do. 18 jul 2019

Barco (-2%) publiceerde deze ochtend halfjaarcijfers waaruit duidelijk bleek dat de marges in stijgende lijn blijven evolueren. Goed nieuws, maar de omzet en de bedrijfskasstroom bleven net dat tikkeltje onder de analistenverwachtingen, waardoor beleggers met een hongertje achterblijven. Positief is wel dat het aantal nieuwe orders en het orderboek op erg hoog niveau blijven, zodat de prognoses van het management konden worden herhaald. KBC Securities-analist Guy Sips nam de cijfers onder de loep en verhoogde het koersdoel.
Cijferoverzicht
In de eerste jaarhelft werd een totaal van 533,8 miljoen euro inkomende orders opgetekend (+7,5% op jaarbasis of +4,1% bij constante wisselkoersen), een zucht meer dan verwacht. Dat hielp de groepsomzet 8,3% hoger tot 496,4 miljoen euro, al mikten analisten eerder op het mythische cijfer van 500 miljoen euro.
Winstgevendheid
De positieve verrassing kwam van de winstgevendheid, want de bedrijfskasstroom (EBITDA) kwam in de eerste helft van 2019 uit op 67,6 miljoen euro. Dat levert een marge van 13,6% op, terwijl KBC Securities op een EBITDA-cijfer van 63,8 miljoen euro met een marge van 12,8% mikte. De hogere marge is voornamelijk te danken aan de aanhoudende verbetering van de brutowinstmarge en de toegenomen operationele kostenbesparingen. In de eerste jaarhelft kwam de nettowinst uit op 43,1 miljoen euro, terwijl de consensusverwachting op 35,9 miljoen euro lag.
Per divisie
- Entertainment: de omzet bedroeg 194,5 miljoen euro, terwijl op 200 miljoen euro werd gemikt. Dat leverde een EBITDA op van 15,5 miljoen euro, eveneens een zucht onder de schattingen, met een marge van 8%.
- Enterprise: de omzet van 173,9 miljoen euro lag in lijn met de prognoses, terwijl EBITDA met 35,5 miljoen euro hoger lag dan de verhoopte 32,9 miljoen euro.
- HealthCare: de omzet lag met 128 miljoen euro boven de verhoopte 125,3 miljoen euro, terwijl ook de EBITDA van 16,6 miljoen euro positief wist te verrassen.
Vooruitzichten
Voor het volledige boekjaar verwacht het management een gemiddeld tot hoog eencijferige omzetgroei (i.e. tussen 5 en 10%), waarbij de EBITDA-marge in lijn ligt met de eerste jaarhelft.
De mening van KBC Securities
Volgens analist Guy Sips is het positief dat in de eerste jaarhelft de orders en de omzet in elke divisie stegen.
In de divisie Entertainment zorgden aanzienlijke bioscoopuitbreidingen in Noord-Amerika en West-Europa voor een stijging van de bestellingen met 12,6% en in de Enterprise-poot deden zowel ClickShare als Control Rooms het niet slecht. Dankzij een solide orderportefeuille bij de start van 2019 dikte ook de omzet in de HealthCare-divisie goed aan, aangevoerd door het chirurgisch segment. De sterke winstgevendheid werd gedreven door solide verbeteringen voor zowel Enterprise als Healthcare, maar ook de ommezwaai in Control Rooms valt op te merken.
Het enige negatieve element, en dat verklaart meteen de koersreactie, is de lager dan verwachte winstgevendheid in de afdeling Entertainment. Dat is te wijten aan zwakkere verkopen in het segment Venues and Hospitality.
KBC Securities had in zijn waarderingsmodel al opgenomen dat de combinatie van een groeiend orderboek en gezonde verkooptrechters positief zou inwerken. Dat blijkt, want Barco heeft er vertrouwen in dat er een gemiddeld tot hoog eencijferige omzetgroei voor het jaar kan worden gerealiseerd, met stijgende marges. Analist Guy Sips wordt positiever en werkt zijn model bij, met name voor wat betreft de verwachte marge in de tweede jaarhelft. Die laatste bedroeg tot en met gisteren 13,4%.
Het koersdoel wordt verhoogd van 175 naar 195 euro, met behoud van de “Opbouwen”-aanbeveling.