• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 8 dec 2022

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika.

Academy Sports and Outdoors scoort veel meer winst dan verwacht

  • Academy Sports and Outdoors, een winkelketen voor sportartikelen, scoorde 1,69 dollar winst per aandeel in het derde kwartaal, terwijl op 1,59 dollar werd gemikt. De omzet daalde met 6,2% op jaarbasis tot 1,49 miljard dollar, maar dat deerde de beleggers niet. De afgelopen drie maanden werden de winstverwachtingen immers maar met 0,4% bijgesteld en dat bleek nog overdreven.

Thor Industries voldoet maar net aan verwachtingen

  • Thor Industries, producent van onder meer motorhomes, zette vorig kwartaal 3,11 miljard dollar om. De groep mikt daardoor op een netto-omzet voor het hele jaar van 11,5 à 12,5 miljard dollar. De winst per aandeel klokte af op 2,53 dollar, zodat de teller dit jaar tussen 7,40 en 8,70 dollar kan uitkomen. Analisten hadden voor vorig kwartaal gemikt op 1,81 dollar winst op een omzet van 2,91 miljard dollar. Voor het hele jaar werd gemikt op 8,15 dollar winst op een omzet van 11,69 miljard dollar.

MongoDB meldt onverwacht hoge winstverwachting

  • Databasesoftwarebedrijf MongoDB meldde een onverwacht hoge winstverwachting voor het vierde kwartaal. Daarin moet de winst per aandeel stijgen tot 6 à 8 cent per aandeel, terwijl analisten mikten op een verlies van 13 cent per aandeel. Ook de omzetverwachting lag boven de lat, dankzij de aanhoudend sterke nieuwe bedrijfsactiviteiten en het groeiend aantal partnerschappen.

Toll Brothers klopt winstramingen voor vierde kwartaal

  • De Amerikaanse huizenbouwer Toll Brothers klopte de winstramingen voor het vierde kwartaal. Dat cijfer landde op 5,63 dollar, terwijl op 3,95 dollar gemikt werd. De omzet uit woningverkopen steeg met 21% tot 3,6 miljard dollar dankzij hogere prijzen in het orderboek. De “dramatische stijging” van de hypotheekrente sinds maart vormt echter wel een behoorlijke uitdaging richting 2023, omdat het aantal ondertekende contracten in het vierde kwartaal met 60% is gedaald en er geen verandering in zicht is.

Marktwaarde van cryptomunten daalt 16% vanaf eind oktober tot 816 miljard dollar

  • De marktwaarde van de cryptomunten daalde 16% vanaf eind oktober tot 816 miljard dollar in november. Dat komt door de val van crypto-beurs FTX en Alameda Research, schreef JP Morgan. De markt tikte een laagste peil aan van 745 miljard dollar op 21 november 2022, omdat munten zoals Solana en FTT kelderden. De handelsvolumes stegen wel met 20% ten opzichte van oktober, gedreven door herpositionering rond FTX. De aandelen van cryptomijnbouwers Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Hut 8 Mining, Bit Digital en Core Scientific noteren daarom op fors verlies in 2022, net zoals cryptobank Silvergate Capital en Coinbase Global. Die laatste liet gisteren weten dat de volumes in 2022 zo’n 50% lager zullen liggen dan in 2021.

Campbell Soup zag netto-omzet vorig kwartaal autonoom met 15% stijgen

  • Campbell Soup zag de netto-omzet vorig kwartaal autonoom met 15% stijgen naar 2,58 miljard dollar bij een aangepaste winst per aandeel van 1,02 dollar. Dat was beter dan verwacht, zodat de groep de vooruitzichten voor heel 2022 optrok tot een netto-omzet die met 7 à 9% kan stijgen op jaarbasis, tegenover een eerdere verwachting van 4 à 6%. De bedrijfswinst (aangepaste EBIT) moet het jaar 2,5 à 6,5% hoger afklokken, terwijl eerder nog op een extra 1 à 5% werd gemikt.

Smith & Wesson Brands lukte vorig kwartaal amper 0,26 dollar winst per aandeel

  • Smith & Wesson Brands lukte vorig kwartaal amper 0,26 dollar winst per aandeel op een omzet van 121 miljoen dollar. Die cijfers lagen ver onder de 0,40 dollar winst per aandeel en 145 miljoen dollar omzet die door de analisten werden verwacht. Het bedrijf gaf de macro-omstandigheden de schuld voor de misser, samen met een moeilijke concurrentieomgeving.

Gamestop boekt vorig kwartaal minder groot verlies op omzetdaling

  • De Amerikaanse verdeler van computerspellen Gamestop boekte vorig kwartaal een minder groot verlies op een omzetdaling van 1,3 naar 1,2 miljard dollar, maar presteerde daarmee wel beneden verwachting. Het nettoverlies kwam uit op 94,7 miljoen dollar, wat een aangepast verlies van 0,31 dollar per aandeel opleverde. Analisten hadden op een verlies van 0,28 dollar gemikt op een omzet van 1,35 miljard dollar.

Apple zet nieuwe privacypush in

  • Apple zet een nieuwe privacypush in, want het gaat  de beveiliging van berichten en de iCloud gevoelig aanscherpen. De afgelopen jaren heeft het bedrijf de onlinereclamesector volledig ontwricht door een strikt privacybeleid voor iPhone-gebruikers in te voeren dat het voor bedrijven als Meta Platforms en Snap veel moeilijker maakt om reclamecampagnes te richten en te meten. De nieuwste privacyfuncties bieden nieuwe hulpmiddelen om gegevens en communicatie te beschermen tegen inbraak door derden.

Pentagon gunt voor 9 miljard dollar cloudcomputing-contracten

  • Het Pentagon heeft woensdag voor 9 miljard dollar aan cloud computing-contracten toegekend aan Alphabets Google, AmazonWebServices, Microsoft en Oracle. De Joint Warfighting Cloud Capability (JWCC) is de multi-cloud opvolger van de Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI), wat een IT-moderniseringsproject was om een grote, gemeenschappelijke commerciële cloud te bouwen voor het ministerie van Defensie.

Chevron trekt investeringsbudget voor 2023 met meer dan 10% op

  • Chevron trok zijn investeringsbudget voor 2023 met meer dan 10% op tot 17 miljard dollar, omdat de inflatie de productiekosten van energie opdrijft en het bedrijf geld steekt in koolstofarme brandstofprojecten. Vorige maand bevestigde de groep een doelstelling van 3% jaarlijkse samengestelde groei tussen 2023 en 2026 voor zijn totale olie- en gasproductie. Het gaat ook 1 miljoen vaten per dag oppompen in het Permian-basin in 2025.

Twitter wil prijs van Twitter Blue-abonnement wijzigen van 7,99 naar 11 dollar

  • Twitter plant om de prijs van zijn Twitter Blue-abonnement te wijzigen van 7,99 naar 11 dollar als het via de iPhone-app wordt betaald en naar 7 dollar als het via de website wordt betaald. Dat staat te lezen op The Information. De aanpassing is waarschijnlijk het gevolg van het feit dat Apple 30% commissie op betalingen inhoudt bij gebruikers die via apps werken op het iOS besturingssysteem.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap