wo. 24 nov 2021

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika.
Best Buy waarschuwt voor slechter dan verwachte omzet in het vierde kwartaal
- Best Buy (-12%) mikt voor het vierde kwartaal op een vergelijkbare omzet die onder de ramingen van analisten ligt. De elektronicaretailer zet zich immers schrap voor een tik door waarschijnlijke producttekorten tijdens het cruciale vakantiewinkelseizoen. Best Buy rekent op een omzet die 2% lager tot 1% hoger zal liggen. In het voorbije kwartaal steeg de vergelijkbare omzet wel met een beter dan verwachte 1,6%. Er was op een daling met 0,3% gerekend.
Impossible Foods heeft bijna 500 miljoen dollar opgehaald
- Impossible Foods heeft bijna 500 miljoen dollar opgehaald in een financieringsronde geleid door bestaande investeerder Mirae Asset Global Investments. De nieuwste financiering komt in de aanloop naar een verwachte beursnotering volgend jaar in de Verenigde Staten. Reuters meldde in april dat Impossible Foods zich voorbereidde op een beursnotering die het bedrijf op 10 miljard dollar of meer zou kunnen waarderen.
Elon Musk verkocht voor nog eens 1 miljard dollar Tesla-aandelen
- Elon Musk verkocht nog eens 934.091 Tesla-aandelen (-4,4%) ter waarde van 1,05 miljard dollar na het uitoefenen van opties om 2,15 miljoen aandelen te kopen. Sinds hij begin november aankondigde 10% van zijn aandelen te verkopen, heeft hij 9,2 miljoen stukken van de hand gedaan voor in totaal 9,9 miljard dollar.
Beter dan verwachte kwartaalcijfers voor Dell en HP
- Dell Technologies (+1,5% nabeurs) verwacht een omzet voor het lopende kwartaal die hoger is dan de ramingen, en benadrukte daarbij de sterke vraag naar zijn pc's en servers van bedrijven die in de richting van een hybride werkmodel evolueren. Het bedrijf verwacht een omzet van 27 tot 28 miljard dollar, boven de analistenramingen van 26,23 miljard. In het voorbije kwartaal steeg de omzet met een eveneens beter dan verwachte 21% tot 28,39 miljard dollar. Daar werd 3,89 miljard dollar op verdiend, of een flinke stijging ten opzichte van de 881 miljoen dollar een jaar eerder. Dell-collega HP (+7,5% nabeurs) kwam na het luiden van de bel ook met resultaten over het vierde kwartaal die de verwachtingen ruimschoots overtroffen met resultaten die boven de verwachtingen lagen. De omzet steeg met 9,3% tot 16,7 miljard dollar, wat meer dan een miljard dollar beter is dan verwacht. De nettowinst steeg met 29% tot 1,1 miljard dollar.
Blackrock investeert in Ionity
- BlackRock (+1,7%) stapte mee in een financieringsronde van 700 miljoen euro bij Ionity, een onderneming die zich bezighoudt met het opladen van elektrische voertuigen. De investering, zal Ionity naar eigen zeggen in staat stellen om het aantal oplaadpunten met een hoog vermogen van 350 kilowatt meer dan te verviervoudigen tot 7.000 tegen 2025. Ionity gaf geen gedetailleerde uitsplitsing van de financieringsronde, waarin ook bestaande investeerders Volkswagen, Daimler, BMW, Ford en Hyundai deelnamen.
Volgens Nordstrom (-23% nabeurs) wogen de arbeidskosten op de kwartaalwinst
- Volgens Nordstrom (-23% nabeurs) wogen de arbeidskosten op de kwartaalwinst en de groep waarschuwde voor producttekorten richting het vakantieseizoen. Chief Executive Officer Erik Nordstrom zei dat de mindere prestaties van het bedrijf evenzeer te wijten waren aan interne beslissingen als aan de bredere problemen met de toeleveringsketen. Nordstrom handhaafde zijn prognose voor de jaarlijkse omzetgroei van meer dan 35%. Het bedrijf boekte een kwartaalwinst van 64 miljoen dollar, of 39 cent per aandeel, en miste daarmee de ramingen van 56 cent.
Walmart, CVS Health en Walgreens Boots Alliance hebben meegewerkt aan het creëren van een crisis in de volksgezondheid
- Een jury in Cleveland concludeerde dat Walmart, CVS Health en Walgreens Boots Alliance hebben meegewerkt aan het creëren van een crisis in de volksgezondheid door opioïde voorschriften niet goed te controleren. De federale rechtbank steunde de claims van Trumbull en Lake County's in noordoost Ohio dat de apotheekketens er niet in slaagden wettelijk verplichte controlesystemen op te zetten om onwettige opioïde voorschriften op te sporen. De districten eisen een vergoeding voor de kosten van de aanpak van verslavingen en fatale overdoses. De twee gemeenten in Ohio willen dat de apothekereigenaren samen 2,4 miljard dollar betalen om de uitgeputte budgetten voor drugsbehandeling, sociale diensten en politie aan te vullen.
Apple spant rechtszaak aan tegen Israëlische cyberfirma NSO GroupGilead en Merck onderbreken tijdelijk inschrijving voor klinische studie P2.
- Apple heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Israëlische cyberfirma NSO Group en haar moederbedrijf OSY Technologies wegens vermeende bewaking van en gerichtheid op Amerikaanse Apple gebruikers met haar Pegasus spyware. Om verder misbruik te voorkomen, wil de iPhone-fabrikant NSO Group ook verbieden gebruik te maken van Apple software, diensten of apparaten. In de klacht, die is ingediend bij de U.S. District Court for the Northern District of California, zegt Apple dat de tools van NSO zijn gebruikt bij "gezamenlijke pogingen in 2021 om Apple klanten te benaderen en aan te vallen" en dat "Amerikaanse burgers in de gaten zijn gehouden door NSO's spyware op mobiele apparaten die internationale grenzen kunnen passeren en dat ook doen". Apple zei dat het tot nu toe geen bewijs heeft gezien dat de tools van NSO zijn gebruikt tegen Apple-apparaten met iOS 15, de nieuwste versie van zijn mobiele besturingssysteem.
Gilead en Merck onderbreken tijdelijk inschrijving voor klinische studie P2
- Gilead en Merck onderbreken tijdelijk de inschrijving voor de klinische studie P2. Daarin wordt eenmaal per week een oraal combinatietherapieschema van islatravir en lenacapavir geëvalueerd bij mensen met hiv die virologisch onderdrukt worden met antiretrovirale therapie.