Chinese sociale mediabedrijf Tencent (3,99%) en de Chinese e-commercegigant Alibaba Group Holding (3,45%). Het totale kostenpercentage komt neer op 0,18%. Voor 2021 staat er een rendement van 7,55% op de tabellen. Dit jaar noteert de ETF, voorlopig, met verlies: -7,11%.

8. ISHARES II PLC S&P GLOB.WATER FD(FR  - IE00B1TXK627

  • Beleggen in alles wat met water te maken heeft, kan via deze Global Water ETF, die voor 90% bestaat uit Amerikaanse en Europese aandelen. Zo beleg je via deze ETF in American Water Works (9,08%), de Amerikaanse leverancier van water, in het Amerikaanse Xylem (8,69%), dat zich bezig houdt met verzamelen, transporteren, behandelen en hergebruiken van water en in het Britse Halma PLC (5,19%) een groep van veiligheidsbedrijven. Het totale kostenpercentage is 0,65%. In 2021 haalde hij een rendement van 38,6%. Sinds begin dit jaar staat de ETF 12,48% lager.

9. iShares NASDAQ-100® UCITS ETF (DE) - USD ACC (CNDX) - ISIN: IE00B53SZB19

  • ETF-ontwikkelaar iShares biedt ook voor de NASDAQ-100, de Amerikaanse beurs waarop vooral de grootste Amerikaanse technologiebedrijven noteren, ook een ETF aan. Het gaat om een kapitalisatie-ETF. Het totale kostenpercentage ligt op 0,33%. De grootste participaties zijn Apple (12,72%), Microsoft (10,14%) en Amazon.com (6,32%). De ETF haalde een rendement van 40,59% in 2021. Sinds begin dit jaar staat hij 12,63% lager.

10. iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR - ACC (IMAE) - ISIN: IE00B4K48X80

  • Nieuwkomer in deze lijst is deze ETF die de MSCI Europe Index volgt. Het gaat om een kapitalisatie-ETF met een totale kostenpercentage van 0,12%, die belegt in large-caps van waarde- en groeiaandelen. De grootste participaties zijn het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé (3,75%), het Zwitserse farmabedrijf Roche Holding (2,66%), het Nederlandse producent van productiemachines voor halfgeleiders ASML   (2,41%) en Brits Energiebedrijf Shell (2.17%). Vorig jaar was er een rendement van 25,45%. Vanaf 1 januari tot op vandaag is er een verlies van 6,86%.    
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile 
  • Matti van Bolero
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support

Volg ons

Twitter Facebook LinkedIn Youtube
Een onderneming van de KBC-groep

Een onderneming van de KBC-groep

  • © Bolero 2022
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap