• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 12 aug 2020

9:10

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Jensen-Group

  • Jensen-Group verwacht dat de coronacrisis pas vanaf 2022 verteerd zal zijn. De groep is in hoge mate blootgesteld aan de reissector (denk aan cruises), zodat de orderontvangst onder druk staat, bestellingen geannuleerd worden en projecten uitgesteld. De halfjaaromzet daalde 26,8% op jaarbasis tot 130,1 miljoen euro en de bedrijfswinst ging 85,8% lager tot 2,4 miljoen euro, omwille van 2,5 miljoen euro herstructureringskosten en annuleringen. De cashpositie bleef positief (1,4 miljoen euro, inclusief 12,2 miljoen euro leasingschuld) en de groep ontving 111,9 miljoen aan orders in het eerste halfjaar.  Geen impact op “Opbouwen”-advies en 26,5 euro koersdoel bij KBC Securities.

TKH Group

  • Op de analistenmeeting van TKH gisteren werd dieper ingegaan op de kwartaalcijfers. KBC Securities-analist Ruben Devos blijft van mening dat de analistenschattingen voor 2020 deels zouden moeten verlagen, maar voor 2021 zou dat niet nodig zijn. De activiteiten op het gebied van Fiber Optics en Care zullen zich snel herstellen, terwijl Tire Building het moeilijk zal blijven hebben (ondanks een snel herstel in 2010 na het crisisjaar 2009). TKH is één van de achterblijvers in de Benelux en dat lijkt ook na de conference call onterecht. De fundamenten voor het merendeel van de technologische oplossingen van TKH blijven sterk en het bedrijf is goed gepositioneerd. Het “Kopen”-advies met 45 euro koersdoel blijft bij KBC Securities op de tabellen staan.

ABN Amro

  • ABN Amro dook in het tweede kwartaal in het rood. Het nettoverlies kwam uit op 5 miljoen euro, tegenover een nettowinst van 693 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2019, omwille van 703 miljoen euro provisies voor kredietverliezen (door een uitzonderlijk klantdossier, Covid-19 en de olieprijs). De zakenbankpoot trekt zich terug uit zijn niet-Europese activiteiten, waardoor de komende drie tot vier jaar 800 van de 2.500 banen geschrapt worden. De bank gaat zich richten op Nederland en Noordwest-Europa en doet dat met een ruime kapitaalbuffer (17,3%). De verwachte afschrijvingen in 2020 stijgen van 400 miljoen euro naar 3 miljard euro. Niettemin verhoogt KBC Securities-analist Jason Kalamboussis het koersdoel van 9,5 naar 10 euro en het advies van “Verkopen” naar “Opbouwen”, omdat het bedrijf eindelijk weer op het goede spoor lijkt te zitten.

Just Eat Takeaway

  • Groeimonster Just Eat Takeaway publiceerde halfjaarcijfers waar de percentages alweer deden duizelen. De omzet dikte 44% aan tot 1,03 miljard en lag daarmee net zoals de 133% hogere bedrijfskasstroom (EBITDA) tot 177 miljoen euro boven de schattingen. Beide cijfers waren hoger dan verwacht, maar dat was ook zo voor het nettoverlies. Dat liep op van 27 naar 158 miljoen euro, onder meer door kosten voor adviseurs voor de overnames van Just Eat en Grubhub.

Avantium

  • De kwartaalcijfers van Avantium waren iets beter dan verwacht, maar enkel dankzij subsidies. De omzet daalde, omdat het personeel niet naar klanten kan reizen om de Flowrence-systemen te installeren en onderhouden. De netto geconsolideerde omzet daalde van 5,2 naar 4,3 miljoen euro (verwacht: 5,8 miljoen euro). Centraal staan de inspanningen om in 2020 de financiering voor de bouw van de geplande FDCA-vlaggenschipfabriek veilig te stellen. Die moet in 2023 operationeel worden en vereist capex- en opstartkosten van zo’n 150 miljoen euro. Gezien het hoge risicoprofiel en de nodige (en aanzienlijke) extra financieringsbehoeften blijft KBC Securities-analist Wim Hoste aan de zijlijn staan met een “Afbouwen”-advies en 1,75 euro koersdoel.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap