
TESLA INC.
VISA INC.
WALMART INC.
ALPHABET INC.
META PLATFORMS INC.
AMAZON.COM INC.
SAMSUNG ELECTRONICS CO. LTD.
ALIBABA GROUP HOLDING LTD.
XIAOMI CORP.
BYD CO. LTD.
NOVO NORDISK A/S
KUEHNE + NAGEL INTERNATIONAL AG
HOLCIM LTD.
BÂLOISE HOLDING AG
KINGFISHER PLC
SMITHS GROUP PLC
DSM-FIRMENICH AG
GREENYARD NV
MOURY CONSTRUCTION SA
ZEALAND PHARMA A/S
ARCADIS NV
Algemeen beursklimaat
- Terwijl Europa van geen hout pijlen wist te maken (-0,12%), koos Wall Street resoluut voor winst. De S&P500 tikte 1,8% hoger af, terwijl Big Tech en de Magnificent Seven als vanouds groots uitpakten om de Nasdaq 2,3% hoger te duwen. Daarmee wordt het verlies tot dusver in 2025 niet uitgewist, maar toch al gereduceerd tot 2% en 5,8%. Palantir, een nieuw aandeel op het Leaderboard van Investor's Business Daily, viel op met een sprong van bijna 7%. Ook bitcoinspelers presteerden sterk, met 8% winst voor MicroStrategy en AppLovin. De bitcoin zelf veerde even op tot 89.000 dollar, om nadien weer naar 86.562 dollar te dalen. Small caps schitterden eveneens, want de Russell 2000 index steeg met 2,6%.
- De Wall Street Journal voedde de rally met een artikel waarin gemeld werd dat Trump en de zijnen sommige tariefplannen zal intrekken. Dat de man nadien alsnog dreigde met nieuwe tarieven beroerde beleggers niet. Er is een kans dat de meest wilde tariefperiode achter de rug ligt. Alle sectoren van de S&P 500 kleurden groen op de aandelenmarkt (abstractie gemaakt van de minieme daling van de nutsbedrijven). Consumer discretionary, technologie en communicatiediensten primeerden wel op niet-duurzame consumentengoederen. Risk-on, baby!
- In Azië werd de Amerikaanse koophonger niet doorgetrokken, aangezien de meeste indexen licht in het rood eindigden. De technologiezware HS Tech index verloor zelfs 2,2%, terwijl de Chinese beurs 0,1% lager werd gezet. Taiwan won dan waar 0,7%, terwijl Zuid-Korea er 0,6% op achteruit ging. Een portie gemengd, heet dat dan, zonder dat we daar veel rode draad in kunnen brengen.
- Gisteren stond ook bol van PMI-data, die al belangrijke vinger aan de economische pols fungeren. Duitsland, en in mindere mate (de rest van) Europa, ruilden de traditionele fiscale zuinigheid voor fikse uitgavenplannen richting defensie en infrastructuur. Dat straalde in maart al ietwat af op het Duitse vertrouwen, met vooral herstel in de verwerkende nijverheid, terwijl de dienstensector net optimisme verliest. Ook in Europa herstelde de maakindustrie ietwat, maar de totale sentimentsindex verbeterde slechts marginaal van 50,2 naar 50,4 punten. Beter dan een maand eerder, maar recessieterrein niettemin.
- In de VS was de bedrijvigheid in de dienstensector in maart ook sterker dan wat economen hadden verwacht. De index steeg van 49,7 naar 54,3 punten, terwijl op 51,2 punten werd gemikt. Herstel na een zwakke maand, heet dat dan, maar in de maakindustrie ging het van zwak naar zeer pover. De index daalde van 51,6 naar 49,8 punten.
- De economische kalender omvat een inzicht in het Amerikaanse consumentenvertrouwen, aangevuld met de Richmond Fed index, beide voor maart. Duitsland zet daar de belangrijke IFO-business indicator tegenover, zeg maar de grote broer van het Belgische zakelijke vertrouwen over maart. Tot slot is er ook een rentebesluit in Hongarije en Zweedse inflatiecijfers, maar die zullen het Europese sentiment nauwelijks tot niet bepalen.
- Bedrijfsresultaten komen er onder meer van McDormick, Baloise, Bellway, CD Projekt, Kingfisher, Smiths Group, Tag Immobilien, Fountain en Moury Construct.


Bron: Bloomberg
Wall Street
Tesla: {{37295290, TESLA INC., TSLA}} de aandelen van de elektrische autofabrikant Tesla stegen met 11,93% op de Nasdaq en sloten maandag op 278,39 dollar per aandeel, het hoogste niveau van het jaar. Op maandag reageerde de elektrische autofabrikant op klachten over een pauze in zijn volledig autonome rijtest in China en zei dat het de functies zal lanceren zodra het goedkeuring van de regelgevende instanties heeft verkregen.
Visa: {{22119292, VISA INC., V}} Coinbase meldde dat World Network, het crypto-bedrijf geleid door OpenAI CEO Sam Altman, in gesprek is met Visa over een stablecoin-portemonnee. Een deal zal Visa-kaartfunctionaliteit naar World Network-portefeuilles brengen en stabiele muntbetalingen mogelijk maken voor handelaren die deel uitmaken van het netwerk van de betalingsgigant. aldus het rapport. Het benadrukt de inspanningen van spelers in de industrie om crypto te integreren in het betalingsecosysteem.
Walmart: {{291252, WALMART INC., WMT}} JPMorgan Chase gaat samenwerken met Walmart om betalingen te versnellen voor handelaren die artikelen verkopen via de website van de retailgigant. Dankzij de samenwerking kunnen handelaren op het marktplaatsplatform van Walmart betalingen accepteren en verrichten, terwijl ze de cashflow beheren met behulp van de systemen van JPMorgan, aldus Lia Cao, hoofd embedded finance en solutions bij de grootste Amerikaanse bank.
Alphabet {{10390991, ALPHABET INC., GOOGL}}, Meta {{63750376, META PLATFORMS INC., META}} en Amazon {{252992, AMAZON.COM INC., AMZN}} : India is van plan om een omstreden belasting van 6% op digitale advertenties af te schaffen. Deze belasting trof vooral Amerikaanse techgiganten zoals Google, Meta en Amazon. De afschaffing is bedoeld om de zorgen van de VS weg te nemen en een handelsverdrag te bevorderen. Het parlement zal deze week het wetsvoorstel goedkeuren, waardoor het besluit vanaf 1 april van kracht wordt.

Azië
Samsung Electronics: {{1952395, SAMSUNG ELECTRONICS CO. LTD., SMSN}} de Zuid-Koreaanse techgigant heeft aangekondigd dat co-CEO Han Jong-hee is overleden aan een hartaanval, waardoor de nieuw benoemde baas Jun Young-hyun alleen verantwoordelijk zal zijn voor het bedrijf. Han werd in 2022 CEO van Samsung en was ook verantwoordelijk voor de consumentenelektronica en mobiele apparaten divisie. Jun werd vorige week benoemd tot co-CEO van Samsung tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering na zijn promotie in 2024 om de halfgeleiderdivisie te leiden, die achterblijft bij rivalen zoals SK Hynix en TSMC in de wereldwijde markt voor AI-chips.
Alibaba Group: {{106420801, ALIBABA GROUP HOLDING LTD., BABA}} de Chinese techgigant zal opnieuw beginnen met het aannemen van personeel, aangemoedigd door meer vertrouwen na de ontmoeting van president Xi Jinping met ondernemers in februari. Tsai, de voorzitter van het bedrijf, uitte zijn bezorgdheid over grote investeringen in AI in de VS, die mogelijks een bubbel kunnen veroorzaken. Alibaba is van plan om minstens 52 miljard dollar te investeren in cloud computing en AI-infrastructuur in de komende drie jaar.
Xiaomi: {{342444828, XIAOMI CORP., XIACY}} de Chinese tech- en EV-fabrikant heeft aangekondigd dat het 5,5 miljard dollar heeft opgehaald in een aandelenverkoop om zijn ambitieuze plannen voor de productie van elektrische voertuigen te ondersteunen. Het bedrijf verkocht 800 miljoen aandelen tegen omgerekend 6,8 dollar per stuk, wat een korting van 6,6% was ten opzichte van de slotkoers van 7,28 dollar op maandag. Xiaomi rapporteerde vorige week een bijna 50% stijging van de omzet in het vierde kwartaal en verhoogde zijn doelstelling voor de levering van elektrische voertuigen dit jaar tot 350.000 van 300.000.
BYD: {{25307669, BYD CO. LTD., BYDDY}} de EV-fabrikant heeft vorig jaar een hogere omzet en winst geboekt. Het verslaat daarnaast ook opnieuw concurrent Tesla qua verkoop van elektrische voertuigen. De omzet kwam met 107 miljard dollar zo’n 29% hoger uit dan het jaar er voor. De nettowinst ging 34% hoger, naar 5,6 miljard dollar.
Europa
Novo Nordisk: {{7239032, NOVO NORDISK A/S, NOVO B}} het bedrijf heeft de wereldwijde rechten gekocht voor het afslankmiddel "triple-G" van United Laboratories International voor maximaal 2 miljard dollar. Dit medicijn, UBT251, richt zich op drie hormonen om gewichtsverlies te bevorderen. Concurrent Eli Lilly ontwikkelt een soortgelijk medicijn, retatrutide, dat in een onderzoek heeft aangetoond dat het patiënten kan helpen tot 24,2% van hun gewicht te verliezen. Novo zal een voorschot van 200 miljoen dollar betalen, wat kan oplopen tot 1,8 miljard dollar als bepaalde doelstellingen worden gehaald.
Kühne und Nagel: {{19420076, KUEHNE + NAGEL INTERNATIONAL AG, KNIN}} het Zwitserse logistieke concern meldde dat de operationele winst over het hele jaar lager zou kunnen uitvallen dan analisten hadden verwacht vanwege de wereldwijde economische onzekerheid. Het bedrijf schrapte ook zijn prognose voor de jaarlijkse operationele winstgroei van 17-19% voor 2019-2026, omdat het 'te optimistisch' was geweest in zijn post-Covid-marktveronderstellingen. Het gaf geen nieuwe middellangetermijndoelstellingen voor de operationele winst.
Holcim: {{7422906, HOLCIM LTD., HOLN}} Amrize, de Noord-Amerikaanse spin-off van Holcim HOLN.S , streeft naar een jaarlijkse groei van de EBITDA van ongeveer 8-11% tussen 2025 en 2028. De notering van Amrize blijft op schema voor het einde van de eerste helft van 2025. In 2024 genereerde Amrize een omzet van 11,7 miljard dollar, wat overeenkomt met een jaarlijkse groei van 13% sinds 2021. De aangepaste EBITDA bedroeg vorig jaar 3,2 miljard dollar, wat neerkomt op een jaarlijkse groei van 16% sinds 2021.
Iliad: De Franse telecommunicatiegigant rapporteerde dinsdag een stijging van 11,8% in de EBITDA over 2024, gedreven door sterke prestaties in zijn belangrijkste markten Frankrijk, Italië en Polen. De EBITDA bedroeg vorig jaar 3,85 miljard euro.
Baloise: {{102361, BÂLOISE HOLDING AG, BALN}} het bedrijf rapporteerde een winst van 384,8 miljoen Zwitserse frank voor 2024, een stijging ten opzichte van 239,4 miljoen Zwitserse frank in 2023. De combined ratio verbeterde tot 92,9% en het omzetvolume bleef vrijwel gelijk op 8,6 miljard Zwitserse frank. Baloise haalde een rendement op het eigen vermogen van 13,9%. Het dividend werd verhoogd naar 8,10 Zwitserse frank per aandeel en het bedrijf zal 100 miljoen Zwitserse frank aan eigen aandelen terugkopen. Baloise is onderwerp van overnamespeculatie, met mogelijke biedingen van Helvetia, Allianz, Zurich Insurance en Axa
Kingfisher: {{9454372, KINGFISHER PLC, KGF}} het bedrijf rapporteerde een daling van 7% in de jaarwinst. De omzet daalde met 1,5% tot 12,8 miljard pond, hoewel het marktaandeel van Kingfisher in alle belangrijke regio's groeide. Macro-economische onzekerheid heeft de consumentenvraag naar grote woningverbeteringsprojecten aan beide kanten van de Atlantische Oceaan onder druk gezet. Kingfisher waarschuwde voor een winstdaling van 45 miljoen pond in 2025/26 als gevolg van belastingverhogingen in de overheidsbegrotingen van zowel Groot-Brittannië als Frankrijk. Kingfisher kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 300 miljoen pond aan.
Smiths: {{9454335, SMITHS GROUP PLC, SMIN}} het bedrijf rapporteerde een winststijging van 9,5% in het eerste halfjaar, geholpen door de vraag naar bagage-screeningkits en explosievendetectoren. Daarnaast bevestigde het bedrijf zijn prognose voor een jaarlijkse omzetgroei van 6%-8%. Het bedrijf zou zich nu richten op divisies voor industriële technologieën. Smiths rapporteerde een operationele winst van 269 miljoen pond , vergeleken met 246 miljoen pond een jaar geleden en de door het bedrijf opgestelde raming van 271 miljoen pond.
Benelux
Dsm-firmenich: {{417780051, DSM-FIRMENICH AG, DSFIR}} het bedrijf zal een Sustainability Investor Day organiseren waarin het zal benadrukken hoe duurzaamheid is ingebed in de bedrijfs- en portfoliostrategie. De duurzaamheidsgedreven groei is ingebed in de algemene middellange termijn top line groeidoelstelling van 5-7%. Geen impact op de “opbouwen”-aanbeveling en koersdoel van 125 euro.
Greenyard: {{87712311, GREENYARD NV, GREEN}} het bedrijf kondigde een nieuwe samenwerkingsovereenkomst aan met Sligro Food Group. Greenyard wordt de leverancier van verse aardappelen, fruit en groenten voor alle Sligro-winkels in België. Deze samenwerking met Greenyard stelt Sligro in staat om een uitgebreid assortiment aan te bieden en tegelijkertijd meer te focussen op een korte voedselvoorzieningsketen, inclusief een lokaal assortiment en concurrerende marktprijzen. KBCS handhaaft de “opbouwen”-aanbeveling en koersdoel van 6,6 euro.
Moury Construct: {{29253, MOURY CONSTRUCTION SA, MOUR}} het boekjaar 2024 werd gekenmerkt door een hoog niveau van activiteit en solide resultaten, ondanks een lichte daling van de omzet. De omzet bedroeg 186 miljoen euro op 31 december 2024, een daling van 4,0% ten opzichte van 2023. Deze daling is voornamelijk te wijten aan talrijke projecten die in de tweede helft van 2024 van start gingen. Het jaar 2024 bevestigde de positieve dynamiek van de groep met een hoog niveau van activiteit, goede prestaties en de voortzetting van de integratie van de groep D-FI. Het operationele resultaat bedroeg 29,1 miljoen euro, lager dan in 2023. Er wordt een brutodividend van 12,5 euro voorgesteld en een uitzonderlijk dividend van 5 euro per aandeel dat in 2026 en 2027 zal uitgekeerd worden.
Zealand Pharma: {{40470293, ZEALAND PHARMA A/S, ZEAL}} na de recente aankondiging van Zealand's partnerschap om petrelintide samen met Roche te ontwikkelen en te commercialiseren, paste KBC Securities past zijn model aan om de kasinjectie en mijlpalen op te nemen, terwijl het ook de schattingen voor R&D, SG&A en piekverkopen voor petrelintide verhoogt. Het resultaat is een koersdoelverhoging van 970 Deense kronen naar 1.120 Deense kronen bij een “kopen”-aanbeveling.
Arcadis: {{63566, ARCADIS NV, ARCAD}} het bedrijf heeft de overname van KUA Group afgerond, waarmee het zijn positie op de Europese datacentermarkt versterkt. De overname combineert Arcadis' wereldwijde capaciteiten op het gebied van locatieselectie, programma- en kostenbeheer en duurzaamheidsadvies met KUA's gespecialiseerde architectuur-, ontwerp-, engineering- en algemene planningsexpertise. Deze samenwerking biedt aanzienlijke groeikansen en synergieën, waardoor Arcadis zijn aanwezigheid in de regio kan verdubbelen en end-to-end-oplossingen voor klanten kan leveren.
Aanbevelingen

Macro-kalender

Wisselkoersen


Grondstoffen overzicht



Resultatenkalender



Adviezen (uitgelezen)
· Het koersdoel voor Accor gaat bij HSBC van 49 naar 51,5 EUR
· Het koersdoel voor Alcon gaat bij HSBC van 87 naar 88 CHF en de aanbeveling verandert van Buy naar Hold
· Het koersdoel voor Carl Zeiss Meditec gaat bij HSBC van 54 naar 60 EUR en de aanbeveling verandert van Buy naar Reduce
· Het koersdoel voor EasyJet gaat bij JP Morgan van 750 naar 730 GBPp
· Het koersdoel voor Greggs gaat bij RBC van 2870 naar 2520 GBPp
· Het koersdoel voor Heineken gaat bij Citigroup van 95 naar 93 EUR
· Het koersdoel voor Heineken gaat bij Deutsche Bank van 82 naar 80 EUR
· Het koersdoel voor Kering gaat bij HSBC van 275 naar 230 EUR
· Het koersdoel voor Lloyds gaat bij Jefferies van 85 naar 90 GBPp
· Het koersdoel voor Orsted gaat bij Berenberg van 450 naar 390 DKK
· Het koersdoel voor Prudential gaat bij Barclays van 1190 naar 1130 GBPp
· Het koersdoel voor Securitas gaat bij Jefferies van 88 naar 110 SEK
· Het koersdoel voor Zealand Pharma gaat bij KBC Securities van 970 naar 1120 DKK