• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 28 feb 2022

12:15

Ackermans & van Haaren klopt vlot verwachtingen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ackermans & van Haaren rapporteerde recordresultaten over 2021 in alle divisies. Netto klokte de groep af op 406,8 miljoen euro, een stijging van liefst 77% ten opzichte van een jaar eerder. De groep stelt een dividend voor van 2,8 euro, een toename van 17% ten opzichte van een jaar eerder. AvH blijft profiteren van de positieve dynamiek in zijn kerndivisies. In de marge van de cijfers kondigde AvH het vertrek aan van CEO Jan Suykens.

Resultaten

Met een indrukwekkende groei van 77% klopte de nettowinst van Ackermans & van Haaren in het voorbije jaar af op 406,8 miljoen euro. De divisies Private Banking en Marine Contracting blijven daarbij de belangrijkste groeimotoren achter deze prestatie. Het netto eigen vermogen van de groep kwam uit op 3.957,2 miljoen euro, een groei op jaarbasis van 11,1%. Eind 2021 telde de Antwerpse holding een nettokaspositie van 77,7 miljoen euro. Aandeelhouders krijgen zicht op een dividend van 2,8 euro per aandeel, een stijging van 17% ten opzichte van de 1,9 euro een jaar eerder en goed voor een dividendrendement van 1,6% ten opzichte van de aandelenkoers aan het einde van het jaar.

Prestaties binnen de portefeuille

  • Marine Engineering & Contracting:
    Het nettoresultaat van CFE en DEME bedraagt respectievelijk 23,5 en 68,6 miljoen euro; een groei op jaarbasis van respectievelijk 201,3% en 140,0%. - De afsplitsing van CFE en DEME moet tegen de zomer van FY22 afgerond zijn.
     
  • Private Banking:
    Het nettoresultaat bedraagt 183,1 miljoen euro, een stijging op jaarbasis van 29,6%. De totale Assets Under Management stegen met 18,2% tot 63,9 miljard euro (bruto-instroom: 5,6 miljard euro). Gezien de sombere prestaties van wereldwijde aandelen sinds het begin van boekjaar ‘22 verwacht KBC Securities dat de gecombineerde Assets Under Management zijn gedaald tot ongeveer 58,6 miljard.
     
  • Real Estate & Senior Care:
    Het nettoresultaat kwam uit op 42,7 miljoen euro, een groei op jaarbasis van 30,6%. De subportefeuille droeg 10,5% bij aan het nettoresultaat van de groep.
     
  • AvH Growth:
    Het nettoresultaat kwam uit op 71,3 miljoen euro, wat een groei vertegenwoordigt van 461,4%. AvH Growth draagt bij tot 17,5% van het nettoresultaat van de groep. Het nettoresultaat van Sipef steeg met 544,2% tot 27,7 miljoen euro.

CEO-wissel

Samen met de cijfers laat Ackermans & van Haaren weten dat huidig CEO Jan Suykens enige tijd geleden de wens uitgedrukt heeft om de fakkel als topman van het bedrijf door te willen geven. Dat zal hij doen na de algemene vergadering van 23 mei, datum wanneer Piet Dejonghe en John-Eric Bertrand als co-CEO’s de leiding van de groep zullen overnemen. John Eric Bertrand is de zoon van Luc Bertrand die jarenlang de front man was van de Antwerpse holding.

KBC Securities over Ackermans & van Haaren

Ackermans & van Haaren  blijft profiteren van het positieve momentum in haar kerndivisies. De splitsing van CFE en DEME die begin december ‘21 werd aangekondigd, stuwde het aandeel CFE- de hoogte in (+28,5% rendement sinds 2 december '21), wat verder bijdraagt tot positieve resultaten op groepsniveau. De pool Private Banking heeft (opnieuw) een recordwinst gerealiseerd en een groei van het beheerd vermogen. Ondanks de recente terugval van de wereldwijde aandelen als gevolg van de nieuwe rentepolitiek van de centrale banken en de geopolitieke spanningen in Europa, is KBC Securities ervan overtuigd dat de onderliggende portefeuille van AvH robuust is en dat het management ervaren is om door de komende onzekerheid te navigeren. “Houden”-advies en koersdoel van 184 euro worden bevestigd.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap