do. 21 apr 2022

De omzet van Barco steeg in het voorbije kwartaal met een sterker dan verwachte 20% tot 206,3 miljoen euro. De nieuwe bestellingen gingen met een groei van 8% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder tot 246,9 miljoen euro eveneens boven de lat. Het orderboek stond eind maart op een mooie 530 miljoen euro, hetzij 179 miljoen euro of 51% meer dan een jaar eerder. Een duik in het kwartaalrapport levert in het bijzonder een sterke prestatie op in de divisie Healthcare. Barco geeft geen jaarprognoses, maar handhaaft de verwachtingen voor het eerste halfjaar. KBC Securities-analist Guy Sips doet hetzelfde met het “Opbouwen”-advies, maar sleutelde wel aan het koersdoel: 23,5 euro wordt 24,5 euro.
Barco gaf aan dat het aanhoudend herstel van de vraag de groei van de orders stimuleerde, aangewakkerd door een sterke toename van het aantal bestellingen in de business unit Meeting Experience, dankzij de positieve dynamiek van de back-to-office dynamiek in zowel EMEA als Noord- en Zuid-Amerika en in de business unit Immersive Experience. Alle regio's droegen bij aan de groei, behalve de APAC-regio, deels door de impact van de lockdowns in China.
Per divisie
- Er was vooral een zeer sterke prestatie in Healthcare (77,7 miljoen euro omzet tegenover 67,7 miljoen euro verwacht) tot het hoogste niveau in 2 jaar, aangezien het orderniveau zeer sterk bleef (wel lager dan de piek van een jaar geleden) wat resulteerde in het zesde opeenvolgende positieve book-to-bill (verhouding tussen nieuwe en afgehandelde orders) kwartaal en in een verdere versterking van de orderportefeuille.
- In Enterprise (61,4 miljoen euro omzet tegenover 59,3 miljoen euro verwacht) kon ClickShare een sterke versnelling van de orderontvangsten voorleggen als gevolg van de back-to-office dynamiek, voornamelijk in EMEA en Noord- en Zuid-Amerika. De bedrijfsorders voor het eerste kwartaal stegen tot 65,6 miljoen euro tegenover 51,8 miljoen een jaar eerder, hoewel de orders voor Large Videowalls in het eerste kwartaal daalden ten opzichte van vorig jaar.
- In Entertainment steeg de omzet in het eerste kwartaal met 21% tot 67,1 miljoen euro (73,4 miljoen euro verwacht), ondanks de aanzienlijke impact van tekorten aan onderdelen.
Barco’s vooruitzichten
Vooruitkijkend verwacht Barco dat het de groeikansen in zijn verschillende markten kan verzilveren, maar waarschuwt niettemin voor de impact van verstoringen in de toeleveringsketen die het tempo van de conversie van bestellingen naar omzet en het herstel van de marges nog steeds kunnen belemmeren.
Barco is echter vol vertrouwen en bevestigt zijn vooruitzichten voor de eerste jaarhelft met een verwachte omzetstijging van ongeveer 20% ten opzichte van een jaar eerder. Weliswaar in de veronderstelling dat er geen verslechtering is van de beperkingen in de toeleveringsketen. Barco herhaalde dat de EBITDA-marge naar verwachting hoger zal zijn dan de EBITDA-marge van boekjaar ‘21 (7,3%).
KBC Securities over Barco
Barco boekte solide resultaten in het eerste kwartaal omdat de vraag in alle eindmarkten blijft aantrekken, verklaart analist Guy Sips. Gedreven door positieve book-to-bill prestaties in alle divisies, groeide het orderboek voor het vierde opeenvolgende kwartaal stevig, met de meest solide opnames in Entertainment.
De dubbelcijferige omzetgroei weerspiegelt vooral de leveringen op een sterke orderportefeuille voor de business units Immersive Experience en Surgical and Modality. Hoewel de omzet in alle divisies op jaarbasis hoger was, bleven tekorten aan onderdelen leiden tot vertragingen bij het omzetten van orders in omzet (impact 25 miljoen euro, vooral Entertainment). Analist Guy Sips handhaaft het “Opbouwen”-advies, maar een versleuteling van het kwartaalrapport in het model levert een koersdoelverhoging op van 23,5 naar 24,5 euro.