• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 18 mei 2022

13:41

Ackermans casht fors op exit uit ouderenzorggroep Anima

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Een verrassing is het zeker, die verkoop door investeringsmaatschappij Ackermans & van Haaren (AvH) van zijn belang in Anima, hoe je het ook bekijkt. Toegegeven, de groep gaf eerder al aan dat er aan aantal activa op het blok lagen, maar zorgvastgoed was ooit aangestipt als een aparte strategische pijler. Het feit dat Ackermans zicht heeft op een potentiële meerwaarde is in dat kader alleszins het meest verrassend element van het persbericht. De deal heeft geen impact op het koersdoel van 184 en “Houden”-advies, wat geheel wordt verklaard door de ongunstige macro-economische omgeving. Maar het management van AvH is meer dan ervaren genoeg om ook deze woelige wateren ongeschonden door te komen. De portefeuille bestaat ook zonder Anima uit namen van hoge kwaliteit.

AG Insurance legt fors veel centen op tafel

Ackermans & van Haaren (91,8%) en het management (8,2%) zijn overeengekomen om ouderenzorggroep Anima te verkopen aan AG Insurance. Voor AvH vertegenwoordigt de transactie een cash opbrengst van ongeveer 300 miljoen euro en een potentiële meerwaarde van meer dan 230 miljoen euro. De deal zal naar verwachting worden afgesloten in het derde kwartaal van 2022 en moet nog worden goedgekeurd door de Belgische mededingingsautoriteiten.

AG zal het dagelijks beheer van Anima toevertrouwen aan haar dochter AG Real Estate, de vastgoedadviseur van Ageas en een dochteronderneming van AG Real Estate, dat zowel in België als internationaal (Duitsland, Nederland en Spanje) al fors geïnvesteerd heeft in ouderenzorg. De activiteiten van Anima liggen dan ook volledig in lijn met de ambitie van AG Real Estate om haar vastgoedportefeuille te diversifiëren. Een match made in heaven, zeg maar …

KBC Securities over Ackermans & van Haaren

Ook voor KBC Securities-analist Sharad Kumar was het al duidelijk dat AvH een aantal posities in de portefeuille wilde verkopen en dus komt deze transactie niet als een echte grote verrassing. Maar de transactieprijs ligt echter wel bijna 3x hoger dan de geschatte waardering van 98,0 miljoen euro voor AvH's belang in Anima. De deal is daarmee een bewijs van de solide uitvoering die AvH blijft voortzetten ondanks de algemene volatiliteit en het pessimistische sentiment in de markt.

Analist Sharad Kumar meent dat het management van AvH ervaren genoeg is om de woelige wateren die voor ons liggen aan te pakken en dat de portefeuille bestaat uit namen van hoge kwaliteit en daardoor veerkrachtig zal zijn tijdens boekjaar ‘22. Rekening houdend met een mogelijk door de centrale bank veroorzaakte recessie, een stijgende/hoge inflatie en de aanhoudende geopolitieke spanningen in Europa, zijn er vandaag geen duidelijk aanwijsbare factoren die het aandeel op korte termijn hoger kunnen duwen. Daarom wordt het advies behouden op “Houden”, met ongewijzigd koersdoel van 184 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap