• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 6 okt 2020

10:23

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Mithra

  • Wordt de “Complete Response Letter” de vloek van het Belgische biotech? De Amerikaanse regelgever FDA vraagt Mithra extra info alvorens commercieel groen licht te geven voor de lancering van Myring (concurrent van de Nuvaring). Het traject van Nextstellis, de werknaam van de anticonceptiepil Estelle, zit wél op schema voor lancering in de VS begin 2021. De koersimpact zal volgens KBC Securities beperkter zijn dan voor Galapagos, dat ook zo’n Complete Response Letter kreeg. Maar Myring weegt slechts 1% in het som-der-delen model (0,6 euro), tegenover 23 euro voor Estelle, 6 euro voor Donesta en 1,4 euro voor PeriNesta. Het nieuws brengt een extra vertraging van ongeveer 3 maanden met zich mee, maar heeft bij KBCS geen impact op het “Kopen”-advies en 33,5 euro koersdoel.

Argenx

  • Argenx verdedigt zijn concurrentievoorsprong via nieuwe samenwerkingsverbanden met Chugai en Clayton Foundation, die de antistoftechnologie van Argenx moet uitbreiden. Daarnaast wordt de samenwerking met Halozyme voor de onderhuidse toediening van geneesmiddelen verbreed. Interessant én beloftevol, aldus KBC Securities-analiste Sandra Cauwenberghs, al is het nu vooral wachten op updates over een vijfde indicatie voor efgartigimod en een nieuw target/nieuwe indicatie voor de pijplijn (ARGX-119) dat voor het einde van 2020 moet worden onthuld. Geen impact op het koersdoel van 221 euro en “Kopen”-advies bij KBCS.

Biocartis

  • Biocartis meldt dat de CE-markering van de SeptiCyte-test voor de Europese markten in orde is. Dat levert een eerste marktintroductie in de ICU-setting op. De Idylla-versie van de SeptiCyte LAB-test werd ontwikkeld door de Amerikaanse partner Immunexpress en kan informatie geven over de vraag of patiënten lijden aan sepsis of aan niet-infectieuze systemische ontsteking (SIRS). Dat kan helpen om overmatig gebruik van antibiotica te voorkomen. De test is nog niet goedgekeurd in de VS, omdat Immunexpress de introductiemogelijkheden bekijkt. Het nieuws heeft bij KBCS geen impact op het 8 euro koersdoel en “Kopen”-advies.

Euronext

  • Zoals verwacht leverde september sterkere tradingvolumes op dan augustus op de Euronext-markten, gezien de opleving van de marktvolatiliteit in het begin van de maand. Ondertussen is de beresterke beursprestatie van Euronext een feit, wat goeddeels te maken heeft met het concretiseren van de Borsa Italiana-deal. Totdat de volgende stappen van die deal duidelijker zijn, verwacht KBC Securities-analist Thomas Couvreur niet dat het aandeel nog veel opwaarts kan. Het advies daalt daarom van “Opbouwen” naar “Houden”, met behoud van het 98 euro koersdoel.

PostNL

  • PostNL heeft zijn verwachting voor de genormaliseerde EBIT verhoogd naar “ten minste 175 miljoen euro” tegenover een eerdere “sterke boven 110 -130 miljoen euro”, met dank aan de aanhoudend sterke operationele prestaties in het derde kwartaal. Het postbedrijf kondigt een sale-and-leaseback-overeenkomst aan, die voorziet in een vermindering van de nettoschuld met 91 miljoen euro en een herwaarderingswinst van 61 miljoen euro. Dankzij de verbeterde financiële situatie bevestigt PostNL de hervatting van het dividend. Een stevige boterham die resulteerde in een aanpassing van het waarderingsmodel door KBC Securities en goed is voor een nieuw koersdoel van 2,90 euro (eerder 2,70 euro). Het advies blijft onveranderd op “Kopen”.

ABN Amro

  • ABN Amro organiseert zijn eerder aangekondigde Investor Update op maandagochtend 30 november en doet dat online. De bank zal de uitkomsten presenteren van de review van de strategie bank en belooft “duidelijke keuzes”. Het zal ook ingaan op de efficiëntie van de bedrijfsprocessen, de financiële doelstellingen en de kapitaalpositie. Verder wordt Ferdinand Vaandrager benoemd tot hoofd Investor Relations per 1 oktober 2020. De man heeft ruim twintig jaar ervaring in de financiële en kapitaalmarkten opgedaan bij verschillende internationale banken. KBCS heeft een “Opbouwen”-advies met 10 euro koersdoel.

Alfen

  • Energiegroep Alfen is samen met zijn partner Allego geselecteerd om 80 laadpalen voor elektrische voertuigen aan de Londense gemeente Borough of Newham te leveren. Alfen is bij deze opdracht de leverancier en Allego de installateur van de palen. Er werden geen financiële details vrijgegeven, maar groot zal zo’n contract niet zijn. Wel is het interessant, omdat de Britse markt nog grotendeels ontontgonnen terrein is voor de groep.

IBA

  • IBA haalt een Rhodotron TT300-contract ter waarde van 9 miljoen euro binnen bij Shin-Ho Instruments in Taiwan. Dat bewijst onder meer dat de ‘Other Accelerator’-activiteit tractie blijft hebben. De levering is voorzien voor 2022. De TT300 is de tweede grootste versneller in IBA's aanbod van industriële versnellers, die standaard is uitgerust met elektronenbundelstraling. Goed nieuws, meent KBC Securities-analist Lenny Van Steenhuyse, omdat het aantoont dat deze activiteit stevig opleeft in de tweede jaarhelft, in tegenstelling tot de totale protontherapie-markt. Geen impact op 11 euro koersdoel en “Houden”-advies.

Bois Sauvage

  • Bois Sauvage heeft de aankoop van een belang van 30% in de vastgoedgroep Eaglestone afgerond. Met deze transactie, voor een vast bedrag van 63 miljoen euro en een extra variabel bedrag van maximum 3 miljoen euro, versterkt Bois Sauvage zijn vastgoedpijler. De transactie werd op 11 september bekendgemaakt en KBC Securities-analist Michiel Declercq rekende toen uit dat, na de operatie, het belang van vastgoed in de waarde van de portefeuille stijgt van 13% naar 21%. KBC Securities heeft een “Houden”-advies en koersdoel van 350 euro voor de aandelen.

AKKA Technologies

  • Vanmorgen kondigde AKKA Technologies een kapitaalverhoging van 200 miljoen euro aan. De Nationale Portefeuillemaatschappij van de familie Frère (CNP) legt 150 miljoen euro op tafel en de Ricci-familie tekent voor 50 miljoen euro in op aandelen die aan 22,50 euro geplaatst worden. Dat is een premie van 43% ten opzichte van de slotkoers op 5 oktober 20. Na afloop zal CNP 21,4% van Akka bezitten (17,3% van de stemrechten) en de familie Ricci 38,5% (51,9% van de stemrechten). KBC Securities-analist Ruben Devos stipt aan dat dit slechts een heel beperkte verwatering oplevert én dat er een sterke strategische partner bijkomt. AKKA heeft bij KBCS een koersdoel van 30 euro en een “Kopen”-advies.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap