• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 6 mei 2021

12:05

AB InBev boekt sterke resultaten en verwelkomt nieuwe CEO

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

AB InBev (koers aandeel: +4,6%) vervangt Carlos Brito als CEO door Michel Doukeris. Brito neemt afscheid met stevige resultaten voor het eerste kwartaal, waarbij zowel de biervolumes als de bedrijfskasstroom fors stegen en resp. 6% en 5% boven de verwachtingen van KBC Securities-analist Wim Hoste uitkwamen. Met optimistische vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2021 krijgt de nieuwe CEO duidelijk een vliegende start als welkomstcadeau. KBCS blijft de waardering aantrekkelijk vinden en handhaaft daarom het “Kopen”-advies met koersdoel van 80 euro.

Resultaten AB InBev

AB InBev realiseerde het voorbije kwartaal een totale volumegroei van 13,3% tot 135,55 miljoen hectoliter (128,55 miljoen verwacht). De netto-omzet steeg iets sterker met 17,2% tot 12,293 miljard dollar (11,568 miljard verwacht), waaronder een solide omzetgroei per hl van 3,7%.

De genormaliseerde bedrijfskasstroom of EBITDA steeg met 14,2% tot 4,267 miljard dollar (4,091 miljard verwacht), waarbij een positieve merkenmix en kostendiscipline tegengewicht boden voor de verwachte druk door transactionele wisselkoersschommelingen en grondstoffenprijzen, de mix van kanalen en verpakkingen en hogere bonussen.

Resultaten per regio

Een duik in het kwartaalrapport van de groep leert trouwens dat, onder meer op het niveau van de volumes, alle divisies beter presteerden dan verwacht. Enkel in Europa blijft het met een negatieve volumegroei nog wat haperen.

  • Noord-Amerika
    • Volumegroei van 2,9% op jaarbasis tot 25,14 miljoen hectoliter, beter dan de daling met 0,5% die analisten hadden verwacht. Ook de omzet deed met een groei van 5,9% beter dan de verwachte +1,5%. Op het niveau van de bedrijfskasstroom of EBITDA leverde de groep met een stijging van 2,2% ook een betere prestatie dan de verwachte -0,7%.
    • De verkopen aan de groothandel stegen met 2,9%, terwijl die aan retail met 0,8% daalden. Volgens de groep is sinds eind april voor die laatste opnieuw sprake van groei.
  • Midden-Amerika
    • Volumestijging met 10,4% tot 33,06 miljoen hectoliter, beter dan de verwachte 31,13 miljoen. Dat vertaalde zich in een omzetgroei van 16% die ook een stuk hoger was dan de 7% waarmee analisten rekening hielden. De genormaliseerde bedrijfskasstroom of EBITDA ging 10,6% hoger en zette daarmee de verwachting van 3,5% stevig in de schaduw.
    • In Mexico was sprake van een hoog ééncijferige omzetgroei, met groei van het marktaandeel, terwijl de bedrijfskasstroom vlak bleef. In Colombia groeide de omzet met zo’n 25% ('mid twenties'), met een stijging van de bedrijfskasstroom van iets meer dan 20% ('low twenties').
  • Zuid-Amerika
    • Stijging van de volumes met 12,1% tot 38,46 miljoen hectoliter, tegenover 8% groei verwacht. Daar werd op het niveau van de omzet een turbo op gezet (+29%) tot 2,248 miljard dollar, beter dan de 2,1 miljard die werd verwacht. De lijn werd doorgetrokken op het niveau van de bedrijfskasstroom die 23,3% hoger ging tot 763 miljoen dollar, terwijl slechts op 664 miljoen was gerekend.
    • De omzet in Brazilië steeg met 24%, goed voor een groeiend marktaandeel, en de bedrijfskasstroom steeg in dat land met 20,3%.
  • EMEA (Europa, Midden-Oosten, Afrika)
    • Volumedaling met 2,1% tot 17,67 miljoen hectoliter, maar beter dan de door analisten verwachte daling van 9%. Dat sijpelde door in een kleiner dan verwachte daling van de omzet van 0,4% en dus niet -7,5%. De genormaliseerde bedrijfskasstroom daalde met een 14,0% tot 403 miljoen dollar, terwijl -17,4% tot 398 miljoen dollar was verwacht.
  • APAC (Asia Pacific)
    • Stijging van de biervolumes met 63,3% tot 20,88 miljoen hectoliter, terwijl slechts op 50,7% groei was gerekend. De omzet ging 61,7% hoger en kwam uit op 1,635 miljard dollar, terwijl de lat op slechts 1,515 miljard lag. De bedrijfskasstroom of EBITDA sprong 167% hoger tot 570 miljoen euro en voorbij de lat die op 486 miljoen lag.

Vooruitzichten

AB InBev sleutelde aan de vooruitzichten en rekent voor het boekjaar 2021 op een groei van de genormaliseerde bedrijfskasstroom tussen 8 en 12%. De omzetgroei zou hoger moeten uitkomen, dankzij een combinatie van volume en prijs.

Hoewel niet vermeld, geven de vooruitzichten nog steeds aan dat AB InBev tegenwind zal ondervinden van wisselkoersschommelingen en van de grondstoffenprijzen. Voorafgaand aan de cijferset mikte KBC Securities-analist Wim Hoste op een stijging van de omzet met 8,4% en een stijging van de bedrijfskasstroom met 13,1%.

Nieuwe CEO

De CEO-wissel is vanzelfsprekend belangrijk nieuws, maar na maanden van speculatie is niemand nog verrast. Ook niet over wie uiteindelijk in de schoenen van Carlos Brito stapt. Michel Doukeris, momenteel verantwoordelijk voor AB InBev Noord-Amerika, neemt het vanaf 1 juli 2021 van Brito over.

Het is natuurlijk afwachten hoe hij die rol zal invullen, maar volgens KBC Securities heeft hij alvast een goede staat van dienst opgebouwd in de regio waarvoor hij nu verantwoordelijk is. Afwachten hoe die het er in het laatste kwartaal onder zijn leiding vanaf zal brengen, maar over de voorbije drie maanden stelde hij alvast niet teleur.

KBS Securities over AB InBev

Met een tweecijferige groei van zowel de volumes als de bedrijfskasstroom kwamen de resultaten van AB InBev boekte over het eerste kwartaal resp. 6% en 5% boven de verwachtingen van KBCS uit. De biergroep bevestigde na maanden van geruchten dat Michel Doukeris de nieuwe CEO wordt, een oudgediende die zijn strepen bij de groep momenteel verdient in Noord-Amerika.

AB InBev blijft voor analist Wim Hoste een interessant aandeel, omwille van zijn leiderspositie op de wereldwijde biermarkt, hoge intrinsieke rentabiliteit en de groeivooruitzichten op lange termijn in opkomende markten (die ruwweg 70% van het groepstotaal vertegenwoordigen).

KBCS vindt de waardering nog steeds aantrekkelijk en herhaalt het “Kopen”-advies met koersdoel van 80 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap