• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 14 sep 2023

15:05

Arm klaar voor nieuw beursleven

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Zeven jaar nadat de eigenaar SoftBank Group het bedrijf voor 32 miljard dollar van de beurs haalde, wordt de naam Arm opnieuw op het koersbord geschreven en wel op dat van Nasdaq met als ticker “ARM”. De beursgang was 12 keer overtekend en had geprijsd kunnen worden op 52 dollar per aandeel, boven de aangegeven bandbreedte van 47 tot 51 dollar. Maar uiteindelijk vonden de bankiers het beter om de extra 1 dollar per aandeel op tafel te laten liggen, zegt KBC Asset Management-analist Joris Franck.

54,5 miljard

De IPO-prijs impliceert een waardering van 54,5 miljard dollar, wat voor een chipbedrijf buitengewoon hoog is. Zeker in vergelijking met andere spelers op de markt (behalve NVIDIA). De waardering vertegenwoordigt een koers-winstmultiple van ongeveer 104, gebaseerd op de winst in het laatste boekjaar.

NVIDIA wordt gewaardeerd op 108 keer de winst, maar dat is na een voorspelde omzetgroei met 170% voor het huidige kwartaal, dankzij AI-chips. Aan de andere kant is SoftBank, dat 75% van Arm in handen had, een maand geleden overeengekomen om de resterende 25% te kopen van zijn Vision Fund tegen een waardering van 64 miljard dollar, dus tegen een nog hogere waardering.

Softbank’s belofte

Er werden 95,5 miljoen American Depositary Shares (ADS) gecreëerd waarmee Arm zichzelf kan kronen tot de grootste beursgang van het jaar. Masayoshi Son's SoftBank zal na het aanbod ongeveer 90% van het bedrijf bezitten.

Om zijn langetermijnbelofte aan Arm te benadrukken, heeft SoftBank investeerders verteld dat het een meerderheidsaandeelhouder zal blijven en heeft besloten niet meer aandelen te verkopen dan het belang van 9,4% dat het al op de markt bracht toen de beursgang overtekend werd, aldus de bronnen.

De roadshow van Arm had twee belangrijke verkoopargumenten, volgens mensen die het verhaal hebben gehoord.

• Ten eerste rekent Arm op een omzetstijging met 11% in de 12 maanden tot maart 2024 en van ongeveer 25% het jaar daarna, wat wijst op een omzet van 3,7 miljard dollar in het volgende boekjaar.

• Ten tweede mikt CEO Haas op een aangepaste operationele marge van meer dan 40%, exclusief eenmalige posten en bepaalde op aandelen gebaseerde compensaties. Dit betekent dat Arm in het jaar tot maart 2025 ten minste 1,5 miljard aan dollaraangepaste operationele winst zal genereren, bijna het dubbele van vorig jaar.

Wie is Arm?

Arm produceert geen fysieke chips, maar ontwikkelt en geeft de intellectuele eigendom (IP) voor chips in licentie, wat de klant het recht geeft om die chip te implementeren als hun eigen siliciumontwerp.

Wanneer de chipontwerper/fabrikant deze chips vervolgens verkoopt aan OEM's, moet de licentiehouder een royaltyvergoeding per chip betalen aan Arm. Arm ontvangt dus een kleine royalty op bijna alle 1,4 miljard smartphones die jaarlijks worden verkocht.

Royalty's vormen ergens tussen de 55% en 60% van Arms totale omzet, de rest zijn de licentie-inkomsten. De royaltystroom zal naar verwachting groeien met 8% (CAGR = samengesteld jaarlijks groeipercentage) tot 2,5 miljard in 2026.

De totale omzet van Arm in 2026 wordt geschat op 3,9 miljard dollar. Op dit moment wordt een kwart van de inkomsten gegenereerd vanuit China.

Arm is de duidelijke marktleider in de markt voor IP-ontwerp voor halfgeleiders met een marktaandeel van 41% in 2022, wat twee keer zoveel is als de IP-ontwerpinkomsten van de nummer twee, Synopsis.

Design IP kan worden onderverdeeld in 4 categorieën, namelijk: Processor (zoals CPU's en GPU's), Interface, Overig Fysiek en Overig Digitaal. Arm richt zich op "Processors", terwijl Synopsis zich richt op Other Digital. Daarom concurreren ze niet met elkaar.

Concurrenten

Arms ontwerp-IP is alleen gericht op de "instructieset-architectuur" (ISA) van het processorontwerp. Arm verkoopt licenties aan chipontwerpers en fabrikanten om hun eigen instructie-ISA te gebruiken als basis voor hun ontwerpen. ISA's worden ingedeeld in (1) "complex" of (2) "gereduceerd".

Een voorbeeld van een "complexe instructieset computer" (CISC) is x86, dat eigendom is van Intel. Voorbeelden van een "gereduceerde instructieset computer" (RISC) zijn Arm en RISC-V. De laatste is in 2010 uitgevonden in Californië en is open-source. De RISC-V Foundation is tegenwoordig gevestigd in Zwitserland.

RISC bevordert efficiëntie en eenvoud en kan over het algemeen worden gebruikt tegen lagere kosten en met een lager warmte- en stroomverbruik. Daarom is het aantrekkelijk voor mobiele toepassingen, zoals smartphones, tablets en andere consumentenapparaten.

Arm is vooral marktaandeel aan het afsnoepen van x86-gebaseerde chips die nog steeds de pc- en servermarkten domineren en die worden geproduceerd door Intel en AMD. Vandaag de dag wint Arm-chipontwerp ook terrein op nieuwe gebieden, zoals pc's, datacenterservers, bedrijfsnetwerken, auto's en IoT.

Aan de andere kant krijgt RISC-V de laatste tijd steeds meer voet aan de grond en zou het steeds meer kunnen gaan concurreren met Arm.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap