• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 17 feb 2021

9:20

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ahold Delhaize

  • Ahold Delhaize boekte in het vierde kwartaal (4Q) van 2020 19,6 miljard euro omzet (verwacht: 18,79 miljard), onder meer dankzij een forse groei van e-commerce (+84,2% in 4Q), vooral in de VS (+128,5% in 4Q). Over het volledige boekjaar werd 2,2 miljard euro vrije kasstroom gerealiseerd, terwijl de groep 1,7 miljard euro had vooropgesteld. Voor 2021 wordt gemikt op meer dan 30% groei voor de e-commerce, een onderliggende EBIT-marge van minstens 4%, een groei van de winst per aandeel tussen 5 en 10% en 1,6 miljard euro vrije kasstroom. Voor KBC Securities-analist Alan Vandenberghe zijn deze kerncijfers goed, met name de vrije kasstroom. De onlinekanalen groeien sterk en de inhaalbeweging in de VS houdt goed stand. Geen impact op het “Kopen”-advies en 28,5 euro koersdoel.

AkzoNobel

  • Bij AkzoNobel liggen de resultaten over het vierde kwartaal boven de verwachting. De omzet kwam uit op 8,53 miljard euro en de bedrijfswinst (EBIT) op 1,1 miljard euro (verwacht: 1,07 miljard). Ook de rendementen lagen in lijn met de doelstellingen (rendement op omzet: 15%, rendement op investeringen 20,6%). De groep lanceert een inkoopprogramma van eigen aandelen ter waarde van 1 miljard euro en betaalt zoals verwacht een slotdividend van 1,52 euro per aandeel. Voor 2021 wordt een groei vooropgesteld die in lijn moet liggen met de relevante markten, een schuldratio van 1 à 2x en een margeverbetering met 50 basispunten in 2021 (dankzij margebeheer en aanhoudende besparingen). De update heeft bij KBC Securities geen impact op het “Opbouwen”-advies en 100 euro koersdoel.

Vopak

  • Vopak publiceerde eerder zwakke cijfers over 2020. De omzet lag met 1,19 miljard euro in lijn met de schattingen (1,20 miljard euro), wat een bedrijfskasstroom (REBITDA) van 809,4 miljoen euro opleverde (verwacht: 808 miljoen). De bedrijfswinst klokte af op 489,9 miljoen euro, dankzij een stijging van de bezettingsgraad van 84% naar 90%. Het rendement op het ingezette kapitaal daalde wel van 12,4% naar 11,6%, maar het dividend lag met 1,2 euro per aandeel 4% hoger dan een jaar eerder. KBC Securities-analist Bart Cuypers merkt op dat de omzet in lijn met de verwachtingen lag, maar de EBITDA lager uitkwam door een eenmalig negatief boekhoudkundig resultaat in Maleisië, waarbij de wisselkoersen blijven wegen. Hij verlaagt het koersdoel van 53 naar 48 euro, met ongewijzigd “Houden”-advies.

X-FAB

  • Nadat X-Fab vorige week zijn jaarcijfers publiceerde, ging KBC Securities-analist Ruben Devos aan het rekenen. De omzetprognose stijgt met 1 à 2% (naar 10% tussen 2020 en 2023) en de EBITDA-prognose gaat 5% hoger. De brutowinst kan in dezelfde periode jaarlijks gemiddeld 51% groeien. Voor 2021 verwacht X-Fab een omzetgroei van ten minste 17% en EBITDA-marges van 16 à 20%. Daardoor stijgt het koersdoel bij KBCS van 7,5 naar 8,5 euro per aandeel (dat staat gelijk met een EV/EBITDA-multiple van 10x voor 2022). Het advies blijft "Kopen".

Orange Belgium

  • Investeringsbank Ondra prikt de waarde van de aandelen van Orange Belgium, op 'stand alone'-basis, op 32 à 36 euro (zelfs op 45 euro ingeval de zendmasten gemonetiseerd worden). Dat is fors boven het huidige bod van 22 euro per aandeel van moedergroep Orange. Maar volgens KBC Securities-analist Ruben Devos is het weinig waarschijnlijk dat Orange Group zijn bod uiteindelijk zal intrekken, gezien de aanzienlijke voordelen (mobiele zendmasten, fiscale synergievoordelen, enz.) die het kan behalen door de volledige controle over Orange Belgium te verkrijgen. KBCS meent dat het bod niet noodzakelijk opportunistisch is, omdat de premie behoorlijk is en Orange Belgium voor heel wat investeringen staat. Mogelijk kan het bod wel worden opgetrokken tot 25 à 26 euro (13 à 18% boven het huidige bod). Geen impact op het 23 euro koersdoel en “Houden”-advies.

Alfen

  • De omzet van Alfen ging in 2020 vlot 32% hoger tot 189 miljoen euro (verwacht: 194,8 miljoen euro), verdeeld over “Smart Grids” (+14%), “EV Charging” (+105%) en “Energy Storage” (+26%). De aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) lag met 24,4 miljoen euro pal op de verwachtingen, wat op een margestijging van 10,1% naar 12,9% wijst. De nettowinst van 12,5 miljoen euro verdubbelde op jaarbasis en lag in lijn met de schattingen. Voor 2021 gaat het bedrijf uit van een omzet tussen 225 en 250 miljoen euro. Analisten mikten op 250 miljoen euro.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap