• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 30 jun 2020

9:20

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Sofina

  • In de strijd om schaalgrootte en als antwoord op de fusie tussen Grubhub en Just Eat Takeaway, neemt Uber Eats maaltijdkoerier Postmates over voor 2,7 miljard dollar. Sofina passeert als aandeelhouder (3,22%) langs de kassa en krijgt naar schatting 74 miljoen euro op de bankrekening. KBC Securities heeft een “Houden”-advies en 190 euro koersdoel, tegenover een slotkoers van 230 euro.

BAM Group

  • Bouwgroep BAM schikt een oude claim van de stad Keulen voor 200 miljoen euro. Daarbij komt 160 miljoen euro van de verzekering. De rest zal via een cashbetaling van 20 miljoen euro afgewerkt worden, terwijl de overige 20 miljoen euro vereffend zal worden via nog te verrichten werk. De aankondiging heeft geen impact op het “Houden”-advies en 1,75 euro koersdoel bij KBC Securities.

Kinepolis

  • Kinepolis laat in een update weten dat het, gezien de geleidelijke heropstart voor de afzonderlijke regio’s waarin het actief is en de beperkte personeelsbezetting in de beginfase, zijn kostenstructuur zorgvuldig zal blijven beheren en dat het personeel in de bioscopen en in de Cinema Support Centres geleidelijk aan zal worden uitgebreid. Het is nu wachten op gewillige cinemagangers. Geen impact op het “Kopen”-advies en 57 euro koersdoel bij KBC Securities.

Atenor

  • Atenor heeft met de Europese Commissie een huurovereenkomst voor het kantoorgebouw 'The One' in Brussel ondertekend. Het huurcontract loopt over 18 jaar en start eens de inrichtingswerken ontvankelijk verklaard zijn. The One Office werd in 2018 verkocht aan DEKA Immobilien, terwijl Atenor de commercialisering van het gebouw behield. De leasing zal daarom de resultaten over 2020 positief beïnvloeden (KBC Securities-analist Joachim Vansanten schat dat op 12 miljoen euro) en maakt de uitbetaling van het beloofde dividend mogelijk. Geen impact op “Houden”-advies en 70 euro koersdoel bij KBC Securities.

Gimv

  • Gimv, Down2Earth en de oprichters van de logistiek dienstverlener Contraload verkopen hun belang in Contraload aan het Amerikaanse Tosca. In 2014 verwierf D2E Capital een belang in Contraload, naast oprichters Sylvain Naets en Jesse Sels, huidige CEO. In 2016 vervoegde Gimv het aandeelhouderschap. Die investering was zeer succesvol, getuige daarvan de 30 miljoen euro meerwaarde ten opzichte van de intrinsieke waarde per 31 maart 2020 van. Gimv neemt ook een “significant aandeel” in Televic, leverancier van hoogtechnologische en kwalitatieve communicatiesystemen voor de zorgmarkten, onderwijs, de treinsector en de conferentiemarkt. De huidige aandeelhouders blijven aan boord. Volgens de Tijd bedraagt het belang 40%, in ruil voor 60 miljoen. Dat zou de deal voor Gimv tot grootste ooit bombarderen. Geen impact op 55 euro koersdoel en “Houden”-advies bij KBCS.

Telecomsector

  • Gisteren heeft de rechtbank van Luik de verkoop van de Waalse kabelexploitant VOO aan de private equity groep Providence Equity Partners voor zo’n 1,1 à 1,2 miljard euro opgeschort. De rechtbank volgt daarmee de argumenten van Orange Belgium in een kort geding. Er volgt een nieuwe "open en transparante" verkoopprocedure. Als Nethys zijn aandelen toch zou verkopen, zou het bedrijf een boete van 150 miljoen euro moeten betalen, zoals gevraagd door Orange Belgium, dat vorig jaar één van de kandidaten voor de overname was. Ook Telenet lonkt naar de activa.

Kardan

  • Het Nederlands-Israëlische Kardan blijft het moeilijk hebben. Door Covid-19 werden de activiteiten en de reële waarde van Galleria Dalian negatief beïnvloed, net zoals het segment vastgoedontwikkeling en de waterinfrastructuuractiviteiten van Tahal. Dat levert in het eerste kwartaal 3,8 miljoen euro nettoverlies op (tegenover 23,5 miljoen euro verlies een jaar eerder), voornamelijk door rentelasten. Eerder, op 23 juni 2020, keurde Euronext Amsterdam de schrapping van de Kardan-aandelen goed. Dat moment staat ingepland voor 30 juli 2020, waarna de aandelen enkel nog zullen noteren op de TASE-beurs in Israël.

Prosus

  • De Nederlands/ Zuid-Afrikaanse technologieholding Prosus zag zijn omzet vorig boekjaar met 23% stijgen tot 21,5 miljard dollar, dankzij een groeiende e-commercepoot (+33% tot 4,3 miljard dollar). In het segment van de thuisbezorging werden 102% meer maaltijden geleverd, zodat de omzet 105% hoger ging tot 0,8 miljard dollar. Op groepsniveau steeg het handelsinkomen met 16% tot 3,8 miljard dollar, terwijl de kernwinst 13% steeg tot 3,4 miljard euro. Tencent, voor 31% eigendom van Prosus, zag de omzet op jaarbasis met 21% toenemen. De groep pompt 1,3 miljard dollar in bestaande en nieuwe activiteiten, maar de kaspositie bleef stabiel op 4,5 miljard euro (naast 2,5 miljard euro ongebruikte kredietfaciliteiten).
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap