vr. 26 apr 2024
Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat maandag op de beleggersagenda staat:
Maandag 29 april
Hebt u het beursnieuws van vandaag gemist? Met ons machtig makkelijke overzicht bent u in geen tijd weer helemaal mee:
J_KBC Securities over Vinci
Een over het algemeen sterk resultaat van Vinci met een orderboek dat nieuwe recordhoogten bereikt en relatief stabiele omstandigheden in de verschillende segmenten. KBCS ziet Vinci als een goed geleid bedrijf, met een defensief profiel, een sterke balans, competent management en een uitstekende reputatie op het gebied van overnames.
Andrea houdt zijn 'kopen'-aanbeveling en koersdoel van 132 euro.
X-Fab?
X-FAB is een halfgeleidersbedrijf dat contractproductiediensten aanbiedt. Het produceert voor halfgeleiderfabrikanten en IDM's die actief zijn op de automobiel-, industriële, communicatie- en medische markten. Het bedrijf is gespecialiseerd in analoge/gemengdesignaal geïntegreerde circuits (IC's) voor hoge spanning/temperatuur. XFAB exploiteert zes fabrieken in Duitsland, Frankrijk, Maleisië en de VS met een totale capaciteit van bijna 100 000 (200mm-equivalent) wafer-starts per maand.
KBC Securities verlaagt de omzetprognose voor het tweede kwartaal 2024 omdat XFab aangaf dat deze naar verwachting zal uitkomen binnen een bandbreedte van 200-210 miljoen dollar met een EBITDA-marge tussen 20-23%. Positief aan de andere kant was dat de prognose voor 2024 werd gehandhaafd met inkomsten binnen een bereik van 900-970 miljoen dollar (verwachting KBCS : 948 miljoen tot 930,0 miljoen dollar) en een EBITDA-marge tussen 20-29% (KBCS:26,8%).
De lagere omzetverwachting voor het tweede kwartaal 2024 weerspiegelt de verwachte daling van de vraag naar X-FAB's 150mm CMOS-technologieën, voornamelijk van industriële klanten, evenals een daling van de SiC-inkomsten na de vermindering van de SiC-boekingen in het eerste kwartaal 2024. Het tweede kwartaal 2024 wordt beschouwd als de bodem van de huidige vertraging, waarbij de SiC-activiteiten van X-FAB zich naar verwachting geleidelijk zullen herstellen in de tweede helft van het jaar.
De positieve langetermijnvooruitzichten voor de activiteiten van X-FAB blijven ongewijzigd dankzij de positionering van de Groep met snelgroeiende eindmarkten en zijn toekomstgerichte technologieportfolio, die duurzame oplossingen mogelijk maakt voor de belangrijkste maatschappelijke uitdagingen van vandaag. De fundamenten op lange termijn voor de automotive en industriële eindmarkten blijven sterk. De megatrend van 'elektrificatie van alles' om klimaatverandering tegen te gaan
stuwt de structurele vraag naar de speciale technologieën van X-FAB die energie-efficiënte en klimaatvriendelijke oplossingen mogelijk maken voor een breed scala aan toepassingen.
KBC Securities over X-Fab
Het tweede kwartaal 2024 weerspiegelt de verwachte daling van de vraag naar X-Fab's 150mm CMOS-technologieën, voornamelijk van industriële klanten.
technologieën van X-Fab, voornamelijk van industriële klanten, evenals een daling van de SiC-inkomsten na de vermindering van de SiC-boekingen in eerste kwartaal 2024. Het tweede kwartaal wordt beschouwd als het dieptepunt van de huidige vertraging en X-Fab's SiC-business zich naar verwachting geleidelijk zal herstellen in tweede helft 2024. De positieve langetermijnvooruitzichten voor de activiteiten van X-Fab blijft ongewijzigd dankzij de positionering in eindmarkten met een sterke groei en de toekomstgerichte technologieportfolio.
De analist van KBC Securities, Guy Sips, handhaaft zijn 'opbouwen'-aanbeveling maar verlaagt het koersdoel van 11 euro naar 10 euro.
Umicore geeft aan dat de marktdynamiek in het eerste kwartaal in lijn was met haar verwachtingen. De materialengroei herhaalde haar bedrijfskasstroomprognose (EBITDA-prognose) voor 2024 van 900 à 950 miljoen euro, wat gemiddeld neerkomt op een daling met 5% op jaarbasis, vertelt KBC Securities-analist Wim Hoste.
Umicore ?
Umicore is een materialengroep die zich toelegt op groene mobiliteit en recyclage. De groep is een van de wereldmarktleiders in kathodematerialen voor herlaadbare batterijen, brandstofcellen, autokatalysatoren en de recyclage van edele metalen.
Divisie batterijmaterialen begint orders uit te voeren
Umicore zegt dat het is begonnen met de uitvoering van het orderboek dat de afgelopen twee jaar is opgebouwd. De onderliggende volumes bouwen zich geleidelijk op, met een meer uitgesproken effect in de tweede helft van het jaar. Wim wijst erop dat Umicore bij de publicatie van de resultaten voor 2023 uitging van een omzetmarge van 575 à 675 miljoen euro voor Battery Materials in 2024. Wim hoste voorziet 621 miljoen, de gemiddelde analistenverwachting (gav) ligt op 629 miljoen euro. De EBITDA-marge zal volgens Umicore landen op ongeveer 22% (Wim: 21%, gav: 22%).
Divisie katalysatoren ligt op schema
Umicore boekt goede vooruitgang op het gebied van efficiëntieverbeteringen, werkkapitaal en het genereren van vrije kasstromen in Automotive Catalysts, waarvan de algemene bedrijfsprestaties in lijn zouden zijn met de verwachtingen, aldus het bedrijf. Umicore ging er aan het begin van het jaar uit van een katalisatoren-EBITDA die iets onder die van 2023 zou liggen (Wim: -4% tot 420 miljoen euro, gav: 422 miljoen euro).
Recyclagepoot heeft onderhoud achter de rug
De geplande en reguliere onderhoudsstop in Hoboken werd in het eerst kwartaal afgerond en de activiteiten zijn intussen weer opgestart. Door de onderhoudsfasering zullen volumes en winsten vooral uit de tweede helft van het jaar komen. De prestaties van Precious Metals Management werden beïnvloed door de beperkte volatiliteit van de metaalprijzen in het eerste kwartaal. Umicore gaat uit van een daling van de EBITDA voor Recycling 2024 (Wim: -13% tot 324,5 miljoen, gav: 327,2 miljoen euro).
Uitdagende markt voor Cobalt & Specialty Materials
Umicore meldt dat deze divisie het jaar is begonnen in een aanhoudend uitdagende marktomgeving, met (zoals verwacht) lagere marktpremies die de resultaten van Cobalt & Specialty Materials (levert speciale chemicaliën aan bedrijven) beïnvloedden. Electro-Optic Materials kende zoals verwacht een sterke start van het jaar. Umicore wil in 2024 een EBITDA boeken die 'iets onder' die van 2023 ligt (Wim: 118,2 miljoen, gav: 114,6 miljoen euro).
KBC Securities over Umicore
Wim Hoste blijft geloven dat Umicore goed gepositioneerd is om een belangrijke rol te spelen in de elektrificatie van transport, De HLM (high lithium mangaan) en solid-state batterijtechnologieën zullen de positie van NMC-chemie (nikkel, mangaan, cobalt) buiten China in het komende decennium ondersteunen, denkt Wim.
Terwijl RBM (Rechargeable Battery Materials) de belangrijkste groeimotor is voor Umicore in de rest van dit decennium, heeft batterijrecyclage het potentieel om een belangrijke groeimotor te worden in het volgende decennium. Wim handhaaft de ‘Opbouwen’-aanbeveling en koersdoel van 26 euro.
Equinor?
Bedrijfsactiviteiten Equinor (voorheen Statoil) is de Noorse nationale oliemaatschappij (67% overheid) met sterke focus op olie- en gaswinning in de Noorse wateren. Ook actief in de VS (in schalie), Angola, Canada, Brazilië, Nigeria en Azerbaijan. De downstreamacitiviteiten zijn veeleer beperkt. Equinor is de belangrijkste gasleverancier van Europa. Statoil wijzigde zijn naam in Eqinor om de transitie te benadrukken van pure olie- en gasproducent naar een bredere energiegroep.
Samenvatting
Equinor rapporteerde goede eerstekwartaalresultaten. Het Marketing, Midstream en Processing (MMP) kwam boven de verwachtingen uit door een sterke olie- en gashandel. Dit is het 5de kwartaal op rij dat MMP de verwachtingen overtreft, toch ziet management niet de noodzaak om de outlook voor het segment te verhogen. De belastingvoet van 66% was ook minder dan wat de markt had verwacht (72%). De Europese gasvraag blijft echter 15% onder het 5 jaar gemiddelde. Indien men de temperatuur in rekening brengt, was de vraag wel 5-10% hoger. Jaar-op-jaar is er wel een 43% daling van de nettowinst door een verdere normalisering van de gasprijzen. Het management zal een extraordinair dividend van 0.35 dollar/aandeel voorstellen bovenop de het ordinair dividend van 0.35 dollar/aandeel. Voor het volledige jaar rekent het op een aandeelhoudersvergoeding van 14 miljard dollar, waarvan 6 miljard dollar in de vorm van inkoopprogramma's.
In detail
De kerncijfers evolueerden als volgt tussen het eerste kwartaal van 2023 en 2024:
De groei in productievolume komt voornamelijk uit Noorwegen met een hogere capaciteit van Johan Sverdrup en de opstart van Breidablikk. Ook internationaal was er lichte groei door het Vito veld in de Golf van Mexico, Buzzard in het VK en en nieuwe productiesites in Angola.
Voor 2024 verwacht de Noorse oliegroep stabiele productievolumes in vergelijking met 2023. De productie van hernieuwbare energie moet verdubbelen. Op financieel niveau verwacht management organische kapitaaluitgaven van rond de 13 miljard dollar. Dit is 3 miljard dollar meer ten opzichte van 2023.
KBC Securities over Equinor
De resultaten van Equinor zijn sterk met hogere productievolumes en een hoger gerealiseerde olieprijs. Op basis van consensusverwachting voor 2024, zou het dividendrendement op een mooie 8.5% moeten komen. Houd er wel rekening mee dat dit hoog dividend onhoudbaar zal zijn indien de gasprijzen verder normaliseren. Doordat het dividend opgedeeld is in een ordinair en extraordinair dividend is het eenvoudiger voor het management om het dividend te knippen. KBCS gelooft in een verdere normalisering van de gasprijzen en bijgevolg een daling van het dividend. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit ook de vloer van het aandeel onderuit halen.
De analist van KBC Securities, Benjamin Wolff, behoudt zijn 'verkopen'-aanbeveling en koersdoel van 240 NOK.
Microsoft?
De software van Microsoft is overal aanwezig. Het Windows besturingssysteem controleert nog altijd de pc-markt terwijl SQL Server één van de belangrijkste platformen voor databases is. Daarnaast behoren OfSce 365 & Microsoft Dynamics tot de populairste softwaretoepassingen voor bedrijven. Ten slotte zorgt Azure dat Microsoft één van de belangrijkste cloudspelers is
Samenvatting
Microsoft rapporteerde gisteren nabeurs over het maartkwartaal (derde kwartaal 2024) resultaten die de consensus overtroffen. De commentaar voor de groei van Azure voor het lopende kwartaal was eveneens bemoedigend.
Details
De totale omzet steeg 17% tegen constante wisselkoersen tot 61,9 miljard dollar en lag daarmee 2% boven de consensus. De operationele winst dikte met 23% aan tot 27.6 miljard euro, 8% beter dan de verwachting. De operationele winstmarge bedroeg 44.6%, 160 basispunten beter dan verwacht.
Per divisie
De groei van Azure (binnen de divisie Intelligent Cloud) is nog steeds het cijfer waar het meest wordt naar uitgekeken door beleggers en ook hier ontgoochelde het bedrijf niet. De groei kwam uit op 31% bij constante wisselkoersen (3 procentpunten sneller dan vorig kwartaal) tegenover de prognose en de consensus die op 28% lagen. De bijdrage van AI-diensten aan die groei bedroeg 700 basispunten , 100 basispunten meer dan vorig kwartaal. Analisten hadden hier wel gehoopt op 8 à 9%. Anderzijds betekent dit dat de groei van Azure ex-AI hoger sterker was. Microsoft gaf mee dat het de vraag niet kon bijhouden.
Over het voorbije kwartaal keerde Microsoft 8,4 miljard dollar uit aan de aandeelhouders via een mix van buybacks en dividenden.
Voor het lopende kwartaal voorspelt het bedrijf:
• Omzet tussen 63,5 en 64,5 miljard dollar (gav: 64,7 miljard dollar)
• Operationele winst tussen 26,8 en 27,5 miljard dollar (gav: 26,7 miljard dollar)
• Operationele winstmarge tussen 42,1% en 42,6% (gav: 41,4%)
• Azure groei (tegen constante wisselkoersen) van 30 à 31% (gav: 28%)
Voor het boekjaar 2025 (start op 1 juli 2024) gaat het bedrijf uit van een tweecijferige groei van zowel omzet als operationele winst. De marge zou wel met circa 1 procentpunt dalen. Voorts zullen ook de kapitaalsinvesteringen opnieuw hoger liggen in boekjaar 2025 tegenover 2024. Dit is omwille van investeringen in (Generatieve) AI en zagen we ook al bij Alphabet ('kopen-aanbevling, koersdoel: 199 dolar).
KBC Securities over Microsoft
Solide resultaten bij Microsoft. Belangrijk was dat de groei van Azure de verwachtingen overtrof. Ook de marge was wederom indrukwekkend. Toch zijn er ook enkele (kleine) aandachtspunten. De omzetprognose voor het lopende kwartaal lag onder de consensus, alhoewel dit te wijten aan een extra negatief wisselkoerseffect ten belope van 700 miljoen dollar. Voorts kwam de ‘inkomstenbeat’ grotendeels op conto van de ‘ More Personal Computing’ divisie, die algemeen als de minst belangrijke wordt beschouwd. Ten slotte kwam de bijdrage van AI in de groei van Azure iets onder de verwachting uit.
De analist van KBC Securities, Kurt Ruts, behoudt zijn 'kopen'-aanbeveling en verhoogt zijn koersdoel van 460 dollar naar 465 dollar.
In de maandelijkse update verhoogt KBC Economics de inflatieverwachting voor Europa en de VS, terwijl de Chinese bbp-groei voor 2024 opgevijzeld werd naar 5,1%. Aan de groeiverwachtingen voor de VS werd niet gesleuteld, wat wel zo is voor Europa. Op het rentefront wordt nu gemikt op twee renteverlagingen door de Fed, vanaf kwartaal drie, tegenover drie renteknips voor de ECB, te beginnen vanaf juni. Je kan de uitgebreiden tekst en de korte video hier vinden.
Voor de bel
Topnieuws
VS onderzoekt terugroeping van 2 miljoen Tesla-auto's vanwege Autopilot
Aandelen in de kijker
Aanbevelingen
Alphabet: Canaccord Genuity verhoogt koersdoel naar 210 dollar van 190 dollar, te midden van versnellende advertentie- en cloudgroei.
Comcast: Scotiabank verlaagt het koersdoel naar 47,25 dollar van 50 dollar, omdat ze verliezen van breedbandabonnees voorspellen, wat op zijn beurt de verwachte omzet- en EBITDA-groeivooruitzichten van het bedrijf verlaagt.
Intel: Wolfe Research verlaagt het koersdoel van 31 dollar naar 29 dollar, omdat het een trage omzetgroei voorspelt en hoge opstartkosten in verband met Foundry.
Microsoft: Bernstein verhoogt het koersdoel naar 489 dollar van 465 dollar, verwijzend naar het vroege succes van de AI-groei en de potentiële aanzienlijke stijging van de cloudomzet.
T-Mobile US: RBC verhoogt het koersdoel naar 188 dollar van 184 dollar, omdat de sneller dan verwachte abonneegroei van het bedrijf zou kunnen leiden tot een grotere kasstroomgroei buiten het jaar.
Materialise meldt een omzetdaling met 24% in het eerste kwartaal. Het eerste kwartaal van 2023 was wel een uitzonderlijk sterk kwartaal met een groei van 24%, duidt KBC Securities-analist Guy Sips. Het medische segment toonde een omzetgroei met 8% op jaarbasis, terwijl de omzet in de segmenten Productie en Software daalde als gevolg van minder gunstige marktomstandigheden.
Materialise?
Materialise integreert meer dan 30 jaar ervaring met 3D-printen in een reeks softwareoplossingen en 3D-printdiensten, die de ruggengraat vormen van de 3D-printindustrie. De open en flexibele oplossingen van Materialise stellen spelers in een grote verscheidenheid aan industrieën, waaronder de gezondheidszorg, de automobielsector, de lucht- en ruimtevaart, kunst en design, en consumptiegoederen, in staat innovatieve 3D-printtoepassingen te bouwen die tot doel hebben de wereld een betere en gezondere plek te maken.
Met het hoofdkantoor in België en vestigingen over de hele wereld combineert Materialise een van de grootste groepen softwareontwikkelaars in de sector met een van de grootste en meest complete 3D-printfaciliteiten ter wereld.
Guy besprak eerder ook al de jaarcijfers voor 2023 van Materialise.
Lagere winstmarge op jaarbasis
De omzet in het eerste kwartaal daalde met 3,4% op jaarbasis tot 63,6 miljoen euro (Guy schatte 67,8 miljoen euro in). De bedrijfskasstroom daalde tot 8,1 miljoen euro (10,3 miljoen in het eerste kwartaal van 2024). De winst daalde tot 2,66 miljoen euro (5,0 miljoen in 2023) terwijl Guy zelf op 2,5 miljoen euro mikte. Hierdoor bedroeg de winstmarge (EBIT-marge) 4,2% (Guy: 3,7%) tegenover 7,6% 2023.
Software: marges liggen weer lager
• In het segment Software daalden de inkomsten in het eerste kwartaal met 8,0% op jaarbasis tot 10,4 miljoen euro (Guy: 11,5 miljoen). De recurrente inkomsten stegen met 4% op jaarbasis en de eenmalige inkomsten daalden op jaarbasis. De aangepaste EBITDA daalde tot 1,1 miljoen euro (Guy: 2,0 miljoen) ten opzichte van 2,4 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2023, wat resulteerde in een EBITDA-marge van 10,4% (Guy: 17,2%) tegenover 21,4% in 2023.
Medical: marges stabiel, hogere inkomsten
De eerstekwartaalinkomsten van Medical stegen met 7,7% op jaarbasis tot 26,2 miljoen euro (Guy: 25,5 miljoen). De inkomsten uit medische software stegen in met 6% op jaarbasis. De inkomsten uit medische hulpmiddelen en diensten stegen met 9% op jaarbasis, dankzij groei in zowel partner- als directe verkoop. De EBITDA steeg tot 7,9 miljoen euro (Guy: 6,5 miljoen euro) in vergelijking met 7,3 miljoen euro in 2023. Hierdoor bleef de EBITDA-marge van Medical op 30,3% (Guy: 25,3%).
Manufacturing: lagere marge
De omzet van het segment Manufacturing daalde met 10,6% op jaarbasis tot 27,0 miljoen euro (Guy: 30,8 miljoen euro). De EBITDA daalde van 3,2 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2023 naar 1,5 miljoen euro (Guy 2,6 miljoen euro). Dat resulteert in een EBITDA-marge van 5,7% (Guy: 8,5%) tegenover 10,6% in 2023.
De brutowinst in daalde tot 35,9 miljoen euro (Guy: 37,9 miljoen euro) of 56,5% brutowinstmarge (Guy: 55,9%) in vergelijking met € 36,8 miljoen 2023 (55,9% brutowinstmarge). Terwijl de kosten voor onderzoek en ontwikkeling, verkoop en marketing en algemene en administratieve kosten in totaal met 5,5% op jaarbasis stegen tot 34,1 miljoen euro. De winst bedroeg 2,6 miljoen euro (5,0 miljoen euro in 2023).
Aangezien het netto financieel resultaat steeg tot 1,5 miljoen en ook belastingkosten van -0,5 miljoen euro bevatte, bedroeg de nettowinst in kwartaal 1 3,6 miljoen euro of 0,06 euro winst per aandeel (3,7 miljoen euro in 2023).
Op het eind van het kwartaal had Materialise 128,9 miljoen euro aan liquide middelen en schulden van 59,7 miljoen euro, wat resulteerde in een netto kaspositie van 69,2 miljoen euro (6 miljoen euro hoger ten opzichte van eind 2023, aangezien de kasstroom uit bedrijfsactiviteiten daalde tot 10 miljoen euro (11,0 miljoen in 2023) en de investeringsuitgaven (2,8 miljoen euro) lager was op jaarbasis.
KBC Securities over Materialise
De voortdurende investeringen in duurzame groei en de omschakeling naar een bedrijfsmodel met terugkerende inkomsten hadden een impact op de operationele winstgevendheid van Materialise, stelt Guy Sips. Toch was er een positief nettoresultaat en een verbeterde nettokaspositie.
KBC Securities blijft bij de ‘Kopen’-aanbeveling. Het koersdoel gaat licht lager van 10,30 naar 9,5 dollar. Guy vindt de fundamenten van de drie bedrijfssegmenten van Materialise sterk: ‘Materialise is goed gepositioneerd is om haar groeidoelstellingen te realiseren’.
Overigens herhaalde Materialise de vooruitzichten voor 2024, waarbij de omzet tussen 265 miljoen en 275 miljoen euro zal liggen. De aangepaste bedrijfswinst moet uitkomen tussen 11 miljoen tot 14 miljoen euro.
Elke dag bieden we u een overzicht van de meest verhandelde effecten bij Bolero op Euronext. Ideaal om een vinger aan de pols van de beurs te houden en te ontdekken welke aandelen/effecten door medebeleggers druk gekocht of verkocht worden!
Vandaag in de top 10: KBC - KBC Ancora - CVC - Tubize - ABN Amro - ASMI - Adyen - Proximus - Cofinimmo
Proximus?
Proximus is de belangrijkste nationale telecomaanbieder in België, actief onder de merknamen Proximus, Scarlet en Mobile Vikings. De groep heeft een nationaal breedband- en mobiel marktaandeel van 40-50% en een videomarktaandeel van 30-40%. Proximus is ook internationaal actief via het digitale identiteitsbedrijf Telesign en communicatieplatform BICS. De Belgische overheid is nog altijd meerderheidsaandeelhouder met een belang van 53,5%. Proximus voert verder ook de Fiber-race aan met een nationale dekking van 20%.
Resultaten
Proximus rapporteerde een mooie reeks resultaten voor het eerste kwartaal van 2024. De inkomsten stegen met 1,2% tot 1,504 miljard euro en de onderliggende bedrijfskasstroom (EBITDA) steeg met 5,0% tot 454 miljoen euro, of ruim boven de verwachtingen. De mooie EBITDA-verbetering was grotendeels te danken aan een sterk commercieel momentum en prijsverhogingen voor de binnenlandse divisie. Hoewel de internationale verkoop teleurstelde, bleef de impact op de marge beperkt. Proximus herhaalt "met veel vertrouwen" zijn vooruitzichten voor boekjaar 2024.
De onderliggende groepsinkomsten stegen met 1,2% tot 1,504m, de onderliggende EBITDA met 5,0% tot 454 miljoen euro terwijl het nettoresultaat met 6,5% steeg tot 101miljoen euro. De genormaliseerde vrije kasstroom was 112 miljoen euro negatief.De nettoschuldbedroeg 3,26 mld euro (in 2023: 3,13 mld euro).
De binnenlandse opbrengsten stegen met 4,5% tot 1,201 miljard euro terwijl de binnenlandse onderliggende EBITDA steeg met 4,7% tot 424 miljoen euro. De inkomsten van de nieuwe internationale divisie daalden met 10,3% tot 316 miljoen euro terwijl de internationale onderliggende EBITDA steeg met 8,6% tot 30,0 miljoen euro.
Proximus herhaalt met veel vertrouwen zijn verwachtingen voor 2024: een binnenlandse omzetgroei tot 1% en onderliggende EBITDA-groei van de Groep tot 1%.
KBC Securities over Proximus
De sterke prestatie bij Proximus was te danken aan het sterke momentum in de binnenlandse activiteiten (zowel residentieel als zakelijk), waarbij Proximus 21.000 postpaidklanten voor mobiele telefonie en 12.000 internetklanten toevoegde. Bovendien werd de prijszetting positief beïnvloed door een dubbele prijsverhoging (juli 2023 & januari 2024). Net als in het vierde kwartaal 2023 bleven de inkomsten voor de internationale markt achter bij de verwachtingen.
De analist van KBC Securities, Michiel Declercq, handhaaft zijn 'opbouwen'-aanbeveling en koersdoel van 8,7 euro.
Skechers?
Skechers is een Amerikaanse producent van sportartikelen, met een bijzondere focus op sportschoenen, zowel voor mannen, vrouwen als kinderen. Skechers positioneert zich als actievere en gebruiksvriendelijke schoenen voor het dagelijkse leven. Het bedrijf verkoopt haar producten zowel via derde partijen als via een eigen winkelnetwerk.
Samenvatting
De resultaten van Skechers kunnen we best omschrijven met een sport term: ‘runners high’. Het gevoel dat je hebt bij het lopen wanneer je telkens sneller kan lopen zonder dat je het gevoel hebt dat je moe wordt. Een zalig gevoel. Net dat gevoel beleefden we gisterenavond bij de kwartaalresultaten van Skechers.
Details
Skechers rapporteerde een omzetstijging van maar liefst 12.5%. Hoger dan de toch al veelbelovende lat van 10% die analisten gelegd hadden. Maar Skechers kon nog meer punten scoren dankzij haar margeverbetering. De schoenenfabrikant kon haar marge met maar liefst 3.6% optrekken… ver boven de verwachtingen die lagen op slechts 0.9%. Wat krijg je dan als resultaat? Jawel, een verbluffend sterke winst per aandeel die uitkomt op 1,33 dollar. Hiermee doen ze veel beter dan verwacht. Het ziet er dus naar uit dat binnen de sport artikelen we meer een kamp zien van verliezers (Nike) en een kamp van winnaars (Adidas, Skechers).
Hoe komt het dat Skechers zulke mooie resultaten mag opleveren ondanks dat we veel negatieve berichten krijgen omtrent de Amerikaanse consument? In de eerste plaats bekijken we het bedrijfsspecifiek. Dankzij enkele innovatieve nieuwe productlijnen wisten ze nieuwe klanten te lokken en een betere strategie rechtstreeks naar de consument hebben ze veel marktaandeel kunnen inwinnen. Langs de andere kant zien we dat ook Skechers vooral mag verbazen in haar buitenlandse activiteiten. Hoewel haar verkopen in de Verenigde Staten zeker niet slecht zijn en nog steeds groeien met meer dan 5%, zijn het vooral haar Europese activiteiten die ons verbazen. Ook China komt sterk uit de voeten. Dit bewijst dat de internationale strategie van Skechers echt wel tractie ondervindt en er dankzij een nog verdere internationalisering ons nog zeker en vast mooie groeicijfers te wachten staan.
De margecijfers werden hiernaast ondersteund door een afnemende kosteninflatie. Vooral de verschepingskosten vielen veel beter mee dan verwacht. We gaan er vanuit dat deze trend zich ook nog komende kwartalen zal verder zetten en dit hun internationale trend nog verder kan versterken. Hiernaast merken we ook op dat Skechers meer van haar duurdere innovatievere producten wist te verkopen. Dankzij deze step-up in de prijzenklasse wist Skechers ook hiermee haar marges fors te verhogen.
Niet alleen het voorbije kwartaal verbaasde met haar resultaten. Ook de vooruitzichten die het management gaf stelde ons heel optimistisch. Skechers verwacht nu een jaar groei die uit zal komen tussen de 9-11%. Hiermee zal hun winst per aandeel uitkomen op 3,95-4,1 dollar op het einde van het jaar. Dit zijn groeiverwachtingen die reeds hoger liggen dan consensus, maar zeker gezien Skechers’ geschiedenis van een steeds zeer conservatieve benadering van haar toekomstige winsten is dit echt wel een mooi vooruitzicht.
KBC Securities
Skechers kon indrukwekkende kwartaalcijfers voorleggen en mocht hierna ook nog eens uitpakken met zeer sterke groeivooruitzichten. Op elk vlak kwamen ze boven verwachtingen uit. Dankzij haar populariteit en innovatieve productenpijplijn kunnen ze de consumentenvrees nog makkelijk van zich af houden.
We blijven overtuigd van onze ‘koop’thesis en verhogen na deze sterke cijfers ons koerdoel van 70 naar 85 USD.
Microsoft behaalt topdoelen op Wall Street, gedreven door AI-investeringen
Intel-voorspelling mist schattingen
Google-moedermaatschappij kondigt allereerste dividend aan
Snap boekt 20% hogere omzet
Gilead boekt kwartaalverlies op acquisitiekosten
Edwards Lifesciences boekt hogere winst
Dexcom maakt sterke resultaten bekend
Skechers zag zijn verkopen sterk stijgen
Rubrik mist zijn debuut niet
Eastman Chemical rapporteert lagere winst
Walmart's langstzittende directeur Rob Walton gaat met pensioen
Rob Walton, het langstzittende lid van de raad van bestuur en de oudste zoon van oprichter Sam Walton gaat aan het einde van zijn ambtstermijn (5 juni) zijn functie neerleggen
Keurig Dr Pepper rapporteert een positief eerste kwartaal dankzij een gestage vraag en prijsstijgingen
Royal Caribbean verhoogt de winstverwachting opnieuw vanwege de hausse aan cruises
Newmont staat bovenaan de winstverwachtingen
Winst van Hess stijgt op de Guyaanse productie in een positief teken voor Exxon
Merck verhoogt de winstverwachting voor 2024 door de stijgende verkoop van het kankermedicijn Keytruda
Align Technology overtreft de verwachtingen
De resultaten van American Airlines vielen tegen met een verlies van 312 miljoen dollar
Bristol Myers Squibb rapporteerde een verlies van 4,4 dollar per aandeel
Caterpillar boekte een stijging van de kwartaalwinst
De omzet van Check Point Software steeg met 6% tot 599 miljoen dollar
Lam Research Corp boekte een hogere omzet
Teradyne boekt een lagere kwartaalomzet
Harley Davidson ziet omzet dalen met 5%
Anglo-America vindt bod van BHP niet aantrekkelijk
Premie-instroom bij Amundi in eerste kwartaal overtrof verwachtingen
Omzet van Accor in eerste kwartaal stijgt met 8%
Sainsbury's streeft naar winstgroei met 10%
GlaxoSmithKline klaagt Pfizer en BioNTech voor gebruik COVID-19-vaccintechnologie
Rémy Cointreau meldt beter dan verwachte verkopen in vierde kwartaal
Thyssenkrupp gaat een strategisch partnerschap aan met Kretinsky's
Defensiebedrijf Saab verhoogt de verkoopvooruitzichten na de winststijging in het eerste kwartaal
TotalEnergies winst daalt met 22% door lagere gasprijzen
AMS Osram's geannuleerde microLED-project kost 750 miljoen dollar
Bpost sloot overeenkomst met de Vlaamse krantenuitgevers over de levering van kranten
Proximus rapporteert een mooie reeks resultaten voor het eerste kwartaal
Corbion meldt iets beter dan verwachte bedrijfskasstroom in het eerste kwartaal
Signify haalt verwachtingen niet
IMCD stelt teleur met de resultaten van het eerste kwartaal
Xior meldt 6,9 procent huurgroei
De vastgoedmaatschappij, gespecialiseerd in studentenhuisvesting, heeft sterke kwartaalresultaten gepresenteerd, met 6,9 procent huurgroei op vergelijkbare basis en met een bezettingsgraad van 98 procent. Het bedrijf bevestigde vrijdag de winstverwachting voor heel 2024 met een winst per aandeel van 2,21 euro en een dividend van 1,768 euro per aandeel. KBC Securities merkt op dat Xior uit zijn schuldenprobleem probeert te groeien in plaats van een verkoop van activa of een joint venture aan te gaan. Ze geloven dat de onderliggende kracht in hun markt dit mogelijk maakt. Geen impact op “Opbouwen”-aanbeveling en 38 euro koersdoel.
Cofinimmo presteert in lijn met de verwachtingen
Basic-Fit boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar 16% meer omzet
Umicore herhaalde vooruitzichten voor bedrijfskasstroom in 2024
Shurgard kondigt overname aan van haar tweede ‘self-storage’-vestiging in regio van Parijs
X-FAB krijgt lager koersdoel van KBC Securities
Quest for Growth verloor vorig kwartaal 1,4 miljoen euro
DEME besloot een aandeleninkoopprogramma op te starten
Materialise meldt een omzetdaling met 24% in het eerste kwartaal
Quest for Growth verloor vorig kwartaal 1,4 miljoen euro
Datum en uur van publicatie: 26/04/2024 om 09:03.
Deze mededeling is niet opgesteld overeenkomstig de voorschriften ter bevordering van de onafhankelijkheid van onderzoek op beleggingsgebied en is daarom niet onderworpen aan het verbod om al voor de verspreiding van onderzoek op beleggingsgebied te handelen.