ma. 14 feb 2022
15:00

Cisco Systems zou meer dan 20 miljard dollar voor softwaremaker Splunk bieden
- Netwerkapparatuurmaker Cisco Systems deed een overnamebod van meer dan 20 miljard dollar op softwaremaker Splunk gedaan. Dat wist de Wall Street Journal tenminste te melden, onder vermelding van mensen die bekend zijn met de zaak. Het bod werd onlangs gedaan, maar de bedrijven zijn niet actief in gesprek.
FDA-autorisatie van Pfizers COVID-19-vaccin voor kinderen onder vijf jaar staat op pauze
- De FDA-autorisatie van het COVID-19-vaccin voor kinderen onder de vijf van geneesmiddelenproducent Pfizer staat op pauze in afwachting van meer gegevens. Pfizers verzoek voor goedkeuring zal dus nog eventjes moeten wachten, met name totdat er gegevens beschikbaar zijn over een derde vaccindosis voor kinderen onder de vijf. Dat wordt waarschijnlijk in het begin van april 2022 verwacht.
Apollo Power meldt dat Amazon haar zonne-energietechnologie gaat uitproberen
- Het Israëlische Apollo Power is trots en verheugd te melden dat Amazon haar lichtgewicht en flexibele zonne-energietechnologie gaat uitproberen op een dak en trottoir van 50 vierkante meter op een logistiek terrein in Frankrijk. Die bestelling kost 750.000 euro en kadert in het voornemen van Amazon om tegen 2025 voor 100% op hernieuwbare energie te draaien. De zonne-energiesystemen van Apollo zouden op de grote gebouwen van Amazon, die niet geschikt zijn voor de meer gangbare zonnepanelen, kunnen worden geïnstalleerd. Apollo werkt trouwens al samen met Audi en Volkswagen voor het aanbrengen van zonnetechnologie in auto's.
Japanse eenheid van Merck & Co versnelt invoer van orale COVID-19-behandeling
- De Japanse eenheid van Merck & Co versnelt de invoer van zijn orale COVID-19-behandeling om de toename van het aantal besmettingen met de omikronvariant in te dijken. Het Japanse bedrijf zal tegen maart 800.000 kuren van het antivirale Molnupiravir inkopen, tegenover een eerder geplande 600.000 stuks. Japan gaf vorig jaar groen licht voor de aankoop van 1,6 miljoen kuren Molnupiravir van Merck en diens partner Ridgeback Biotherapeutics, voor ongeveer 1,2 miljard dollar, nadat de regelgevende instanties het geneesmiddel eind december goedkeurden.