• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 12 feb 2021

9:30

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
X-FAB
  • X-FAB publiceerde hele sterke resultaten over 2020 die ruim boven de analistenprognoses lagen (dankzij de wereldwijde chipschaarste): de vierdekwartaalomzet bedroeg 135,9 miljoen dollar en de EBITDA kwam uit op 22,5 miljoen dollar (16,6% marge). De groep verwacht voor 2021 minstens 17% omzetgroei en EBITDA-marges van 16 à 20%. Dat komt in grote lijnen overeen met de verwachtingen, maar die prognose houdt geen rekening met de stijging van de vraag naar RF SOI-technologieën (m.b.t. 5G) en weerspiegelt een suboptimale capaciteitsbenutting. KBC Securities zal de schattingen voor 2021 tot en met 2023 met zo’n 5% à 10% verhogen.
Intertrust
  • Intertrust blijft worstelen met de omzet als gevolg van covid, maar maakt dat goed door de besparingen via het “Centre of Excellence”-programma. Dat is nodig, want de 144,8 miljoen euro omzet lag onder de analistenlat (147,9 miljoen euro) omwille van het Corporate-segment in Nederland en Luxemburg. De aangepaste bedrijfswinst (EBITA) van 49,8 miljoen (34,4% marge in plaats van 35,3%) deed het minder goed dan de 37,3 miljoen euro nettowinst. Er komt geen dividend over boekjaar 2020 ten voordele van de schuldratio, maar wel opnieuw in 2021 (20% van het aangepaste nettoresultaat). Dan mikt de groep op een omzetgroei van 2% à 4% (0,2% in 2020), een aangepaste EBITA-marge van 34% à 35% en stabiele uitgaven (3%). Het “Kopen”-advies en koersdoel van 20 euro worden herhaald bij KBC Securities.
Intervest Offices & Warehouses
  • Intervest Offices & Warehouses kwam niet met verrassingen naar buiten. De EPRA-winst per aandeel lag in lijn met de verwachtingen (1,60 euro tegenover 1,63 euro) en de bruto huurinkomsten bedroegen zoals verwacht 61,3 miljoen euro. Met een vastgoedresultaat van 48,9 miljoen euro en een financieel resultaat van - 7,9 miljoen euro is een dividendvoorstel van 1,53 euro mogelijk. Intervest blijft voor KBCS een uitstekende en erg interessant gewaardeerde vastgoedspeler. Het “Kopen”-advies en koersdoel van 33 euro blijven behouden.
Hal Trust
  • Nadat de CEO van HAL en Coolblue bevestigden dat er in 2021 een beursgang kan plaatsvinden, heeft KBCS zijn huiswerk wat herbekeken. HAL zal naar verwachting een deel van zijn belang verkopen en daarmee niet enkel waarde oppompen, maar ook cash opbouwen. Veel cash en dat vormt een herinvesteringsrisico. De waardering van HAL wordt opgetrokken tot 173 euro per aandeel, omdat de geschatte waarde van HALs belang in Coolblue stijgt tot 2 miljard euro. Daardoor stijgt het koersdoel van 135 naar 145 euro, terwijl het advies daalt van “Kopen” naar “Houden”.
Heijmans
  • Heijmans stelt een dividend van 0,73 euro per aandeel voor, waardoor de groep zijn aandeelhouders voor het eerst sinds 2013 nog eens kan trakteren. Dat wordt mogelijk gemaakt door een hoger onderliggend bedrijfsresultaat (van 78 naar 85 miljoen euro) en dito omzet (van 1,6 naar 1,75 miljard euro), al verwacht de groep zich in 2021 aan een licht lagere omzet bij gelijkblijvende winst. De nettowinst steeg in 2020 alvast van 30 naar 40 miljoen euro. 
Crescent
  • Crescent heeft een geïntegreerde IoT-oplossing met sensoren en gateways voor lekdetectie en klepcontrole ontwikkeld, die gebaseerd zijn op Lora en die verkocht aan het Amerikaanse GreenField Direct. Die kan daardoor lekdetectie en klepbediening op afstand doen om overstromingen te voorkomen en preventieve actie te ondernemen wanneer waterlekken worden gedetecteerd. De waarde van het project zal naar verwachting meer dan 1,5 miljoen euro bedragen in 2021. Ook verkocht Crescent haar UEST venture aan Van Zele Holding, zodat de financiële schuldenlast met 0,45 miljoen euro vermindert. Verder zullen de operationele resultaten van Crescent over 2020 erg dicht bij die van 2019 liggen, al zou de EBITDA iets beter moeten zijn ondanks covid-19-gerelateerde vertragingen en allerhande projectuitstel. Geen impact op “Houden”-advies en 0,04 euro koersdoel.
Inventiva
  • Inventiva heeft een kaspositie van 113 miljoen euro, dankzij een succesvolle beursgang (94,9 miljoen euro) op de Nasdaq-tabellen. Dat moet het bedrijf tot het vierde kwartaal van 2022 gefinancierd houden, tijd genoeg dus om de resultaten van AbbVies fase I-studie in het eerste kwartaal van 2021 te verteren. Verder op het menu staat de lancering van de fase III-studie, ergens in tweede jaarhelft. Inventiva blijft een topper voor KBC Securities biotechanalist Lenny Van Steenhuyse, gezien de zeer bemoedigende fase IIb-resultaten in NASH en een ongerechtvaardigd waarderingsverschil met zijn sectorgenoten.
Flow Traders
  • Flow Traders boekte kwartaalresultaten die ver boven de verwachting lagen, hoewel de marktturbulentie redelijk binnen de perken bleef. De verhandelde waarde van 370,8 miljard euro (verwacht: 345 miljoen euro) en de handelsinkomsten van 130,3 miljoen euro (87 miljoen euro) katapulteerden de EBITDA naar 90,5 miljoen euro (verwacht: 41 miljoen euro). Dat bevestigt enerzijds dat Flow Traders een beetje een zwarte doos blijft voor analisten, maar ook dat een koersdoelverhoging van 30 naar 33 euro gewettigd is. Het advies stijgt van “Houden” naar “Opbouwen”. Het slotdividend bedraagt 2,5 euro, wat het totale dividend op 6,5 euro brengt en er zullen maximaal 25 miljoen euro aan aandelen worden ingekocht om de personeelsplannen te voeden. 
Basic-Fit
  • Basic-Fit tankt een extra 150 miljoen euro, via een overbruggingsfaciliteit. Dat levert extra financiële flexibiliteit op om de aanhoudende impact van covid-19 te compenseren én om de groeistrategie nadien te kunnen hervatten. De overbruggingsfaciliteit moet binnen twaalf maanden worden geherfinancierd. KBCS heeft een koersdoel van 29 euro en een “Kopen”-advies.
ING
  • Sterk werk van ING in het vierde kwartaal. De bank moest veel lagere bijzondere waardeverminderingen slikken dan verwacht, terwijl de lopende operationele kosten en het netto interest inkomen op kwartaalbasis stabiel bleven. De focus ligt duidelijk op dividenden: de groep wil na september 2019 zijn finaal dividend over 2019, het restbedrag over 2020 én een interimdividend over 2021 uitkeren. Ook moet de CET1-kapitaalratio van 15,5% geleidelijk teruggebracht worden tot 12,5%. Voldoende voor KBC Securities om het “Kopen”-advies te herhalen en het koersdoel fors op te trekken van 8 naar 11 euro. 
 
Brunel International
  • De omzet van Brunel International daalde in het vierde kwartaal met 19% tot 209,3 miljoen euro, terwijl de bedrijfswinst (EBIT) toenam van -1,5 naar +9,8 miljoen euro omdat een eenmalige last van 8,9 miljoen euro uit 2019 wegviel. De marge steeg van -0,6% naar 4,7%. Brunel wil 0,30 euro dividend per aandeel uitbetalen, wat gelijk loopt met het dividend over 2019 en goed is voor 99% van de winst over 2020 (0,31 euro per aandeel). Voor 2021 wordt een stabiele trend verwacht, met lichte omzetdruk en een stabiele EBIT.
Kiadis
  • Vanochtend hebben Kiadis en Sanofi de lancering aangekondigd van het cashbod op Kiadis aan een prijs van 5,45 euro per aandeel. De acceptatieperiode loopt van 15 februari tot 12 april. Belangrijke aandeelhouders die 36,6% van de uitstaande aandelen vertegenwoordigen, hebben hun aandelen onherroepelijk toegezegd aan het bod. Minimum 95% van de uitstaande aandelen moeten worden aangeboden, wat kan worden verlaagd tot 80% na goedkeuring van de aandeelhouders. KBCS adviseert om de aandelen in het bod in te brengen, met een koersdoel van 5,45 euro.
AKKA
  • Na de uitvoering van het herstructureringsplan in zowel Frankrijk als Duitsland verwacht AKKA een voorziening van ongeveer 80 miljoen euro te moeten boeken. De bijbehorende kasuitstroom zal worden gespreid over 2021 en 2022. Verder resulteerde het transformatieplan en de lopende werkloosheidsmaatregelen in de tweede helft van 2021 in eenmalige kosten van "dezelfde orde van grootte als die welke in de eerste helft van 2012 werden geboekt". Dat zal zich volgens KBCS vertalen in een aanzienlijk nettoverlies. Akka maakt zijn resultaten over 2020 bekend op woensdag 17 maart, maar mikt op een positieve REBIT in 2020 en een stabiele nettoschuldontwikkeling in de tweede jaarhelft. Geen impact op “Opbouwen”-advies en koersdoel van 23 euro.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap