wo. 17 jul 2019

Wanneer je als laatste van de drie Amerikaanse grootbanken kwartaalresultaten publiceert, kan het al eens gebeuren dat er weinig vermeldenswaardigs overblijft. Dat is volgens sectoranalist Joris Dehaes vandaag helemaal het geval voor Bank of America.
De resultaten liggen helemaal in lijn met wat we na de resultaten van Citigroup en JPMorgan konden verwachten. Kort samengevat zijn dit de belangrijkste elementen voor Bank of America:
- de winst bleef 4% boven de verwachtingen,
- de inkomsten stegen 2% op jaarbasis,
- de kosten bleven stabiel op jaarbasis,
- de netto interestmarge daalde meer dan verwacht, nl. 2,44% vs. prognose 2,46% en 2,51% in het vorige kwartaal,
- de fee-inkomsten waren sterk,
- de inkomsten uit de investeringsbankdivisie daalden zoals verwacht fors,
- de provisies blijven laag,
- de inkoop van eigen aandelen gaat onverminderd verder.
De visie van KBC Asset Management
Bank of America wordt algemeen gezien als de meest rentegevoelige bank van de "grote drie" (waartoe ook JPMorgan en Citigroup worden gerekend), wat volgens analist Joris Dehaes wel het geval is. De interestmarge daalde in het tweede kwartaal echter niet sterker dan die van JPMorgan. Bovendien heeft ook Bank of America een enorm gediversifieerde inkomstenstroom die ondanks een dalende marge blijft aangroeien, terwijl de kostendiscipline zeer sterk is.
Ook in moeilijkere omstandigheden blijft KBC AM daarom positief over het aandeel met een "Kopen"-aanbeveling en koersdoel van 35 USD.