• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 13 jan 2021

9:15

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Solvay

  • De Tijd meldt dat Solvay een doortastend herstructureringsplan heeft klaarliggen dat honderden jobs zal kosten. Er staat vandaag een bijzondere ondernemingsraad op de agenda, maar de details worden pas later vrijgegeven. KBC Securities-analist Wim Hoste wacht het nieuws af. Los van wat er wordt aangekondigd in het kader van bijkomende herstructurerings- en besparingsdoelstellingen, heeft Solvay wel een interessante waardering. Daarom stijgt het koersdoel vandaag van 100 naar 110 euro, bij een ongewijzigd “Opbouwen”-advies.

IBA

  • IBA lanceert een aandeleninkoopprogramma ter waarde van 4,8 miljoen euro (maximaal 357.000 gewone aandelen). Dat heeft tot doel om vóór 31 mei 2021 de aandelenoptieplannen van de werknemers te dekken en zal dus niet leiden tot een lager aantal aandelen. Het nieuws heeft bij KBC Securities geen impact op het “Houden”-advies en 11 euro koersdoel.

Kinepolis

  • De Hollywoodfilms hadden in 2020 zwaar te lijden onder de coronapandemie. Kinepolis laat weten dat de ‘box office’-inkomsten in Noord-Amerika het voorbije jaar met 80% daalden tot 2,2 miljard dollar, tegenover 11,4 miljard dollar in 2019. Wereldwijd daalden de inkomsten met zo'n 71%, wat overduidelijk geen goed nieuws is geweest voor Kinepolis. Bij KBC Securities is er geen impact op het “Houden”-advies en 40 euro koersdoel.

UCB

  • UCB lanceert het digitale gezondheidsbedrijf Nile AI door middel van een investering van 25 miljoen euro. Dat meerderheidsbelang moet Nile helpen om een digitaal platform voor epilepsiepatiënten en behandelende artsen te worden, om patiënten op te volgen en inzichten te verzamelen in het totale traject van epilepsiepatiënten. De commerciële uitrol van het platform wordt verwacht in de loop van 2021. Bij KBC Securities is er geen impact op het 119 euro koersdoel en “Kopen”-advies.

Xior

  • KBC Securities hervat de opvolging van het aandeel Xior met een “Kopen”-advies en een koersdoel van 59 euro. De specialist in studentenvastgoed is de snelst groeiende groep in het vastgoeduniversum van KBC Securities, en de portefeuille van Xior is sinds de beursnotering in 2015 verzevenvoudigd (+50% op jaarbasis). KBC Securities-analist Wido Jongman verwacht slechts een beperkte en tijdelijke impact van Covid-19 en houdt rekening met forfaitaire bezettingsgraden (inclusief huurgaranties). Het koopadvies stoelt op het feit dat het aandeel nog niet volledig is hersteld van de koersdaling na de uitbraak van Covid-19, ondanks het feit dat de waardecreatie gestuurd wordt door de democratisering van het onderwijs, de algemene demografische evolutie en de internationale studentenmobiliteit.

Signify

  • Signify keert een buitengewoon dividend van 1,35 euro per aandeel uit. Dat staat in essentie gelijk met het overgeslagen dividend over 2019, waar het gewone dividend over 2020 nadien nog bijkomt (dat kan samen 7% brutorendement opleveren). De groep wil verder 350 miljoen euro schulden afbouwen om de schuldgraad (nettoschuld/EBITDA) tegen eind 2022 te verlagen. Eén en ander volgt op een sterk 2020, waarin de omzet weliswaar 12,7% daalde, maar de EBITA-marge uitkwam op 10,7% en de vrije kasstroom rond 815 miljoen zal afklokken (dankzij sterk werkkapitaaldiscipline).

Just Eat Takeaway

  • Just Eat Takeaway zag de ordergroei in het vierde kwartaal versnellen tot 57% op jaarbasis, terwijl de GMV (Gross Merchandise Value) met 68% toenam, dankzij een stijgend marktaandeel wereldwijd. De groep mikt voor 2020 op een omzetgroei van meer dan 50%, maar zal (slechts) zo’n 10% aangepaste EBITDA-marge behalen. Analisten mikten op 13,8%, maar de groep blijft een hoog investeringsritme aanhouden, omdat het marktaandeel laat primeren op de winst.

ASM International, Fugro

  • ASM International snoept CFO Paul Verhagen weg bij de Nederlandse exploratiespecialist Fugro, die prompt op zoek moet naar vers bloed. Bij KBC Securities heeft het nieuws geen impact op het koersdoel/advies voor Fugro (9,5 euro, met “Kopen”-advies)
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap