wo. 8 mei 2019

Ahold Delhaize (-0,8%) kwam deze morgen met een weinig inspirerend kwartaalrapport en dat is ook te merken aan de koersreactie. De resultaten waren grotendeels in lijn met de verwachting en de vooruitzichten werden eenvoudigweg bevestigd. De VS was een opsteker, maar België en de vrije kasstroom stelden teleur.
Groei over de hele lijn, behalve in België
De groepsomzet klokte af op 15,88 miljard euro, wat 1,5% hoger was aan constante wisselkoersen, en kwam voornamelijk als volgt tot stand:
- VS: 9,67 miljard euro (KBCS 9,7 miljard euro, consensusverwachting 9,8 miljard euro), +1,2% vergelijkbare groei
- Nederland: 3,53 miljard euro (KBCS & consensusverwachting 3,5 miljard euro), +2,9% vergelijkbare groei
- België: 1,22 miljard euro (KBCS & consensusverwachting 1,3 miljard euro), -2,3% vergelijkbare groei
- Rest van Europa: 1,5 miljard euro (KBCS 0,5%, consensusverwachting 0,8%), 0,8% vergelijkbare groei
Beter dan verwachte marge in de VS
De onderliggende EBIT kwam uit op 695 miljoen euro, terwijl KBC Securities op 681 miljoen had gerekend. Ook de onderliggende EBIT-marge ging met 4,4% boven de verwachte 4,3%. Dat was onder meer te danken aan de VS waar de groep erin slaagde om een marge van 4,9% te realiseren, terwijl slechts op 4,8% was gerekend door KBC Securities en 4,6% door de markt. In Nederland daalde de marge en in België ging ze er op vooruit, maar in beide gevallen was de prestatie slechter dan verwacht.
Vooruitzichten
Ahold Delhaize herhaalt de doelstelling voor 2019 om 750 miljoen euro brutosynergiën te realiseren, wat resulteert in 500 miljoen euro nettosynergiën door de integratie van twee bedrijven. Daarnaast verwachten ze in 2019 540 miljoen euro te besparen als onderdeel van het 1,8 miljard euro besparingsprogramma voor 2019-2021.
In verband met de stakingen bij Stop & Shop herhaalt de groep de verwachting dat de onderliggende operationele marge voor de groep in 2019 iets lager zal zijn dan in 2018. Het groeipercentage van de onderliggende winst per aandeel in 2019 werd eerder ook herzien van een hoge eencijferige naar een lage eencijferige groei. De verwachting voor de vrije kasstroom blijft onveranderd op 1,8 miljard euro.
De visie van KBC Securities
De resultaten van de AD kwamen in grote lijnen overeen met de verwachtingen en de vooruitzichten, die neerwaarts werden bijgesteld naar aanleiding van de stakingen en het sociale akkoord bij Stop & Shop in de VS, werden bevestigd. Op het niveau van de verschillende divisies blijft KBC Securities een sterke prestatie zien in de VS met een positieve dynamiek op vergelijkbare basis en margeverhoging, terwijl België minder goed presteerde dan verwacht door een uitdagende vergelijkbare basis en de timing van Pasen. De impact van de sociale onrust is volgens sectoranalist Alan Vandenberghe niet meer dan een kleine storing die geen impact zal hebben op het onderliggende potentieel van Ahold Delhaize.
Gezien de sterke cashflowgeneratiecapaciteit van AD, het door synergievoordelen gedreven winstmomentum en balanssterkte blijft hij erbij dat de korting van de aandelenprijs ten opzichte van de referentiegroep ongerechtvaardigd is. Er is met andere woorden opwaarts potentieel voor de waardering en Ahold Delhaize krijgt het statuut van veilige haven in turbulente tijden. Goed voor een onveranderd “Kopen”-advies en koersdoel van 26 euro.
