• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 27 aug 2021

10:30

Balta boekt sterke kwartaalresultaten

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Na een mooi rapport over het eerste kwartaal van 2021 zette tapijtenproducent Balta (koers aandeel: +9%) ook in het tweede kwartaal een sterke prestatie neer. Zowel de omzet als de bedrijfskasstroom gingen daarbij flink boven de analistenverwachtingen. Prijsstijgingen en kostenbesparingen waren een recept voor succes, maar de groep waarschuwt wel voor de impact van de kostenstijgingen voor de tweede jaarhelft.  KBC Securities-analist Wim Hoste herhaalt het "Opbouwen"-advies en koersdoel van 3 euro.

Sterke kwartaalresultaten

De omzet steeg over het tweede kwartaal met 55,4% tot 165,7 miljoen euro, beter dan de 152 miljoen euro die KBC Securities had verwacht. De aangepaste bedrijfskasstroom of EBITDA steeg naar 23,0 miljoen euro (van 1,2 miljoen in het tweede kwartaal van 2020), wat aanzienlijk beter was dan de KBCS-prognose van 18,5 miljoen euro. Extra besparingen uit het NEXT-programma droegen in het kwartaal 3 miljoen euro bij. 

Per divisie zien de resultaten er als volgt uit: 

  • Tapijten: de omzet steeg met 84,5% tot 64,9 miljoen euro (54,9 miljoen verwacht), met zowel aanhoudende groei in e-commerce als groei in directe leveringen. Het momentum was volgens Balta zeer sterk in Noord-Amerika, terwijl het ook duidelijk positief was in Europa. De aangepaste bedrijfskasstroom steeg van -3,2 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2020 tot een beter dan verwachte 9,9 miljoen euro in het voorbije kwartaal, met een marge van 15,3%. Prijsverhogingen, een betere productmix en besparingen in het kader van het NEXT-programma lagen aan de basis van deze prestatie. 
  • Residential: de omzet steeg met 91,2% tot 49,3 miljoen euro (42,8 miljoen verwacht) dankzij de heropening van verkooppunten. De aangepaste bedrijfskasstroom steeg van -1,0 miljoen tot een eveneens beter dan verwachte 4,2 miljoen euro, goed voor een marge van 8,5%. Ook hier lagen hogere volumes, besparingen en mixverbeteringen aan de basis van het herstel. 
  • Commercieel: de omzet steeg met 8,4% tot 47,3 miljoen euro (50,2 miljoen verwacht), waaruit blijkt dat klanten nog steeds wat terughoudend zijn met nieuwe projecten. De aangepaste bedrijfskasstroom steeg met 49,9% tot 8,6 miljoen euro (6,5 miljoen verwacht), wat neerkomt op een marge van 18,2%. 

Balans 

De nettoschuld (incl. IFRS16) steeg sequentieel met 0,7% tot 294,9 miljoen euro. Belangrijk is dat de beter dan verwachte aangepaste bedrijfskasstroom resulteerde in een solide verlaging van de nettoschuld/EBITDA-ratio: exclusief IFRS16-effecten daalde de door Balta bekendgemaakte nettoschuld/EBITDA van 4,0x aan het eind van het eerste kwartaal tot 3,0x aan het eind van het tweede kwartaal.

Als we de IFRS16-schulden meerekenen, komen we uit op een nettoschuld/EBITDA aan het einde van 2Q21 van 3,2x. De solide daling van de nettoschuld/EBITDA-ratio brengt een schuldherfinanciering geleidelijk dichterbij, die het potentieel heeft om de rentelast van Balta aanzienlijk te verlagen. 

Vooruitzichten 

Balta geeft geen concrete vooruitzichten voor het volledige boekjaar.

In het persbericht vermeldde de CEO dat de stijging van de grondstofprijzen een grotere impact zal hebben in de tweede helft van het jaar, dus blijft het de vraag of Balta's prijsinitiatieven snel genoeg kunnen worden doorgevoerd om dit te compenseren. 

KBC Securities over Balta

Balta rapporteerde volgens analist Wim Hoste een sterke winstverbetering, waarbij de aangepaste bedrijfskasstroom ongeveer 24% boven de verwachtingen uitkwam. De besparingen in het kader van het NEXT-programma droegen nog eens 3 miljoen euro bij.

Op korte termijn zal de kosteninflatie toenemen en de vraag is hoe snel Balta dit kan compenseren met zijn prijsinitiatieven.

KBC Securities-analist Wim Hoste blijft Balta waarderen omwille van de ommekeer in het bedrijf die zich aan het ontvouwen, is en herinnert eraan dat het recente succesvolle ruilbod de looptijd van de belangrijkste schuldinstrumenten al heeft verlengd tot eind 2024 (hoewel het nog steeds gepaard gaat met een hoge coupon van 7,75% op de Senior Secured Notes) en het daardoor mogelijk maakt om de focus geleidelijk te verleggen van de balans naar de waardering, die duidelijk aantrekkelijk is.

Ondanks de bezorgdheid op korte termijn over de stijgende grondstofprijzen is analist Wim Hoste verheugd over de sterke winstverbetering in het tweede kwartaal en herhaalt hij het “Opbouwen”-advies met koersdoel van 3 euro.  

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap