do. 20 feb 2020
AXA verlaagt de winstvooruitzichten voor XL, geen impact op koersdoel

AXA rapporteerde deze ochtend jaarresultaten en deze waren grotendeels in lijn met de verwachtingen. Enkele weken geleden had AXA al gewaarschuwd dat het extra reserves zou nemen bij haar Amerikaanse dochter XL. Vandaag voegt het management hier nog aan toe dat het voor XL een genormaliseerede onderliggende winst van 1,2 miljard euro verwacht in 2020 terwijl het eerder een doelstelling van 1,4 miljard had. De CEO van XL wordt vervangen.
Al sinds de aankondiging van de overname van XL zijn er vraagtekens geplaatst bij de uiteindelijke winstgevendheid van XL. De aankondiging van enkele weken geleden en het feit dat AXA de vooruitzichten tempert voor 2020 geeft extra munitie aan de twijfelaars.
De visie van KBC Asset Management
Volgens KBC AM heeft het management toch enkele stappen in de goede richting gezet. Het nemen van extra reserves is niet enkel een gegeven bij XL, maar in heel de industrie omdat er gevreesd wordt dat meer rechtszaken zullen leiden tot hogere schadeclaims. Bovendien is het verlagen van de winstdoelstelling het gevolg van het nemen van extra maatregelen om de volatiliteit van de winst bij XL te verminderen. De stabielere winstvooruitzichten, het terugdringen van de schuldgraad en de sterke kapitaalpositie zorgen voor een herwaardering van het aandeel. KBC AM blijft daarom positief en bevestigt de "Kopen"-aanbeveling met koersdoel van 30 euro.