vr. 27 nov 2020
9:14

CFE
- DEME (onderdeel van CFE) heeft een groot contract binnengehaald voor het Abu Qir havenproject in Egypte. Volgens DEME-normen is een “groot” contract er één met een waarde van meer dan 300 miljoen euro. Het is volgens de groep alvast het grootste bagger- en landwinningscontract ooit in haar geschiedenis. Het betreft het winnen van 1.000 hectare nieuw land, het uitdiepen van de aanloopgeul naar de haven tot 23 meter en het baggeren van een zwaaikom tot 22 meter. Er zal een volume van meer dan 150 miljoen m³ worden gebaggerd. KBC Securities-analist Bart Cuypers verwacht dat het contract ruim 500 miljoen dollar waard is en dat is duidelijk goed nieuws voor de CFE-groep. In combinatie met het onlangs aangekondigde 'Ravenna Port'-project is er ruimte voor een koersdoelverhoging van 75 naar 80 euro bij een onveranderd “Opbouwen”-advies.
Proximus
- Proximus heeft een definitief samenwerkingsakkoord gesloten met EQT Infrastructure, waarin de voorwaarden voor de gezamenlijke aanleg van een glasvezelnetwerk in Vlaanderen zijn vastgelegd. De joint venture (JV), die in eerste instantie eigendom zal zijn van Proximus (voor 49,9%), heeft als doel minstens 1,5 miljoen woningen en bedrijven op glasvezel aan te sluiten. Proximus zegt dat het tegen midden januari 2021 een gedetailleerde update van zijn Fiber-ambities zal geven en dat het zijn vezelplannen in de Brusselse regio in december zal onthullen. De telecomgroep bevestigt zijn doelstelling om tegen eind 2028 4,2 miljoen woningen en bedrijven met glasvezel te bereiken. KBC Securities-analist Ruben Devos verwelkomt het nieuws. Het advies voor Proximus is “Houden” met een koersdoel van 20 euro.
GBL
- GBL heeft het belang in de Noorse viskweekbedrijf Mowi verhoogd tot voorbij de rapporteringsdrempel van 5%. In april raakte bekend dat GBL in het kapitaal van het voormalige Marine Harvest was gestapt, maar toen was niet duidelijk voor hoeveel. "In een wereld van bevolkingsgroei, groeiende middenklasse en een toenemende behoefte aan eiwitrijk voedsel zijn er weinig of geen betere alternatieven dan zalm. Daarom is Mowi een interessante investering", aldus IR- en communicatiedirecteur Sophie Gallaire van GBL. De aankoop van een extra pakket zet de teller van de Mowi-aandelen in de GBL-portefeuille nu op 28.855.556 stukken, goed voor de op twee na grootste aandeelhouder. Het belang had donderdag een waarde van 492 miljoen euro.
Shurgard
- Shurgard kocht een stuk grond in de buurt van Parijs waarop het tegen eind 2021 5.500 m² opslagruimtes wil bouwen. Er werden geen financiële details bekendgemaakt. Met de nieuwe investering bouwt Shurgard zijn leiderschapspositie in de Parijse regio naar eigen zeggen uit tot 42 eigendommen.
BAM, Heijmans
- BAM en Heijmans bundelen de krachten en smelten hun asfaltcentrales samen in een nieuw asfaltbedrijf AsfaltNU.