• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 9 mei 2025

14:02

AB InBev behoudt prognose voor 2025

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
 

AB InBev liet gisteren weten dat het ondanks de verwachte zwakte in de omzet in het eerste kwartaal een beter dan verwachte organische* bedrijfskasstroom (EBITDA) boekte, met een stijging met 7,9% op jaarbasis. De brouwer herhaalde ook de richtlijnen voor 2025 (organische EBITDA-groei van 4 à 8%), zegt KBC Securities-analist Wim Hoste.

*op eigen kracht, zonder meerekenen van overnames

AB InBev?
Met een wereldwijd marktaandeel van iets meer dan een kwart is AB InBev veruit de grootste brouwer ter wereld. In veel van 's werelds grootste afzetmarkten voor bier, zoals de VS, Brazilië en Mexico, neemt de onderneming een leidende positie in. Tot de bekendste merken van de groep behoren merken als Budweiser, Corona en Stella Artois.

Ondanks minder verkochte drank toch meer inkomsten
Organisch daalden de volumes met 2,2% tot 136,3 miljoen hectoliter (in het vierde kwartaal van '24 was er ook al een daling). De omzet steeg wél met 1,5% tot 13,628 miljoen dollar, ondersteund door een groei van 3,7% in de omzet per hectoliter. De aangepaste EBITDA steeg met 7,9% tot 4 855 miljoen dollar, ondersteund door gedisciplineerde toewijzing van middelen en overhead*-beheer. De aangepaste winst per aandeel steeg met 7,1% of 20,2% op constante wisselkoers tot 0,81 dollar.

*Indirecte kosten, zoals bijvoorbeeld huur of salarissen

Regionale prestaties

  • Noord-Amerika: de volumes daalden met 6,4% tot 19,8 miljoen hectoliter. De omzet daalde met 4,7% tot 3 364 miljoen dollar. De EBITDA daalde met 0,9% tot 1087 miljoen dollar. De verkoop aan detailhandelaren in de VS daalde met 5,4% en presteerde beter dan een zwakke industrie, beïnvloed door ongunstige weersomstandigheden en de timing van de Pasen.
  • Midden-Amerika: de volumes daalden met 1,7% tot 35,1 miljoen hectoliter. De omzet steeg met 3,6% tot 3 784 miljoen dollar. De EBITDA steeg met 10,3% tot 1858 miljoen dollar. De Mexicaanse volumes daalden met 1 à 3 %, in lijn met de industrie en synchroon met de prestaties van concurrent Heineken.
  • Zuid-Amerika: de volumes stegen met 1,3% tot 40,9 miljoen hectoliter. De omzet steeg met 8,5% tot 2 978 miljoen dollar. De EBITDA steeg met 16,8% tot 1007 miljoen dollar. De biervolumes in Brazilië stegen met 0,8%, terwijl Heineken een daling van 4 à 6% meldde, hoewel dat werd beïnvloed door voorraadopbouweffecten.
  • Europa, Midden-Oosten en Afrika (EMEA): de volumes daalden met 1,2% tot 20,7 miljoen hectoliter. De omzet steeg met 4,8% tot 1 965 miljoen dollar. De EBITDA steeg met 13,1% tot 624 miljoen dollar. De volumes in Zuid-Afrika daalden met 1à 3%, maar presteerden beter dan de industrie.
  • Azië en de regio rond de Stille Oceaan (APAC): de volumes daalden met 6,2% tot 19,65 miljoen hectoliter. De omzet daalde met 7,7% tot 1 450 miljoen dollar. De EBITDA daalde met 10,4% tot 523 miljoen dollar. De volumes in China daalden met 9,2%. Dat was een hogere daling ten opzichte van de industrie door zwakte in de horeca en voorraadbeheereffecten.

KBC Securities over AB InBev
Wim Hoste blijft AB InBev zien als de onbetwiste leider in de biersector, met leider in veel markten. De voortdurende digitalisering en premiumiseringstrends leveren gezonde vrijekasstromen. De waardering blijft aantrekkelijk met een EV/EBITDA van 9,2x en een vrije kasstroom rendement van 7,7% voor 2025. Dat leidt tot een herhaling van de “Kopen”-aanbeveling en het koersdoel van 65 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap