• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 27 aug 2020

9:15

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ageas

  • Ageas koopt een belang van 25% in Taiping Reinsurance voor 340 miljoen euro. Gezien de omvang van de deal zal de groep dit jaar geen eigen aandelen inkopen. Door de overname neemt het belang van de Aziatische regio verder toe (nu al meer dan 30%) en vergroot de blootstelling aan schadeverzekeringen. Hoewel het intrekken van het inkoopprogramma sommigen niet zal bevallen, is KBC Securities-analist Jason Kalamboussis van mening dat dit de juiste strategie is. Bovendien zou in 2021 de mening over een inkoopprogramma herzien kunnen worden. Het advies blijft “Kopen” met een koersdoel van 48 euro.

IBA

  • De publicatie van de halfjaarcijfers van IBA liet gisteren even op zich wachten, maar daar bleek achteraf een goede reden voor. De groep pakte immers uit met een heuse licentiedeal in China ter waarde van 100 miljoen euro die de magere interimcijfers volledig deed vergeten. Gezien de strategische afstemming tussen beide partijen en de interessante financiële voorwaarden voor IBA, verhoogt KBC Securities-analist Lenny Van Steenhuyse het koersdoel van 9 naar 11 euro, inclusief naar schatting 70 miljoen euro aan vooruitbetalingen die vóór eind 2020 moeten worden gedaan. Het “Houden”-advies blijft bij KBCS onveranderd.

Picanol

  • Picanol rapporteerde voor de eerste helft van 2020 een stijging van de gecorrigeerde EBITDA met 13%, terwijl analisten een daling met 8% op jaarbasis hadden verwacht. De outperformance is vooral toe te schrijven aan Tessenderlo. Picanol verhoogde de jaarverwachtingen waarbij het nu mikt op een hogere aangepaste EBITDA,  in tegenstelling tot de eerder verwachte stabiele EBITDA. KBC Securities-analist Wim Hoste verhoogt het advies van “Houden” naar “Opbouwen”. Het koersdoel blijft voorlopig onveranderd op 62 euro.

Tessenderlo

  • Tessenderlo zag de gecorrigeerde EBITDA in de eerste jaarhelft met 25,6% stijgen en presteerde daarmee beter dan verwacht. Voldoende reden voor de groep om de verwachting voor een hogere gecorrigeerde EBITDA voor het volledige boekjaar op te trekken tot een stijging van 10-20 %. Eerder sprak Tessenderlo voor het volledige boekjaar van een eerder vage “hogere” EBITDA. KBC Securities-analist Wim Hoste zal op basis van de interimcijfers de verwachtingen verhogen en handhaaft het “Opbouwen”-advies met een koersdoel van 35 euro.

EVS

  • De omzet van EVS daalde in de eerste jaarhelft met 3,5% tot 39,6 miljoen euro, maar het bedrijf deed daarmee wel beter dan verwacht. Ook de brutomarge ging boven de lat, al daalde die wel van 69,7% naar 68,2% als gevolg van voorraadafschrijvingen en een lagere marge op Axon-producten. De EBIT strandde op 3,3 miljoen euro, een stuk beter dan de -4,7 miljoen euro waarop was gerekend. Netto klokte de groep af op 3,3 miljoen euro. Beter dan verwachte cijfers en een goed orderboek, maar de marktomstandigheden blijven moeilijk voor EVS. KBC Securities-analist Guy Sips handhaaft het “Opbouwen”-advies en koersdoel van 20 euro.

Smartphoto Group

  • Smartphoto werkte de voorbije maanden verder aan de uitbreiding van het aanbod, waaronder gepersonaliseerde mondmaskers, en dat vertaalde zich in de eerste jaarhelft in een omzetgroei van 11,5% tot 21,2 miljoen euro. Daaruit puurde de groep een EBITDA van 2,70 miljoen euro, tegenover 2,53 miljoen een jaar eerder. De EBITDA-stijging is kleiner dan de omzet, door een verschuiving in de productmix richting producten met een lagere marge. Dat is volgens Smartphoto een tijdelijke beweging. KBC Securities-analist Guy Sips verhoogt op het interimrapport het koersdoel voor de aandelen van 18,5 naar 21,5 euro en handhaaft het “Opbouwen”-advies.

Greenyard

  • In een korte update gaf Greenyard mee dat de omzet in het eerste kwartaal met 11,4% is gestegen tot 1,149 miljard euro. In het segment Fresh was sprake van een groei met 12,9% en in Long Fresh met 4,6%. Er werden geen vooruitzichten gegeven. Mooie groeicijfers, maar voor KBC Securities-analist Alan Vandenberghe is het nog te vroeg om positief te worden. Bovendien nam de recente koersbeweging duidelijk een voorschot op deze cijfers. Het “Houden”-advies en koersdoel van 5,4 euro worden bevestigd.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap