ma. 8 mrt 2021
9:10

Mithra
- Mithra en partner Searchlight Pharma krijgen in Canada groen licht voor de commercialisering van de Estelle-anticonceptiepil. Het E4-product moet in het land de eerste nieuwe pil in 50 jaar worden en dat alleen al is bjizonder. De voorwaarden van de deal geven Mithra zicht op minstens 50 miljoen euro inkomsten in een markt die geschat wordt op 226 miljoen euro per jaar. KBC Securities bevestigt het “Kopen”-advies en 33,5 euro koersdoel.
Aedifica
- Aedifica neemt een nog te bouwen woonzorgcentrum in het Britse Shipley over, voor een totaal investeringsbedrag van 9 miljoen pond. Het centrum moet huisvesting bieden aan 66 bewoners en levert een nettohuurrendement van zo’n 6% op. De verwachte opleveringsdatum ligt in het derde kwartaal van 2022 en breidt de samenwerking met uitbater Burlington verder uit. KBC Securities bevestigt het koersdoel van 120 euro en “Kopen”-advies.
Cofinimmo
- Het waarderingsmodel van Cofinimmo werd door KBC Securities-analist Wido Jongman geactualiseerd na de uitgifte van nieuwe aandelen vorige week. Die operatie leverde 180 miljoen euro op, in ruil voor 1,49 miljoen aandelen. Verder werden ook de investeringsplannen aangepast na de recente publicatie van de budgetten voor 2021. KBCS verwacht zo'n 500 miljoen euro investeringen in 2021 en een extra verkoop van kantoren. Dat moet de winst per aandeel in 2021 op 6,83 euro brengen (eerder: 6,70 euro) en op 6,93 euro (eerder: 6,87) in 2022. KBC Securities bevestigt het “Kopen”-advies met 150 euro koersdoel.
Inventiva
- De ambitie van Inventiva is groot, want het biotechbedrijf overweegt uit te breiden naar cirrose en combo-therapieën voor de klinische ontwikkeling van Lanifibranor. Inventiva speurt daarom naar financieringsbronnen om de sprong te helpen faciliteren. Die boodschap werd gegeven tijdens de conference call naar aanleiding van de resultaten over 2020. De NATIV3-studie in fase III blijft in elk geval centraal staan in het ontwikkelingstraject van Lanifibranor en Inventiva gaf voor het eerst richtlijnen voor de timing van belangrijke mijlpalen: de eerste inschrijving van patiënten staat gepland in het derde kwartaal van 2021 en toplijnresultaten in de tweede helft van 2024. KBC Securities bevestigt het “Kopen”-advies maar verlaagt het koersdoel van 28 naar 25 euro.
Heineken
- Heineken benoemde Harold van den Broek als nieuwe CFO, in opvolging van Laurence Debroux. De man is momenteel voorzitter van de divisie Hygiëne bij Reckitt Benckiser en zal volgens KBC Securities-analist Wim Hoste niets veranderen aan de algemene “Evergreen”-strategie. Die moet een besparing van 2 miljard euro opleveren en de operationele winstmarges tegen 2023 terugbrengen naar het niveau van 2019 (ongeveer 17%). Heineken blijft volgens KBCS een interessant aandeel, omwille van zijn gediversifieerde aanbod en de algemene premiumisatiemogelijkheden binnen de biercategorie. Geen impact op het “Opbouwen”-advies en 90 euro koersdoel.