wo. 11 aug 2021

Ahold Delhaize pakte uit met een sterke update over het tweede kwartaal waarin niet alleen de verwachtingen werden geklopt, maar ook de vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2021 werden opgetrokken. Aan beide kanten van de Atlantische Oceaan ging de groep over de lat, maar de VS verdient een eervolle vermelding. Het interimdividend voor 2021 zal 0,43 euro per aandeel bedragen. Het rapport bevestigde de investment case van KBC Securities en dus ook het “Kopen”-advies.
Kwartaalcijfers Ahold Delhaize
Met een kwartaalomzet van 18,6 miljard dollar deed Ahold Delhaize het beter dan de door analisten verwachte 17,9 miljard, ook al daalde het cijfer met 2,4% op jaarbasis tegen actuele wisselkoersen (+3% tegen constante wisselkoersen).
De vergelijkbare omzet exclusief brandstof bleef ongeveer gelijk, maar de onderliggende bedrijfswinst van 832 miljoen euro ging vlot boven de verwachte 742 miljoen. Dat impliceert een eveneens beter dan verwachte marge van 4,5%, al ligt die dan weer 80 basispunten lager dan een jaar eerder. Toen was de marge ongebruikelijk hoog door Covid-19. De onderliggende winst per aandeel van 0,53 dollar lag mooi boven de verwachte 0,48 euro.
De nettoschuld steeg licht tot 12,9 miljard euro, waarbij de dividenduitkering en inkoop van eigen aandelen gedeeltelijk werden gecompenseerd door een vrije kasstroom van 428 miljoen euro.
Regionale en online prestatie
- Europa: De omzet bedroeg in totaal 7,53 miljard euro, beter dan de 7,37 miljard dollar die analisten hadden verwacht en goed voor een omzetgroei van 2,4% (exclusief brandstof). De onderliggende bedrijfswinstmarge van 4,2% bleef wel onder de lat die analisten op 4,4% hadden gelegd.
- VS: de omzet klokte af op 11,1 miljard euro, terwijl 10,5 miljard werd verwacht. Op vergelijkbare basis bleef de daling beperkt tot 1,5%. Er werd rekening gehouden met een terugval met 6,1%. Ook de onderliggende bedrijfswinstmarge van 5,0% was met een daling van 1,1% een stuk beter dan de 4,3% die was verwacht.
- Online: De netto-omzet van de online activiteiten steeg met 35,8% bij constante wisselkoersen, waarvan 61% in de VS en 27% in de EU
Vooruitzichten
Gewapend met de cijfers over de eerste zes maanden van het jaar verwacht Ahold Delhaize verwacht nu een “high-teen” groei van de van de onderliggende winst per aandeel tegenover het niveau van 2019, in plaats van de eerder vooropgestelde "low-to-mid teen growth”. Op het niveau van de bedrijfswinstmarges voelt de groep mikt de groep op ongeveer 4,3%, tegenover de eerdere indicatie van "ten minste 4%".
KBC Securities over Ahold Delhaize
Ahold Delhaize rapporteerde volgens analist Thomas Couvreur sterke resultaten over het tweede kwartaal van 2021, waarbij de consensusverwachting voor de omzet en de onderliggende bedrijfswinst met resp. 3,9% en 12,1% werden geklopt. Dat resulteerde in een margeverbetering met 30 basispunten. Die beter dan verwachte prestatie was vooral te danken aan de VS waar zowel de omzet als de marges boven de lat uitkwamen, terwijl de marges in Europa iets lager waren. Ahold Delhaize verhoogde ook haar margeverwachting voor 2021 met 30 basispunten tot zo’n 4,3%, in lijn met de marktverwachting.
De cijfers over het tweede kwartaal bevestigen het sterke track record en het gezonde financiële profiel van Ahold Delhaize. Hoewel KBC Securities verwacht dat de situatie zich zal normaliseren in vergelijking met een uitzonderlijk boekjaar 2020, blijft analist Thomas Couvreur ze geloven dat de groep in staat zal zijn om een interessante groei neer te zetten in vergelijking met de periode vóór Covid-19.
Met marges van meer dan 4% blijft Ahold Delhaize een van de meest winstgevende retailers in de sector en kan het rekenen op snelgroeiende onlineplatformen in de VS en Europa. Overtuigd door de kwaliteit van de naam en de waardering, herhaalt KBCS het “Kopen”-advies en koersdoel van 28,5 euro.