vr. 8 jan 2021
9:30

argenx
- Biotechbedrijf argenx stuurde deze ochtend een update uit over zijn prioriteiten en recente verwezenlijkingen, inclusief initiële data voor cusatuzumab, commerciële en klinische tijdlijnen voor efgartigimod én financiële richtlijnen. In het kader van de commercialisering van efgartigimod werd bij het Amerikaanse geneesmiddelenagentschap FDA een BLA-aanvraag ingediend voor de behandeling van gegeneraliseerde Myasthenia Gravis (gMG) en worden de regelgevingsdossiers voor Japan en Europa in de eerste helft van 2021 verwacht. Op financieel vlak rapporteert de groep een kaspositie van 2 miljard dollar, exclusief de aankoop van de Bayer PRV- en Zai Lab-transactie. De aankomende commerciële lancering van efgartigimod en de groeiende pijplijn en klinische programma’s zullen de cash burn in 2021 aanzienlijk doen stijgen. Er is sprake van een quasi verdubbeling in vergelijking met 2020, wat de kaspositie tegen eind 2021 zal uithollen tot 757 miljoen dollar. Al bij al geen verrassing voor KBC Securities-analist Lenny Van Steenhuyse, die het “Houden”-advies en 221 euro koersdoel bevestigt.
Euronext
- Euronext gaf een inkijk in de handelsvolumes voor de maand december. Die laten een sterk einde van een sterk kwartaal zien, aanzienlijk hoger dan de kalmere zomermaanden. De gemiddelde dagelijkse transacties op de cashmarkt stegen met 43,9% op jaarbasis, terwijl de gemiddelde transactiewaarde stabiel bleef (+3,3%). Euronext blijft zo profiteren van de coronapandemie, die de dynamiek van de handelsmarkten beïnvloedt, en zal dat waarschijnlijk ook de komende maanden blijven doen. KBC Securities blijft bij zijn 110 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies.
Iep Invest
- Summa, dat eerder zijn belang in Iep Invest afbouwde met 500.000 stukken, heeft dat belang verkast naar de firma Yoshi, die gecontroleerd wordt door Jan Hamelink. En die is dan weer een zakenpartner van grootaandeelhouder Gerard Kok. Zo’n aandelenbewegingen kunnen perfect onschuldig zijn, maar ze zijn wel interessant om op te volgen.
Lotus Bakeries
- Lotus Bakeries voegt een derde bedrijf toe aan zijn corporate venture fonds FF2032. Het betreft een minderheidsbelang in US Partake Foods, naast enkele bekende artiesten zoals Jay-Y en Rihanna. Partake is een snel groeiend merk dat glutenvrije en allergievriendelijke koekjes op de markt brengt, die vrij zijn van de acht belangrijkste allergene voedingsmiddelen. Er werden geen financiële details vrijgegeven. Voor de gelegenheid, en omdat de waardering doorgeschoven wordt naar de toekomst, verhoogt analist Guy Sips van KBC Securities het koersdoel van 3.600 naar 3.850 euro, bij een ongewijzigd “Opbouwen”-advies.
Materialise
- Ook het koersdoel voor Materialise gaat bij KBC Securities hoger, nadat het aandeel van het Amerikaanse 3D Systems gisteren zowaar verdubbelde in waarde. 3D rapporteerde voor het vierde kwartaal een omzet van 170 à 176 miljoen dollar, terwijl analisten slechts op 140 miljoen dollar hadden gerekend. Omdat alle 3D-gerelateerde bedrijven vlot 20% stegen, verhoogt analist Guy Sips vandaag het koersdoel voor Materialise van 18,5 naar 38 dollar. Het advies blijft behouden op “Afbouwen”.
Quest for Growth
- In de laatste portefeuille-update van het jaar rapporteerde QfG voor eind december een intrinsieke waarde van 9,14 euro per aandeel, 12,6% hoger dan bij de start van 2020. In de loop van de maand december heeft QfG zijn positie in Cewe Stiftung uitgebreid en een deel van zijn posities in Melexis, Pharmagest Interactive, Technotrans, Gurit, Kerry Group en Steico verkocht. Het aandeel handelt aan een korting van 27,3%, maar compenseerde vooral de overgedragen verliezen en maakte zo de weg vrij voor een dividenduitkering. KBCS verhoogt het koersdoel van 6,50 naar 7,20 euro, terwijl het advies verlaagd wordt van “Kopen” naar “Opbouwen”.
Ter Beke
- Ter Beke en de huidig CEO Francis Kint hebben besloten hun samenwerking te beëindigen op 30 juni 2021. Kint werd medio 2018 CEO en leidde Ter Beke door een moeilijke periode, met een grote recall in Nederland in 2019, de Afrikaanse varkenspest in China, wat resulteerde in historisch hoge varkensvleesprijzen, en meer recent de Covid-19-pandemie. KBC Securities-analist guy Sips herhaalt het “Opbouwen”-advies en 140 euro koersdoel, omdat de lage varkensvleesprijzen de cijfers van de groep in de tweede helft van 2020 en in 2021 kunnen ondersteunen.