vr. 30 apr 2021

AstraZeneca is met zijn veelbesproken coronavaccin nauwelijks uit het nieuws weg te bannen. Vandaag werd duidelijk wat de coronapandemie betekent voor de resultaten van de farmagroep over het eerste kwartaal van 2021.
De productomzet kwam alvast uit op 7,26 miljard dollar, 6% boven de analistenverwachting. Zonder rekening te houden met de beter dan verwachte omzet uit Covid-19-vaccins van 275 miljoen dollar, klopte de groep de verwachting met zo’n 2%. KBC Asset Management-analiste Liesbeth Van Rompay spreekt van een solide jaarstart voor AstraZeneca en herhaalt de "Kopen"-aanbeveling met een koersdoel van 9.500 GBp.
Kwartaalresultaten AstraZeneca
In het eerste kwartaal van 2021 bedroeg de omzetgroei 11% (bij constante wisselkoersen), waaronder 16% groei in het oncologiesegment en met een bijdrage van alle regio’s. De winstgevendheid was zwak als gevolg van hogere operationele kosten (die verband lijken te houden met vaccins), waarbij de bedrijfswinst uitkwam op 2,52 miljard dollar, 4% onder de consensusverwachting.
Het management blijft investeren in toekomstige groei, met de opstart van tal van nieuwe fase III-studies, ondersteuning voor het nieuwe geneesmiddel (dat nu meer dan 50% bijdraagt aan de totale inkomsten) en de activiteiten in China.
Lagere belastingen (als gevolg van een eenmalig voordeel uit de verkoop van Viela) maakten deze misser goed, met een kernwinst per aandeel die 10% hoger dan verwacht uitkwam op 1,63 dollar. De prestaties van de belangrijkste producten vertoonden een gemengd beeld. Covid-19 woog bijvoorbeeld op de start van de behandeling van Imfinzi (kanker) en Fasenra (astma), wat de verkopen negatief beïnvloedde.
Vooruitzichten
Voor het volledige boekjaar herhaalt het management de verwachting voor een totale omzetgroei van 13-14% en een kernwinst per aandeel van 4,75 à 5,00 dollar, hetzij een groei van 18 à 24% aan constante wisselkoersen.
Die verwachtingen houden geen rekening met een substantiële bijdrage van Astra's Covid-19-antilichaamtherapie of -vaccin. Het effect van de wisselkoersen op de inkomsten en de winst per aandeel zal naar verwachting nog steeds een "low-single digit" gunstig voordeel betekenen. KBC Asset Management verwacht geen substantiële veranderingen ten opzichte van de consensusverwachtingen.
KBC Asset Management over AstraZeneca
Analiste Liesbeth Van Rompay spreekt van een solide jaarstart voor AstraZeneca, ondanks aanhoudende Covid-19-tegenwind en een moeilijke vergelijking op jaarbasis. Verwacht wordt dat die tegenwind zal afnemen en dat de resultaten in de tweede helft van het jaar zullen versnellen. De “Kopen”-aanbeveling en het koersdoel van 9.500 pence worden bij KBC AM dan ook bevestigd.
Naast de resultaten uit de pijplijn focust KBC Asset Management immers vooral op de afronding van de veelbelovende Alexion-transactie in het derde kwartaal. Midden december vorig jaar kondigde AstraZeneca verrassend aan dat het biotechbedrijf Alexion overneemt voor 39 miljard dollar (60 dollar cash en 2,1243 ADR-aandelen).