• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 29 dec 2021

11:45

Atenor verkoopt Roemeens kantorenproject Dacia One

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Vastgoedontwikkelaar ATENOR bevestigt de verkoop van het gebouw Dacia One in Boekarest aan Paval Holding. De afronding van de verkoop was bij de halfjaarresultaten al gepland vóór 31/12/21 en resulteert in een netto-opbrengst van 50 miljoen euro, weet KBC Securities-analist Wim Lewi. Hij behoudt het ‘Houden’-advies en het koersdoel van 64,00 euro.

Dacia One

Dacia One, gelegen in het historische centrum van Boekarest, omvat twee gebouwen: een gebouwd erfgoed (1.500 m²) en een nieuw gebouw (13.500 m²). Het project biedt eersteklas kantoorruimten, die voldoen aan de hoogste energieprestatienormen en streeft naar ‘BREEAM Excellent’- en ‘WELL GOLD’-certificeringen (certificeringsmethodes voor respectievelijk een duurzaam gebouwde omgeving en een werkomgeving die bijdraagt aan de gezondheid en het welzijn van de medewerkers). De bouw startte in februari 2020 en de huur lag toen al voor 100% vast.

Hogere netto-inkomsten in 2021

De koper is Paval Holding, bekend als de eigenaar van de Roemeense doe-het-zelf detailhandel "Dedeman". De netto-opbrengst van 50 miljoen euro betekent een gezonde omzet van 3.300 euro per m². De grond- en ontwikkelingskosten zijn de laatste jaren gestegen, maar het project zal nog een gezonde marge opleveren en bijdragen tot het nettoresultaat van de tweede helft van 2021. ATENOR bevestigt dat haar prognoses voor de netto-inkomsten in 2021 met meer dan 50 % zullen stijgen in vergelijking met 2020. Het profiteert dus ten volle van haar internationale strategie voor de ontwikkeling van stedelijk vastgoed in Europa, ondanks een moeilijke context, aldus analist Wim Lewi.

Welke toekomst voor kantoorruimten?

We zitten momenteel in de vierde COVID-19-golf, maar ATENOR gelooft dat de situatie mettertijd zal verbeteren. Volgens een studie van Harvard ontwikkelt zich een nieuwe manier van werken op kantoor met meer gemeenschappelijke ruimten in plaats van individuele kantoren. Het aantal mensen op kantoor, zal afnemen, maar zij zullen elkaar in grotere ruimtes ontmoeten. Dit vergt een andere indeling van de verdiepingen met een andere opzet waarbij het ontmoeten van mensen belangrijker wordt. Toch is het waarschijnlijk dat in de komende jaren een groot deel van de totale kantoorruimte zal verdwijnen, meent KBC Securities-analist Wim Lewi.

KBC Securities over Atenor

De deal illustreert dat de investeringsvraag naar nieuwe kwaliteitskantoren de covidepidemie overleefde, ondanks de verschuiving naar een nieuwe werk-thuis balans, ziet analist Wim Lewi. ATENOR sluit een jaar af van vastgoedverkopen die kapitaal vrijmaken en de balans ontlasten. De koers van het aandeel is achtergebleven ten opzichte van andere ontwikkelaars, door de trage vergunningsaanvragen en de 60% kantorenmix. De waardering is interessant geworden, maar er blijft onzekerheid bestaan over de langetermijnimpact van COVID-19 op het kantorensegment. Ook de hogere duurzaamheidseisen doen de bouwkosten stijgen, nog versterkt door de inflatie van bouwmaterialen.

Analist Wim Lewi handhaaft daarom het ‘Houden’-advies en het koersdoel van 64,00 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap