BANK OF AMERICA CORP

JOHNSON & JOHNSON

GOLDMAN SACHS BDC

MORGAN STANLEY

UNITED AIRLINES HOLDINGS INC.

BITMINE IMMERSION TECHNOLOGIES INC

FORD MOTOR CO.

TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFACTURING CO. LTD.

QANTAS AIRWAYS LTD.

POSTE ITALIANE SPA

THE SWATCH GROUP AG

NOVARTIS AG

VOLVO AB

GERRESHEIMER AG

EASYJET PLC

OCADO GROUP PLC

EXOR NV

DIAGEO PLC

MONTEA NV

HYLORIS PHARMACEUTICALS SA

ACKERMANS & VAN HAAREN NV

ROULARTA MEDIA GROUP NV

SHURGARD SELF STORAGE LTD.


Algemeen beursklimaat

  • De Europese aandelenmarkten openden in het rood na het nieuwe tariefsalvo van president Trump tegen farmaceutische producten en halfgeleiders, maar herstelden nadien geleidelijk. Dat de Euro Stoxx 0,6% daalde had véél te maken met de pandoering voor tech-moloch ASML (-11%), waardoor de AEX (-2,3%) met straatlengtes achterstand op de rest van het pak de dag uit moest.
  • Op Wall Street werd het positieve sentiment ondersteund door meevallende kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse financiële bedrijven, zodat de grote indexen alle met winst afklokten: S&P500 steeg 0,3% en de Nasdaq met 0,2%. De recordreeks gaat dus onverminderd verder.
  • In Azië zorgde de ‘fall-out’ van ASML voor wat druk op chippers zoals Tokyo Electron en Advantest, maar niettemin bleef Japan (+0,5%) in de plus, net zoals de rest van Azië (China +0,3%, Taiwan 0,1%, Hongkong +0,1%). Uitkijken naar kwartaalcijfers nu, vooral dan uit de techsector..
  • Op Europees sectorniveau bengelde technologie natuurlijk helemaal onderaan de ladder (-4,3%), terwijl ook de cyclische waarden het lastig kregen: grondstoffen (-0,75%) en industrials (-0,7%) vervolledigden de “losers top 3”. Daar vallen ook de auto-aandelen onder (-1,3%), want Renault (-16%) verlaagde de prognose voor de operationele marge in 2025 en Stellantis zette onverwacht zijn programma voor waterstofbrandstofceltechnologie stop.
  • Wall Street had geen last van appelflauwte in de tech-sector (+0,3%), net zomin dat het geval was voor financials (+0,7%) of farma (+1,2%). Centraal stonden onder meer de vele kwartaalcijfers van de investeringsbanken, maar de komende dagen en weken komen er nog véél meer resultaten naar buiten. Maak u dus klaar voor volatiliteit.
  • Vandaag stond de Amerikaanse PPI-inflatie op de agenda, zeg maar de evolutie van de producentenprijzen. Alle drie de graadmeters stagneerden vorige maand, en misten ze verwachte toename met 0,2%, waardoor de inflatie met 2,3% op jaarbasis steeg. Zonder voedsel en energie was dat zelfs 2,6%, wat wil zeggen dat de druk op de ketel hoog blijft. En dat zagen we ook in de cijfers over mei, want daarin werd de inflatie opwaarts bijgesteld van 0,1% naar 0,4%.
  • Dat Fed-topman Powell de rente (nog) niet wil verlagen, is inderdaad nog niet zo dom. Initieel reageerden de Amerikaanse obligatiemarkten nogal gelaten op de inflatiedata, maar dat was voor de berichten als zou Trump zich opmaken om Jerome “Knuckelhead” Powell dan toch te ontslaan. Eerst tuimelde de dollar tot 1,172 per euro, terwijl de rentes fluks aantrokken. Maar dat duurde slechts even, want de Welbespraakte Tariefkrijger kwam in zijn ovalen bunker alweer terug op die uitlatingen: ontslag zal waarschijnlijk enkel kunnen op basis van fraude.
  • De dollar herstelde snel weer tegenover de euro (€1 = $1,1581). De Amerikaanse 2-jaarsrente noteert nu iets hoger op 3,91%, tegenover 4,49% op 10 jaar. In Duitsland was er héél wat minder animo, met een 2-jaarsrente op 1,84% en een 10-jaarsrente op 2,70%.
  • Op het gebied van de handelsoorlog zal de VS een tarief van 19% heffen op goederen uit Indonesië. Daarmee wordt opnieuw een deal aan de lijst toegevoegd, waarna er extra details werden vrijgegeven over de geplande heffingen op farmaceutische producten. Maar vooral blijft het wachten op duidelijkheid over de besprekingen tussen de VS en de EU. In dat kader geven we mee dat Bloomberg meent te weten dat Frankrijk en een groeiend aantal EU-lidstaten het voortouw nemen om de EU ertoe te bewegen haar anti-dwanginstrument tegen de VS in te zetten als er geen deal beklonken kan worden voor de 30%-tarieven van kracht worden na 1 augustus. Dat, of zelfs alleen maar de geruchten, zou het handelsvuur nog meer kunnen aanwakkeren.
  • Qua economisch nieuws staat er geen vuurwerk op het menu; al kijken we wél erg naar de evolutie van de kleinhandelsverkoop in de VS, over juni. Ook de nieuwe werkloosheidsaanvragen verdienen de aandacht, net zoals de Philadelphia Fed sentimentsindex over juli, maar geen beide heeft het in zich om de markt écht te doen bewegen. En dat is evenmin het geval voor de Britse loonrapporten over mei en de finale data met betrekking tot de Europese consumenteninflatie in juni.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Abbott Labs, Centas, Citizens Financial, Elevance Health, Fifth Third Bancorp, General Electric, Netflix, PepsiCo, Snap On, Travelers Cos, US Bancorp, AAK, ABB, Assa Abloy, EQT, Essity, Evolution, Investor, Nordea Bank, Novartis, Ocado, Publicis, Tomra Systems, Sligro en Swedbank.

Bron: Bloomberg

Wall Street

Bank of America: {{72958947, BANK OF AMERICA CORP, BML.PRJ}} de Amerikaanse bank zag haar winst in het tweede kwartaal stijgen tot 7,1 miljard dollar, ofwel 89 dollarcent per aandeel, boven de gemiddelde analistenverwachting van 86 dollarcent. De inkomsten uit handel stegen met 15% tot 5,4 miljard dollar, een record voor het tweede kwartaal, dankzij marktturbulentie en geopolitieke spanningen die de activiteit van klanten aanwakkerden. De netto rente-inkomsten bereikten eveneens een record van 14,7 miljard dollar, geholpen door herwaarderingen van activa en groei in leningen en deposito’s. Ondanks sterke prestaties in handel en rente-inkomsten, bleven de inkomsten uit investment banking met 1,4 miljard dollar achter bij sectorgenoten.

Johnson & Johnson: {{270227, JOHNSON & JOHNSON, JNJ}} de Amerikaanse producent van geneesmiddelen en medische apparatuur verhoogde zijn omzet- en winstverwachting voor 2024 na sterke prestaties van Darzalex en cardiovasculaire apparaten. De aangepaste winst per aandeel bedroeg 2,77 dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting van 2,68 dollar, terwijl de kwartaalomzet uitkwam op 23,74 miljard dollar, ruim boven de verwachte 22,84 miljard dollar. De verwachte kosten voor invoerrechten in 2024 werden gehalveerd tot ongeveer 200 miljoen dollar, waardoor ruimte ontstond voor herinvestering in de productpijplijn. De medtech-divisie boekte een omzetgroei van 6,1% tot 8,54 miljard dollar, met sterke bijdragen van nieuwe ablatieproducten en Impella-hartpompen.

Goldman Sachs: {{127063959, GOLDMAN SACHS BDC, GSBD}} de Amerikaanse zakenbank rapporteerde een winst van 3,7 miljard dollar in het tweede kwartaal, ofwel 10,91 dollar per aandeel, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 9,53 dollar. De omzet uit aandelenhandel steeg met 36% tot 4,3 miljard dollar, terwijl de inkomsten uit investment banking met 26% toenamen tot 2,19 miljard dollar, dankzij een opleving in fusies en overnames. Ondanks een lichte daling in vermogensbeheeromzet en hogere voorzieningen voor kredietverliezen, bleef de bank wereldwijd de belangrijkste adviseur bij transacties. De sterke orderportefeuille in investment banking wijst op een mogelijk actief dealklimaat in de komende kwartalen.

Morgan Stanley: {{274646, MORGAN STANLEY, MS}} de Amerikaanse zakenbank boekte in het tweede kwartaal een nettowinst van 3,5 miljard dollar, ofwel 2,13 dollar per aandeel, waarmee het de gemiddelde analistenverwachting van 1,96 dollar overtrof. De omzet steeg tot 16,8 miljard dollar, met een sterke groei in aandelenhandel (+23%) en vastrentende waarden (+9%), terwijl de inkomsten uit investment banking met 5% daalden door uitgestelde deals. De vermogensbeheerdivisie groeide tot 7,8 miljard dollar omzet, met een netto-instroom van 59 miljard dollar en een beheerd vermogen van 8,2 biljoen dollar. Ondanks geopolitieke onzekerheid blijft de bank optimistisch over dealactiviteit in de tweede helft van het jaar, mede dankzij succesvolle beursgangen en strategische adviesmandaten.

United Airlines: {{39333988, UNITED AIRLINES HOLDINGS INC., UAL}} de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zag sinds begin juli een stijging in de reiswaarde, mede dankzij afgenomen geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Ondanks deze positieve trend verwacht het bedrijf een lagere winst in het derde kwartaal door operationele beperkingen op Newark Airport, met een verwachte aangepaste winst tussen 2,25 en 2,75 dollar per aandeel, tegenover een gemiddelde analistenverwachting van 2,60 dollar. Voor het volledige jaar voorziet United een aangepaste winst tussen 9 en 11 dollar per aandeel, terwijl analisten gemiddeld 10,04 dollar verwachtten. In het tweede kwartaal behaalde United een aangepaste winst van 3,87 dollar per aandeel, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 3,81 dollar.

BitMine Immersion Technologies: {{370634918, BITMINE IMMERSION TECHNOLOGIES INC, BMNR}} de aandelen van dit ether-treasurybedrijf stegen met 15% nadat Peter Thiel via zijn durfkapitaalfonds Founders Fund een belang van 9% bekendmaakte. BitMine is een bitcoin-mijnbedrijf dat recent een strategie is gestart gericht op het aankopen van ether.

Ford: {{264959, FORD MOTOR CO., F}} het aandeel verloor terrein nadat de Amerikaanse verkeersveiligheidsdienst (NHTSA) meldde dat Ford bijna 700.000 SUV’s terugroept. Een mogelijk brandstoflek zou het risico op brand kunnen verhogen, aldus de NHTSA.

Azië

TSMC: {{286266, TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFACTURING CO. LTD., TSM}} de Taiwanese chipfabrikant zag zijn kwartaalwinst stijgen met 60% tot 13,53 miljard dollar, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 12,82 miljard dollar. De groei komt door de sterke vraag naar AI-chips. Tegelijkertijd zorgen Amerikaanse invoertarieven en een dure munt voor onzekerheid. TSMC investeert 100 miljard dollar extra in de VS, bovenop eerdere plannen voor drie fabrieken in Arizona.

Seven & i: de Japanse retailer achter 7-Eleven zag Couche-Tard zijn overnamebod van 47 miljard dollar intrekken na maanden van moeizame gesprekken. Volgens Seven & i bevatte het proces misvattingen en ontbrak het aan vertrouwen. De beperkte toegang tot informatie en het uitblijven van echte dialoog speelden een rol. Het aandeel daalde met 9% na het nieuws.

Qantas: {{98145251, QANTAS AIRWAYS LTD., QABSY}} de Australische luchtvaartmaatschappij heeft een gerechtelijk bevel verkregen om verspreiding van gestolen klantgegevens te voorkomen na een grootschalige cyberaanval. De persoonlijke data van 5,7 miljoen klanten werd gehackt, maar er zijn geen aanwijzingen dat deze zijn vrijgegeven. Volgens Qantas zijn geen kredietkaart-, financiële of paspoortgegevens getroffen. De luchtvaartmaatschappij werkt samen met nationale veiligheidsdiensten om het incident grondig te onderzoeken.

Europa

Poste Italiane: {{144811923, POSTE ITALIANE SPA, PST}} de Italiaanse aanbieder van post-, financiële en digitale diensten wil de gesprekken hervatten om het digitale betalingsplatform PagoPA over te nemen. PagoPA, dat dit jaar 57 miljard euro aan overheidsbetalingen verwerkte, speelt een sleutelrol in de ontwikkeling van een digitale portemonnee via de IO-app. De eerdere onderhandelingen liepen vast op de waardering van 500 miljoen euro, maar de partijen hopen in september alsnog tot een akkoord te komen.

Puig: het Spaanse bedrijf, bekend van parfummerken als Rabanne, Carolina Herrera en Jean Paul Gaultier, zag de kwartaalomzet met 8% stijgen exclusief valutaschommelingen, in lijn met de jaarverwachting. In het tweede kwartaal werd een omzet van 1,09 miljard euro geboekt, vrijwel gelijk aan de gemiddelde analistenverwachting van 1,1 miljard euro. De groep verwacht dat de omzetgroei in 2025 zal vertragen tot 6% à 8%, door hogere tarieven in de Verenigde Staten, al blijft de impact beperkt doordat de voorraad grotendeels al in de VS aanwezig is. De verkoop steeg met 10% in Noord- en Zuid-Amerika en met 19,5% in Azië, terwijl de EMEA-regio de belangrijkste markt blijft.

EDF: het Franse staatsnutsbedrijf onderzoekt kapitaalopties voor zijn hernieuwbare energiebedrijven in Noord-Amerika en Brazilië, waaronder een mogelijke aandelenverkoop tot 50%. Een verkoop van het Noord-Amerikaanse belang zou tot 2 miljard euro kunnen opleveren, terwijl EDF ook een waardevermindering van 900 miljoen euro boekte op zijn offshore windproject met Shell na een moratorium van president Trump. De nieuwe CEO Bernard Fontana wil middelen vrijmaken voor de bouw van zes nieuwe kernreactoren en geeft prioriteit aan binnenlandse nucleaire projecten. Daarnaast zoekt EDF externe financiering voor twee Britse kernreactorprojecten, terwijl de Amerikaanse belastingvoordelen voor zonne- en windenergieprojecten zijn ingetrokken.

Coats Group: de Britse garenfabrikant neemt de Amerikaanse inlegzolenproducent OrthoLite over voor 770 miljoen dollar, inclusief schulden. OrthoLite heeft een wereldwijd marktaandeel van 36% in opencellig schuim en levert jaarlijks meer dan 500 miljoen paar zolen aan zo’n 550 merken. De overname zal naar verwachting vanaf het eerste volledige jaar bijdragen aan zowel de operationele winstmarge als de winst per aandeel van Coats. Tegen 2028 voorziet het bedrijf een jaarlijkse besparing van 20 miljoen dollar door de integratie.

Swatch: {{99899, THE SWATCH GROUP AG, UHR}} de Zwitserse horlogemaker zag de omzet in de eerste helft van 2025 met 7,1% dalen tot 3,06 miljard Zwitserse frank, onder de gemiddelde analistenverwachting van 3,2 miljard frank. De daling werd toegeschreven aan aanhoudende zwakte in China, terwijl andere regio’s zoals Noord-Amerika recordomzetten boekten. De halfjaarwinst daalde met 67% tot 68 miljoen frank, mede beïnvloed door recente Amerikaanse importtarieven. China, Hongkong en Macau waren samen goed voor 27% van de omzet van Swatch.

Nordea Bank: de grootste kredietverstrekker in Scandinavië rapporteerde een operationele winst van 1,60 miljard euro in het tweede kwartaal, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 1,58 miljard euro. De winst daalde met 5% op jaarbasis, terwijl de netto rente-inkomsten met 6% terugliepen tot 1,80 miljard euro, net onder de verwachte 1,81 miljard euro. De daling werd veroorzaakt door lagere rentetarieven, maar werd deels gecompenseerd door hogere krediet- en depositovolumes en een bijdrage van de depositohedge.

Novartis: {{101502, NOVARTIS AG, NOVN}} de Zwitserse farmaceut verhoogde licht zijn winstverwachting voor het volledige jaar dankzij sterke omzetgroei van onder meer het borstkankermedicijn Kisqali, waarvan de kwartaalomzet met 64% steeg tot 1,2 miljard dollar. De aangepaste operationele winst in het tweede kwartaal steeg met 20% tot 5,9 miljard dollar, iets boven de gemiddelde analistenverwachting. Ook Kesimpta tegen multiple sclerose (+35%) en het hartmedicijn Entresto (+24%) droegen bij aan de groei, al verwacht Novartis dat een generieke versie van Entresto medio 2025 op de markt komt. Daarnaast kondigde het bedrijf een aandeleninkoopprogramma van maximaal 10 miljard dollar aan en maakte het bekend dat financieel directeur Harry Kirsch in maart 2026 met pensioen gaat.

Volvo Group: {{248007, VOLVO AB, VOLV B}} de Zweedse vrachtwagenfabrikant rapporteerde een operationele winst van 13,5 miljard Zweedse kronen in het tweede kwartaal, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 13,3 miljard kronen. De winst lag wel lager dan de 20,3 miljard van een jaar eerder, door zwakkere vrachtwagenverkopen en onzekerheid in Noord-Amerika. De omzet uit service compenseerde deels deze daling, terwijl de Europese markt stabiliseerde. Volvo lijkt beter gepositioneerd dan concurrenten om Amerikaanse importheffingen te weerstaan, dankzij een grotere lokale productie.

Gerresheimer: {{17950901, GERRESHEIMER AG, GXI}} de Duitse verpakkingsspecialist zag zijn aandelen met ongeveer 7% dalen in de pre-market nadat het bedrijf de gesprekken over een mogelijke overname door private equity-investeerders heeft stopgezet. Volgens Gerresheimer was het voortzetten van de gesprekken niet in het eigen belang van het bedrijf. Beleggers hadden ingezet op een overnamebod als koersaanjager, maar dat vooruitzicht is nu verdwenen. Een lokale handelaar noemt het afblazen van de gesprekken de reden voor de koersdaling.

EasyJet: {{2042569, EASYJET PLC, EZJ}} de Britse luchtvaartmaatschappij rapporteerde een winststijging in het kwartaal tot en met juni, gedreven door sterke vraag naar vluchten en vakanties. Ondanks positieve vooruitzichten voor het volledige jaar, blijft de trend van latere boekingen aanhouden. Het bedrijf benadrukt dat deze boekingsverschuivingen invloed hebben op de zichtbaarheid van toekomstige resultaten. De stijgende winst onderstreept de veerkracht van easyJet in een dynamische reismarkt.

Frasers Group: de Britse retailer verwacht voor het lopende fiscale jaar een winst tussen 550 miljoen en 600 miljoen pond (803,58 miljoen dollar), na een jaarwinststijging van 2,8% dankzij kostenbeheersing. Voor het boekjaar dat eindigde op 27 april rapporteerde het bedrijf een aangepaste winst vóór belastingen van 560,2 miljoen pond, in lijn met de prognose van december. De groep blijft grotendeels in handen van zakenman Mike Ashley.

Assa Abloy: de Zweedse slotenmaker rapporteerde een operationele winst in het tweede kwartaal die iets boven de verwachtingen lag, ondanks een zwakkere marktomgeving. De sterke vraag naar upgrades van elektromechanische en digitale oplossingen droeg bij aan het resultaat. Het bedrijf blijft wereldwijd marktleider in toegangsoplossingen en ziet kansen in technologische vernieuwing. De resultaten onderstrepen de veerkracht van Assa Abloy in een uitdagende markt.

Ocado: {{37752501, OCADO GROUP PLC, OCDO}} de Britse online supermarkt en technologiegroep zag de onderliggende winst in de eerste helft van het jaar met 76,5% stijgen en stelt als hoogste prioriteit om in het volgende boekjaar een positieve kasstroom te realiseren. Het bedrijf benadrukt hiermee zijn focus op financiële duurzaamheid na jaren van investeringen in technologie en infrastructuur. De winstgroei weerspiegelt een verbeterde operationele efficiëntie en kostenbeheersing. Ocado blijft inzetten op schaalvergroting en internationale expansie via zijn technologieplatform.

Exor: {{390119211, EXOR NV, EXO}} Via Transportation, het Amerikaanse transittechbedrijf, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in de VS, waarmee het zijn IPO-plannen herneemt die in 2021 werden uitgesteld door macro-economische onzekerheden. Exor NV, dat in 2020 voor 200 miljoen dollar investeerde bij een waardering van 2,2 miljard dollar, bezit 16,2% van de economische rechten en 19,0% van de stemrechten, en waardeert zijn belang nu op 3,7 miljard dollar. Via levert on-demand transitsoftware aan meer dan 650 steden in 30 landen en ziet kansen in een markt die volgens Boston Consulting Group tegen 2030 een waarde van 750 miljard dollar kan bereiken.

Dunelm Group: de Britse retailer van huishoudelijke artikelen rapporteerde een omzetgroei van 3,8% over het afgelopen boekjaar, waarmee het de verwachtingen overtrof. De stijging is te danken aan prijsbewuste consumenten die in een uitdagend macro-economisch klimaat vaker kiezen voor het betaalbare assortiment van Dunelm. Deze trend onderstreept de veerkracht van het bedrijf in een prijsgevoelige markt. De resultaten versterken het vertrouwen in de strategie van Dunelm gericht op waarde en toegankelijkheid.

Argentex: de Britse specialist in valutarisicobeheer heeft aangekondigd dat zijn divisie AGFX.L alle commerciële en handelsactiviteiten zal stopzetten. De beslissing volgt op het uitblijven van de noodzakelijke financiering om de bedrijfsvoering voort te zetten. Het bedrijf gaf aan dat het niet langer haalbaar was om de activiteiten van deze divisie voort te zetten onder de huidige omstandigheden.

Diageo: {{9454407, DIAGEO PLC, DGE}} de Britse drankenproducent is volgens bronnen van de Financial Times van plan om CEO Debra Crew te vervangen en zoekt een opvolger die de leiding moet nemen over een herstructurering van het bedrijf. Deze stap komt op een moment dat Diageo strategische veranderingen overweegt om zijn positie in de markt te versterken. Verdere details over de timing of mogelijke kandidaten zijn nog niet bekendgemaakt.

Benelux

Montea: {{15892601, MONTEA NV, MONT}} de Belgische logistieke vastgoedspeler heeft een deels ontwikkeld terrein van 115.000 m² verworven in Zaltbommel, een strategische logistieke hotspot in Nederland. De investering bedraagt ongeveer 24 miljoen euro en levert een netto aanvangsrendement van 6,4% op via een erfpachtconstructie op de bestaande fabriek. Deze acquisitie past binnen Montea’s strategie om haar portefeuille in kernlocaties verder uit te breiden. Het terrein biedt potentieel voor verdere ontwikkeling en waardecreatie.

Hyloris: {{299175555, HYLORIS PHARMACEUTICALS SA, HYL}} het Belgische biofarmabedrijf kondigde positieve resultaten aan van een klinische studie naar zijn gepatenteerde vloeibare formulering van atomoxetine, bedoeld als alternatief voor Strattera®-capsules bij de behandeling van ADHD. De studie toonde aan dat de orale oplossing een vergelijkbare relatieve biologische beschikbaarheid heeft onder nuchtere omstandigheden, en dat voedselinname geen invloed heeft op de opname. Deze resultaten ondersteunen de voorbereiding van een New Drug Application (NDA) bij de Amerikaanse FDA. De formulering is specifiek ontwikkeld voor patiënten die moeite hebben met het slikken van vaste vormen of een nauwkeurige dosistitratie nodig hebben. Geen impact op de “houden”-aanbeveling en koersdoel van 6 euro.

Ackermans & Van Haaren: {{29354, ACKERMANS & VAN HAAREN NV, ACKB}} Gravity Media, het Britse productie- en mediabedrijf,  heeft de integratie van EMG en Gravity Media afgerond en treedt voortaan wereldwijd op onder één merknaam: Gravity Media. Met deze rebranding wil het bedrijf zijn creatieve en technologische diensten versterken, zijn wereldwijde aanwezigheid uitbreiden en klanten nog meer waarde bieden. Gravity Media blijft actief in 11 landen met 37 locaties, meer dan 2.000 medewerkers en een portfolio van topklanten en evenementen zoals de UEFA EURO, Tour de France en de ATP Grand Slams. Submerken zoals Boost Graphics, EMG en Origins Digital blijven bestaan onder de Gravity Media Group-structuur.

Roularta: {{29336, ROULARTA MEDIA GROUP NV, ROU}} Koinon NV, de Belgische investeringsmaatschappij heeft na de verplichte heropening van haar vrijwillig overnamebod op Roularta Media Group haar belang verhoogd tot 93,13% van de aandelen, goed voor 12.975.316 aandelen. Tijdens deze heropening werden 279.289 aandelen aangeboden, en in totaal werd 58,74% van de beoogde aandelen ingebracht in het bod. Aandeelhouders krijgen nog een kans om in te tekenen tijdens een vrijwillige heropening van 18 tot en met 29 juli 2025, tegen een biedprijs van 15,50 euro per aandeel, cum dividend. Op 29 juli beslist een bijzondere algemene vergadering over een buitengewoon tussentijds dividend van bruto 3,00 euro per aandeel (netto 2,10 euro), met ex-dividenddatum op 6 augustus en betaling op 8 augustus. Indien een uitkoopbod volgt, zal de biedprijs worden aangepast tot 12,50 euro per aandeel, verminderd met het brutodividendbedrag.

Shurgard: {{232145811, SHURGARD SELF STORAGE LTD., SHUR}} de grootste ontwikkelaar, eigenaar en uitbater van self-storagefaciliteiten in Europa heeft een nieuwe vestiging geopend in Den Haag Kerketuinen, gelegen langs de hoofdweg van het gelijknamige bedrijventerrein. De locatie biedt circa 4.400 m² verhuurbare oppervlakte verdeeld over ongeveer 620 individuele units en wordt op afstand beheerd vanuit de succesvolle vestiging Den Haag Lozerlaan. De directe projectkost bedraagt 11,1 miljoen euro en het verwachte rendement bij volledige bezetting is circa 8%. Met deze opening beschikt Shurgard over 70 locaties in Nederland, waarvan negen in de regio Den Haag, en heeft het nog vijf projecten in de pijplijn die samen meer dan 26.000 m² extra opslagruimte zullen opleveren.

Aanbevelingen

Macrokalender

Wisselkoersen

Grondstoffen overzicht

Bedrijvenkalender

Adviezen (uitgelezen)

  • Het koersdoel voor Adecco Group gaat bij Morgan Stanley van 19 naar 20,5 CHF
  • Het koersdoel voor ASMI gaat bij KBC Securities van 550 naar 486 EUR en de aanbeveling verandert van Kopen naar Opbouwen
  • Het koersdoel voor ASML gaat bij KBC Securities van 703 naar 686 EUR en de aanbeveling verandert van Opbouwen naar Houden
  • De aanbeveling voor Besi gaat bij KBC Securities van Opbouwen naar Houden
  • Het koersdoel voor Capgemini gaat bij Morgan Stanley van 173 naar 168 EUR
  • Het koersdoel voor Fresnillo gaat bij Morgan Stanley van 870 naar 920 GBPp en de aanbeveling verandert van Equal weight naar Underweight
  • Het koersdoel voor Holcim gaat bij Barclays van 109 naar 67 CHF
  • Het koersdoel voor Hydro gaat bij Morgan Stanley van 80 naar 79 NOK
  • Het koersdoel voor ING gaat bij Deutsche Bank van 17 naar 19 EUR
  • Het koersdoel voor ING gaat bij Barclays van 18,4 naar 24 EUR en de aanbeveling verandert van Equal weight naar Overweight
  • Het koersdoel voor JDE Peet's gaat bij Morgan Stanley van 24,9 naar 26,2 EUR
  • De aanbeveling voor KBC Groep gaat bij Barclays van Overweight naar Equal weight
  • Het koersdoel voor L'Oréal gaat bij Barclays van 384 naar 325 EUR en de aanbeveling verandert van Overweight naar Underweight
  • Het koersdoel voor Orsted gaat bij Morgan Stanley van 340 naar 360 DKK en de aanbeveling verandert van Equal weight naar Overweight
  • Het koersdoel voor Richemont gaat bij Jefferies van 140 naar 165 CHF
  • Het koersdoel voor Rio Tinto gaat bij Morgan Stanley van 5760 naar 5500 GBPp
  • Het koersdoel voor Schneider Electric gaat bij Barclays van 231 naar 228 EUR
  • Het koersdoel voor Solvay gaat bij KBC Securities van 38 naar 36 EUR
  • Het koersdoel voor Wolters Kluwer gaat bij Morgan Stanley van 166,5 naar 158 EUR