• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 10 feb 2022

12:52

Barco na moeilijk jaar klaar voor beterschap

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Barco publiceerde jaarcijfers die grotendeels in lijn lagen met de eerder verlaagde prognoses, maar het goed gevulde orderboek zet duidelijk de schouders onder de verwachtingen. Dat orderboek moet de omzet in de eerste helft van 2022 met 20% hoger duwen, met hogere marges dan in 2021. Verder dan de eerste jaarhelft komen de prognoses niet. KBC Securities-analist Guy Sips behoudt het koersdoel van 22 euro en het “Houden”-advies.

Opleving in divisies Entertainment en Enterprise

Barco tekende in 2021 voor 979 miljoen euro bestellingen op, iets beter dan de 949 miljoen euro verwacht dankzij het solide economische herstel op alle markten en in alle regio's. De omzet steeg dankzij een opleving in Entertainment & Enterprise met 4% tot 804 miljoen euro, netjes in lijn met de verwachting. De omzet ondervindt wel nog steeds de gevolgen van het aanhoudende effect van de COVID-19-maatregelen op de bedrijfsactiviteiten en een tekort aan onderdelen, wat het orderboek deed aanzwellen tot een record van 487 miljoen euro.

Prestatie per divisie

  • De divisie Entertainment realiseerde een goede groei in zowel orders als omzet, na een zwak 2020. Cinema kende in alle regio's een toename van het aantal bestellingen en een sequentiële stijging van de omzet.
  • Immersive Experience herstelde zich ook goed, vooral in de vaste ‘install business’ als gevolg van een grotere vraag van musea, projection mapping en themaparken.
  • Enterprise zag een voortzetting van de verbeteringen van kwartaal na kwartaal in orders vanaf de tweede helft van 2021. Analist Guy Sips is tevreden dat de verkoop tegen het einde van het jaar aantrok,  aangewakkerd door solide leveringen en implementaties in zowel Meeting Experience als Large Videowall.
  • De bestellingen voor Healthcare bereikten een recordhoogte in 2021 als gevolg van de hervatting van de investeringen in de gezondheidszorg in zowel diagnostische beeldvorming als chirurgie. De omzet evolueerde daarentegen vlak door een tekort aan componenten.

Brutowinstmarge gedaald door hogere kosten

De brutowinstmarge daalde van 36,9% in 2020 tot 35,7% in 2021 als gevolg van hogere kosten voor onderdelen en logistiek, vooral in het tweede semester van 2021. Als gevolg daarvan, met op jaarbasis gelijkblijvende operationele uitgaven, bedroeg de bedrijfskaststroom (EBITDA) 58,5 miljoen euro tegen 58,6 miljoen verwacht. Dat komt overeen met een marge van 7,3%.  In december waarschuwde Barco dat de bedrijfskasstroom naar verwachting tussen 56 en  60 miljoen euro zou uitkomen. De nettowinst bedroeg 8,9 miljoen euro, tegen 11,8 miljoen euro.

Barco’s vooruitzichten: hogere omzet en hogere marge

Voor de eerste helft van 2022, in de veronderstelling dat de beperkingen van de toeleveringsketen niet verder verslechteren, verwacht Barco een omzetstijging met ongeveer 20% ten opzichte van de 365,9 miljoen euro in de eerste helft van 2021. Analist Guy Sips mikt voor het volledige boekjaar op een omzet van 973 miljoen euro. Barco gaf daarnaast aan dat de EBITDA-marge naar verwachting hoger zal zijn dan de 7,3% van 2021 als gevolg van een geleidelijk verbeterende brutowinstmarge en het operationele hefboomeffect op een hogere omzet.

Barco beweert nu al de voordelen te zien van de nieuwe organisatiestructuur. Hoewel het nog steeds te maken heeft met onzekerheden over de vorm en het tempo van het marktherstel, gaf Barco mee dat het boekjaar 2022 begint met een sterk orderboek, een solide balans en een kostenstructuur die hen de flexibiliteit biedt om de komende risico’s het hoofd te bieden en kansen te grijpen. Barco bevindt zich bijgevolg in een goede positie om haar financiële doelstellingen op lange termijn te realiseren, meldt het.

Barco geeft geen vooruitzichten voor heel 2022 omdat de zichtbaarheid beperkt is en de bedrijfsomstandigheden nog aanzienlijk kunnen veranderen. Wel wordt het dividend 5% opgetrokken tot 0,4 euro, waarbij aandeelhouders opnieuw de keuze krijgen tussen betaling in cash of in aandelen.

KBC Securities over Barco

2021 was een uitdagend jaar voor Barco, maar analist Guy Sips houdt vast aan het koersdoel van 22 euro en het “Houden”-advies omdat hij tevreden is met de tekenen van herstel van de vraag in alle businessunits en regio's. Dat getuigt van de gezondheid van de eindmarkten.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap