• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 27 okt 2022

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika.

Meta Platforms pakt uit met tegenvallende verwachtingen voor vierde kwartaal

  • Facebook-moeder Meta Platforms versloeg over het voorbije kwartaal de omzetramingen met een beter dan verwachte daling op jaarbasis, maar pakte uit met tegenvallende verwachtingen voor het vierde kwartaal. Voor volgend jaar waarschuwt de groep dat de kosten op 96 – 101 miljard dollar geraamd worden, aanzienlijk hoger dan de eerder verwachtte 85 tot 87 miljard. In het derde kwartaal daalde de omzet met 4% tot 27,7 miljard dollar of minder dan de 5,6% die was verwacht. Het was wel de tweede daling op rij nadat de groep in het vorige kwartaal voor het eerst in zijn geschiedenis een lagere omzet moest opbiechten. Netto daalde de winst voor het vierde kwartaal op rij tot 1,64 dollar per aandeel, tegen 1,86 dollar verwacht. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg met 2% tot 2,96 miljard.

Hogere prijzen duwen Kraft Heinz over omzet- en winstlat

  • Kraft Heinz versloeg de omzet- en winstramingen voor het derde kwartaal en profiteerde van prijsverhogingen tegenover stijgende kosten voor zijn verpakte voedingsmiddelen en specerijen. Kraft zei dat de gemiddelde verkoopprijzen in het kwartaal met 15,4 procentpunten zijn gestegen, wat de verkoopvolumes, die met 3,8 procentpunten zijn gedaald, gedeeltelijk heeft aangetast. De netto-omzet van het bedrijf steeg tot 6,51 miljard dollar, terwijl op 6,27 miljard was gerekend. Per aandeel verdiende het 63 cent per aandeel, boven de ramingen van 56 cent.

Harley-Davidson overtreft verwachtingen

  • Harley-Davidson rapporteerde een 60% hogere kwartaalwinst en overtrof daarmee de ramingen van analisten. Chief executive Jochen Zeitz herbevestigde Harley's omzetgroei voor het hele jaar van 5% tot 10% voor motorverkopen en een operationele winstmarge van 11% tot 12% dankzij de sterke vraag. Het bedrijf heeft de productie opgevoerd om ervoor te zorgen dat populaire modellen direct beschikbaar zijn. De omzet steeg met 21% tot ongeveer 1,65 miljard dollar.

Hilton Worldwide Holdings verhoogt zijn winstverwachting 

  • Hilton Worldwide Holdings verhoogde zijn winstverwachting voor het jaar nadat de winst over het derde kwartaal de ramingen overtrof. De sector profiteert van Amerikaanse consumenten die meer uitgeven aan reizen, aangemoedigd door een sterke dollar en meer flexibele werkregelingen die hen in staat stellen te werken waar ze maar willen, waardoor het reisseizoen tot in de herfst wordt verlengd. Hilton rapporteerde voor de voorbije drie maanden een stijging van de winst met 44%, of 1,31 dollar per aandeel, vlot boven de 1,24 dollar waar op was gerekend.

Ford schrijft investering in zelfrijdend bedrijf Argo AI af

  • Na een waardevermindering van 2,7 miljard dollar op de investering in het zelfrijdende technologiebedrijf  Argo AI boekte Ford een nettoverlies van 827 miljoen dollar in het voorbije kwartaal. De automaker zei dat Argo zal worden "geliquideerd". Ford en VW hebben elk ongeveer 39% van Argo in handen, Lyft bezit ongeveer 2% en de rest is in handen van de oprichters en werknemers van Argo. Ford rapporteerde ook een omzet over het derde kwartaal die met 10% steeg tot 39,4 miljard dollar. De winst per aandeel van 30 dollarcent bleef boven de verwachting van 27 dollarcent. Vooruit kijkend klonk Ford voorzichtiger dan collega GM een dag eerder.

Softwarebedrijf ServiceNow pakt uit met beter dan verwachte winstcijfers

  • Softwarebedrijf ServiceNow pakte uit met beter dan verwachte winstcijfers en wordt daar stevig voor beloond. De groep rapporteerde een omzet van 1,831 miljard dollar, hetzij een stijging van 21% ten opzichte van een jaar geleden en een fractie onder de consensusverwachting van 1,85 miljard. De winst per aandeel van 1,96 dollar nam wel vlot de maat van de marktverwachting van 1,84 dollar.

Align Technologie haalde verwachtingen niet

  • Align Technologie, producent van tandheelkundige hulpmiddelen, haalde de verwachtingen over het voorbije kwartaal niet. De groep boekte slechts een winst van 1,36 dollar per aandeel, terwijl op 2,18 dollar was gerekend. Met een omzet van 0,89 miljard dollar bleef de groep ook onder de lat die op 1,01 miljard dollar lag.

Mobileye sluit 37% hoger op eerste handelsdag

  • Mobileye heeft zijn eerste beursdag op Wall Street niet gemist. De aandelen sloten 37% boven hun introductieprijs van 21 dollar en die de waardering van zo’n 17 naar 23 miljard stuwden. Die IPO-prijs lag trouwens boven de prijsvork van 18 tot 20 dollar. Er werden 41 miljoen aandelen aangeboden door Intel dat het bedrijf in 2017 voor 15,3 miljard kocht.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap