• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 21 aug 2025

12:03

Alfen verlaagt vooruitzichten voor 2026 na zwakke eerste jaarhelft

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Alfen?
Alfen  is een Nederlandse producent van energieopslagsystemen, transformatorstations en elektrische laadpalen. Alfen bestaat uit 3 onderdelen: smart grids (slimme netwerken), energy storage (energieopslag) en EV Charging (laden  van elektrische voertuigen).

Alfen rapporteert een omzetdaling van 14% op jaarbasis en verlaagt zijn groeiverwachting voor 2026 naar 0-5%. De brutomarge en EBITDA kwamen iets boven verwachting uit, maar de dalende trend in de marges bij Smart Grid Solutions baart zorgen, aldus KBC Securities-analist Thibault Leneeuw, die de aandelen van Alfen opvolgt.

EV Charging: sterke marge, zwakke omzet

De omzet uit EV Charging daalde in de eerste helft van 2025 met 23% tot 61,8 miljoen euro, net onder de verwachtingen van KBC Securities (62,7 miljoen euro). Volgens Thibault is de daling vooral te wijten aan toenemende concurrentie in het thuissegment. De publieke markt herstelt trager dan verwacht door netcongestie en een gebrek aan geschikte locaties. Positief is dat de brutomarge in het tweede kwartaal uitzonderlijk sterk was: 48,5%, dankzij lagere componentkosten. De aangepaste brutomarge van 44,1% in de eerste jaarhelft ligt ruim boven de verwachting van KBC Securities (39,0%), maar zal naar verwachting normaliseren in de tweede helft van het jaar.

Smart Grid Solutions: margedruk door componentproblemen

De omzet uit Smart Grid Solutions daalde met 4% op jaarbasis tot 97 miljoen euro, wat onder de verwachtingen ligt (KBC Securities: 106 miljoen euro). Thibault wijst erop dat deze beperkte groei teleurstellend is, zeker gezien de productieproblemen vorig jaar. Nederlandse netbeheerders kampen met personeelstekorten en vertragingen in vergunningen, waardoor ze hun bestellingen hebben teruggeschroefd. De brutomarge van 22,4% bevindt zich aan de onderkant van de verwachte 20-30%-range en ligt onder de verwachting van KBC Securities (24,0%). De dalende trend in de marge is volgens Thibault zorgwekkend en het gevolg van hogere componentkosten door vochtproblemen.

Energy Storage: lagere prijzen, hogere volumes

De omzet uit Energy Storage daalde met 27% op jaarbasis tot 52,6 miljoen euro, iets boven de verwachting van KBC Securities (52,0 miljoen euro). De daling is vooral het gevolg van 40% lagere gemiddelde verkoopprijzen, deels gecompenseerd door hogere volumes. Positief is dat de orderportefeuille voor de rest van het jaar 68 miljoen euro bedraagt, 20% boven de verwachting van KBC Securities, die zelf al 5% boven de consensus ligt. De brutomarge van 27,4% ligt boven de verwachte 15-25%-range, dankzij een uitzonderlijke marge van 32,5% in het eerste kwartaal door vrijval van voorzieningen. Ook hier wordt een normalisatie verwacht.

Vooruitzichten: lagere groei in 2026

Alfen handhaaft zijn omzetverwachting voor 2025 van 430-480 miljoen euro, met een aangepaste EBITDA-marge van 5-8%. Voor 2026 verlaagt het bedrijf echter zijn groeiverwachting van 5-10% naar 0-5%, met een gelijkblijvende EBITDA-marge van 5-8%. Thibault merkt op dat Alfen een sterke tweede jaarhelft nodig heeft om het midden van de guidance te halen. Hij verwacht een stijging van ongeveer 20 miljoen euro in Energy Storage. In EV Charging wordt een voortzetting van de huidige trend verwacht, terwijl Smart Grid Solutions een inhaalbeweging moet maken na vertragingen door nieuwe transformatoren in het tweede kwartaal. Wel waarschuwt hij dat veel projecten pas in december worden uitgevoerd, wat risico’s met zich meebrengt.

KBC Securities over Alfen

De KBC Securities-analist stelt vast dat Alfen zijn sterke onderhandelingspositie in het Smart Grid Solutions-segment lijkt te hebben verloren, gezien de dalende marges. Hoewel er op lange termijn potentieel is, verwacht hij niet dat dit zich op korte termijn zal materialiseren. Door de impact van de verlaagde vooruitzichten verlaagt Thibault zijn koersdoel van 15 euro naar 14 euro en handhaaft hij zijn houden-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap