• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 24 feb 2021

9:26

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ontex

  • Ontex zette in 2020 een stap in de goede richting. In het vierde kwartaal daalde de omzet weliswaar met 11,3% tot 525,5 miljoen euro (verwacht: 523 miljoen euro), maar de organische daling bleef beperkt tot 3,7% (verwacht:-3,6%). De aangepaste bedrijfskasstroom van 52,5 miljoen euro genereerde een marge van 10,0%, beide in lijn met de verwachtingen, met als rode draad nogal wat negatieve wisselkoerseffecten. De nettoschuld van 847,6 miljoen euro blijft hoog, maar met een schuldratio van 3,6x wel onder de convenant van 4,0x. Voor 2021 zal de organische groei in het eerste kwartaal meer dan 10% lager uitvallen, waarna verder herstel moet optreden. KBC Securities bevestigt het koersdoel van 18 euro en "Kopen"-advies.

Solvay

  • Solvay rapporteert solide cijfers over het vierde kwartaal, met een beter dan verwachte bedrijfskasstroom (EBITDA) (-12% op jaarbasis tegenover -13% verwacht). De omzet daalde met 9,3% tot 2,21 miljard (verwacht: 2,12 miljard), maar de vrije kasstroom steeg tot een recordniveau van 963 miljoen euro. De groep gaat zoals verwacht 3,75 euro dividend betalen en mikt in het eerste kwartaal van 2021 op een bedrijfskasstroom (EBITDA) van 520 à 550 miljoen euro. Voor het volledige boekjaar 2021 moet de vrije kasstroom tussen 600 en 650 miljoen euro uitkomen. Verder wil de groep tegen 2024 niet 420 maar wel 500 miljoen euro kosten besparen. Tot slot gaat Solvay zijn natriumcarbonaatafdeling verzelfstandigen, om de toekomstige strategische flexibiliteit te vergroten. De update heeft bij KBCS geen impact op het 110 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies.

Xior

  • De jaarresultaten van vastgoedbedrijf Xior liggen in lijn met de verwachtingen. De stabiele bezettingsgraad van ca. 98% voor 2020 toont aan dat Covid-19 geen significante impact op de activiteiten had. De meeste huurgelden voor het vierde kwartaal werden ontvangen en de recuperatiegraad (96,8%) ligt in lijn met dezelfde periode vorig jaar (97,4%). De EPRA-winst per aandeel steeg zoals verwacht met 4,6% tot 1,70 euro en moet in 2021 doorstijgen tot 1,80 euro. Er wordt een dividend van 1,44 euro per aandeel uitbetaald (verwacht: 1,50 euro). De schuldgraad klokte eind 2020 af op 54,18%, maar een nieuwe aandelenuitgifte van zo’n 180 miljoen euro moet dat cijfer doen dalen tot 43,18%. KBCS bevestigt het “Kopen”-advies en 59 euro koersdoel.

Shurgard

  • De jaarresultaten van Shurgard waren iets beter dan verwacht, dankzij lager dan verwachte belastingen. De bedrijfsopbrengsten uit vastgoed bedroegen 271,4 miljoen euro (verwacht: 269,9 miljoen euro) en de netto-opbrengsten uit vastgoedactiviteiten bedroegen 173,2 miljoen euro (verwacht: 174,1 miljoen euro). De aangepaste EPRA-winst van 118 miljoen euro lag dan weer boven de verwachtingen (109,6 miljoen euro). Belangrijk is dat het aantal ‘move-ins’ in het vierde kwartaal weer aantrok, terwijl het aantal ‘move-outs’ verder daalde. De bezettingsgraad steeg daardoor tot gemiddeld 89,4%, terwijl de balans onverminderd solide bleef (schuldgraad van 18,1%). De groep kan dus naar hartelust de verdere groei financieren. KBCS bevestigt het ”Kopen”-advies en 44 euro koersdoel.

Bekaert

  • Staaldraadproducent Bekaert publiceerde vandaag nog geen resultaten (dat is ingepland op 3 maart), maar zal over 2020 naar verwachting wel een stijging van de onderliggende bedrijfswinst(EBIT) rapporteren. KBC Securities-analist Wim Hoste verwacht een indrukwekkend herstel van de onderliggende EBIT in de tweede jaarhelft (+33% op jaarbasis), wat de marge naar 7,9% moet opkrikken, boven de eigen margedoelstelling van 7% op de middellange termijn. Omdat Bekaert aanzienlijke vooruitgang lijkt te boeken op het vlak van efficiëntieverbetering en het upgraden van de portefeuille, en omdat de waardering nog steeds aantrekkelijk is, blijft het “Opbouwen”-advies bij KBCS behouden, maar het koersdoel stijgt van 32 naar 35 euro.

Ageas

  • De resultaten van Ageas stellen niet teleur. De nettowinst steeg in het vierde kwartaal met 16% tot 1,14 miljard euro (verwacht: 1,16 miljard euro) en het eigen vermogen steeg tot 11,6 miljard euro (oftewel 61,8 euro per aandeel), terwijl gemikt werd op 10,8 miljard euro. De Solvency II-ratio van 193% laat een cashdividend van 2,65 euro per aandeel toe (verwacht: 2,55 euro), wat een brutorendement van 5,6% oplevert. Op operationeel gebied onthoudt KBC Securities-analist Jason Kalamboussis dat de Aziatische resultaten lager dan verwacht waren en dat de overname van de Turkse beursgenoteerde levensverzekerings- en pensioenmaatschappij Aviva goed geprijsd én strategisch zinvol is. Die deal staat een potentieel inkoopprogramma trouwens niet in de weg. KBCS bevestigt het “Kopen”-advies en 51 euro koersdoel.

Wolters Kluwer

  • Wolters Kluwer rapporteert voor het boekjaar 2020 een stabiele omzet (4,6 miljard euro) en operationele winst (+5% tot 1,12 miljard euro), netjes in lijn met de analistenverwachtingen. De marge verbeterde van 23,6 naar 24,4%, waardoor de nettowinst 4% hoger uitkwam op 721 miljoen euro (verwacht: 835 miljoen euro). De groep stelt een dividend van 1,36 euro voor (15% hoger dan het dividend over 2019) en lanceert een nieuw aandeleninkoopprogramma ter waarde van 350 miljoen euro. Voor 2021 mikt de groep op 5% winstgroei, een aangepaste operationele marge van 24,5 à 25% en een aangepaste vrije kasstroom van 875 à 925 miljoen euro. KBCS bevestigt het “Houden”-advies en 72 euro koersdoel.

Aedifica

  • Beter dan verwachte cijfers bij Aedifica, al is het nogal moeilijk om een boekjaar met 18 maanden te vergelijken met een periode van 12 maanden. Over de voorbije 18 maanden kwam de EPRA winst per aandeel uit op 6,14 euro per aandeel (verwacht: 5,92 euro), dankzij 259,5 miljoen euro aan huurinkomsten (verwacht: 259,6 miljoen euro). De portefeuille groeide vorig jaar met een ontzettend hoge 65% tot 3,8 miljard euro, dankzij een hele rist overnames. Daardoor moest de groep meer dan 700 miljoen euro kapitaal bijtanken, wat de schuldratio beperkte tot 43,2%. Aedifica zal een slotdividend van 1,6 euro per aandeel uitbetalen (eerder werd al een interimdividend van 3 euro betaald) en mikt voor het boekjaar 2021 op een dividend van 3,3 euro. Dat is lager dan de 3,55 euro die KBC Securities-analist Wido Jongman had verwacht. KBCS bevestigt het “Kopen”-advies en 120 euro koersdoel.

Crescent

  • Crescent verkocht op 28 december 2020 alle aandelen van het niet langer strategische UEST aan Van Zele Holding voor een symbolische euro. De groep werd verkocht in een toestand die een herstel van het werkkapitaal ten belope van 200.000 euro vereist, naast de nood om de hardware en het softwareplatform te updaten. Crescent blijft inzetten op investeringen die gericht zijn op ontwikkelingen in ‘smart city’- en industrietoepassingen. KBCS bevestigt het “Houden”-advies en 0,04 euro koersdoel.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap