• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 6 jan 2021

12:28

Bekaert cementeert verbeterde marges

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Bekaert werkte zich vandaag in het nieuws met de aankondiging dat in Canada een fabriek wordt gesloten. De sluiting is volgens KBC Securities opnieuw een voorbeeld van Bekaerts inspanningen om de rentabiliteitsmarges structureel op te drijven.

Afslanking

Bekaert kondigde aan zijn voetafdruk bij Bridon-Bekaert Ropes Group (BBRG) te herstructureren om het concurrentievermogen op lange termijn te verbeteren. Het bedrijf heeft besloten om zijn Noord-Amerikaanse kabelplatform in de VS te consolideren en de productie van de fabriek in het Canadese Pointe Claire tegen eind mei 2021 stop te zetten. Daarbij worden 145 werknemers getroffen. Alle Noord-Amerikaanse productie- en dienstenactiviteiten van BBRG zullen gecentraliseerd worden in Wilkes-Barre (Pennsylvania, VS) en Oakland City (Indiana, VS) en uitgebreid worden met capaciteitsexpansies en technologische expertise.

Deze opstelling is volgens het persbericht van Bekaert “gericht op het verzekeren van concurrentiekracht op lange termijn, door het beter benutten van schaalvoordelen, synergiën en efficiënties”. In deze opstelling zal BBRG de klanten van de Canadese Wire Rope Industries (WRI) fabriek blijven beleveren vanuit andere productievestigingen in de VS en Europa.

KBC Securities merkt op dat BBRG al in de eerste helft van 2020 een aanzienlijke toename van de winstgevendheid heeft gerealiseerd, met een onderliggende EBIT-marge van 10,4% (vs 2,5% in zowel 1H19 als FY19), op een omzetdaling van 5,4%. De prestatie in het derde kwartaal was zwakker (omzet -18%), onder meer door de lagere projectactiviteit. Bekaert verwees daarnaast ook naar de zwakke kabelvraag in Noord-Amerika. De aankondiging van vandaag zou moeten helpen om de winstgevendheid te ondersteunen en KBCS gaat er in zijn model van uit dat de onderliggende EBIT-marges van BBRG zich zullen stabiliseren op ongeveer 11% vanaf 2022.

De mening van KBC Securities

De herstructureringsaankondiging van vandaag is volgens KBCS andermaal een voorbeeld van Bekaerts inspanningen om de rentabiliteitsmarges structureel op te drijven. KBCS herinnert eraan dat het bedrijf in november positief verraste met de jaarvooruitzichten voor een onderliggende bedrijfswinst (EBIT) die dicht bij het niveau van 2019 zou liggen, wat neerkomt op onderliggende EBIT-marges op of boven de middellangetermijndoelstelling van 7% in de tweede jaarhelft.

Analist Wim Hoste van KBCS vindt de waardering nog steeds aantrekkelijk en is van mening dat Bekaert dankzij de recente inspanningen het grootste deel van de margeprogressie kan volhouden. Dit resulteert in een verhoging van het koersdoel van 28 naar 32 euro bij een onveranderd “Opbouwen”-advies.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap