• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 16 jun 2020

9:30

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Umicore

  • Gisteren plaatste Umicore converteerbare obligaties ter waarde van 500 miljoen euro bij institutionele beleggers (buiten de VS). De renteloze stukken werden uitgegeven aan pari met een initiële conversieprijs van 55,32 euro (32,5% premie boven de referentieprijs van 41,75 euro). Als ze tegen 23 juni 2025 niet geconverteerd zijn in aandelen, zullen ze aan 100% worden terugbetaald. KBC Securities-analist Wim Hoste paste zijn waarderingsmodel aan na de cijfers van gisteren en brengt zijn schattingen in lijn met de richtlijnen van het bedrijf. De recurrente bedrijfswinst (REBIT) kan in 2020 6% dalen (eerder -20% op jaarbasis). Het koersdoel stijgt van 37 naar 44 euro, terwijl het “Houden”-advies op de tabellen blijft staan.

Alfen

  • Vanwege de sterke vraag van beleggers heeft energiegroep Alfen besloten om haar eerder aangekondigde kapitaalverhoging op te trekken van 1,5 naar 1,75 miljoen nieuwe aandelen. De nieuwe aandelen zijn met succes geplaatst aan 29 euro per aandeel, wat ongeveer 51 miljoen euro verse cash oplevert. Dat zal gebruikt worden om de positie van de groep als leverancier van energieoplossingen op het gebied van het opladen van elektrische voertuigen, energieopslag en smart grid-oplossingen te versterken.

Inventiva

  • Inventiva maakt vandaag het mooie biotechweer. Uitstekende testresultaten van Lanifibranor in de NATIVE-fase IIb-studie voor de behandeling van leverziekte NASH maakt dat de groep zich plots opwerpt als een serieuze medicijn-kandidaat. Het middel behaalde alle primaire en secundaire eindpunten en zal het onderzoek richting fase III sturen. KBC Securities verhoogt het koersdoel van 6 naar 32 euro per aandeel, met behoud van het “Kopen”-advies, omdat de goedkeuringskans opgetrokken wordt van 20% tot 65%. Het is nu wachten op meer gedetailleerde data om de waardering verder te verfijnen. Een koersstijging kan ook interessant zijn om de balans aan te sterken.

Atenor

  • Atenor verkoopt het laatste kantoorgebouw van het project 'Au fil des grands près' aan Tec Hainaut, het busnetwerk van de Directie Henegouwen van het openbaarvervoerbedrijf (TEC) van het Waalse Gewest. Voor KBC Securities-analist Joachim Vansanten komt de verkoop eerder dan verwacht, zodat er in de tweede helft van 2020 al omzet en winst zal kunnen worden geboekt. De schattingen stijgen van 37,1 naar 38,6 miljoen euro voor 2020 en van 41,4 naar 42,9 miljoen euro voor 2021. De transactie toont verder aan dat Atenor ook in moeilijke tijden zijn activiteiten kan voortzetten. Geen impact op “Houden”-advies en 70 euro koersdoel bij KBCS.

Ageas

  • Gisteren heeft China Taiping Life de cijfers van de premies in mei vrijgegeven, die een positieve trend in het tweede kwartaal bevestigen. De groei op jaarbasis komt uit op 13%, zodat de cijfers tot dusver in 2020 nog maar 2% negatief zijn. Dat toont het snelle herstel van de omzet in China aan, zodat tegen het einde van 2020 zelfs een hoog ééncijferige groei kan opgetekend worden. De jaardoelstellingen van Ageas (325 à 375 miljoen euro) blijven daardoor haalbaar, wat het “Opbouwen”-advies en 47,5 euro koersdoel ondersteunt.

Greenyard

  • De jaarresultaten van Greenyard leverden geen verrassingen op, aangezien de belangrijkste cijfers al eerder werden vrijgegeven. De omzet van 4,06 miljard euro steeg 3,8% op jaarbasis en de bedrijfskasstroom (EBITDA) kwam uit op 95,7 miljoen euro. De resultaten geven in ieder geval wel een zeer positieve evolutie weer, terwijl de schuldgraad met 4,4x erg hoog blijft. De vooruitzichten voor het boekjaar 2020/2021 impliceren een EBITDA-stijging van 5 à 10% op jaarbasis, tot iets minder dan de verhoopte 109,3 miljoen euro. Het “Houden’-advies en 5,4 euro koersdoel blijven bij KBCS behouden.

Sequana Medical

  • Sequana Medical meldde dat de resultaten van de alfapomp MOSAIC-leverstudie gepubliceerd werden in “Liver Transplantation”, het medische tijdschrift van AASLD. De groep voert met de alfapomp momenteel ook een cruciale leverstudie uit (“POSEIDON”) ter ondersteuning van de commercialisering in Noord-Amerika en Canada, waarvoor een mogelijke goedkeuring wordt verwacht vanaf de tweede helft van 2022. Geen impact op 13,5 euro koersdoel en “Kopen”-advies bij KBCS. De groep heeft nog voldoende cash om het uit te zingen tot de eerste helft van 2021.

Retail Estates

  • KBC Securities-analist Wido Jongman heeft het waarderingsmodel van Retail Estates aangepast, naar aanleiding van de deal die de groep gisteren sloot met haar huurders. Dat duwt de verwachte EPRA-winst per aandeel vlot 1% hoger voor boekjaar 2020/21 en 5% voor 2021/22, terwijl de dividendschattingen stabiel blijven op 4,4 euro per aandeel. Na zware verliezen hebben de aandelen, na de opheffing van de Covid-maatregelen op 11 mei, zeer snel weer investeerders gevonden, zodat het aandeel nu hoger noteert dan vóór de crisis. Het “Houden”-advies en koersdoel van 60 euro blijven behouden.

Bpost

  • Bpost-CEO Van Avermaet wordt volgens de schrijvende pers verdacht van illegale marktpraktijken, in zijn functie als topman van beveiligingsfirma G4S. Hij zou zich schuldig gemaakt hebben aan prijsafspraken met sectorgenoten Securitas en Seris, wat een grootschalig onderzoek naar misbruik in de sector uitlokte bij de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA). De betrokken bedrijven hangt een boete van 10% van hun wereldwijde omzet boven het hoofd en Van Avermaet riskeert mogelijk strafrechtelijke sancties. De duur en de uitkomst van het onderzoek dat de heer Van Avermaet betreft, is onduidelijk en onvoorspelbaar. Tot gisteren waren bpost en haar Raad van Bestuur niet op de hoogte van het onderzoek van het BMA.

Adyen

  • Het Nederlandse betaalverwerkingsbedrijf Adyen gaat vanaf vandaag Amazon Pay toevoegen aan de nu al brede waaier van beschikbare betalingsopties voor zijn klanten. Dat is een grote deal voor een bedrijf dat nu al de online betalingen voor onder meer Facebook en Uber verzorgt. Amazon Pay zal aangeboden worden in landen zoals het VK , Duitsland, Nederland, Frankrijk, Italië en Spanje. KBC Securities heeft een “Houden”-advies met 900 euro koersdoel voor Adyen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap