• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 21 apr 2021

10:30

Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Een beresterk eerste kwartaal voor Akzo Nobel. 

  • Het werd een beresterk eerste kwartaal voor AkzoNobel, dankzij kostenbesparingen en Azië. De omzet steeg met 10% op jaarbasis tot 2,26 miljard (verwacht werd +3%) en de kernwinst ging fluks 43% hoger tot 307 miljoen euro (verwacht werd 275 miljoen euro). Het rendement op de omzet klom in het kwartaal van 10,4% tot 13,6% en moet richting 15,4% tegen het einde van 2021. Akzo streeft nog steeds naar een groei die ten minste in lijn is met de relevante eindmarkten en houdt daarbij rekening met de verstoring op het niveau van de grondstoffenprijzen in het tweede en derde kwartaal. Niet onterecht, dus, dat KBCS het aandeel blijft waarderen omwille van de margeverbetering. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 110 euro koersdoel.

ASM International zorgde voor een veel beter dan verwachte cijferset. 

  • Ook ASMInternational zorgde voor een veel beter dan verwachte cijferset, die analisten het nakijken gaf. Het orderboek en de bedrijfswinst (EBIT) stegen respectievelijk met 5% en 21%. c. Die groei moet hand in hand gaan met een expansie van de brutomarge tot 49,5%, wat mijlenver boven de traditionele doelstelling van 45% ligt. Geen impact op “Kopen”-advies en 250 euro koersdoel.

Heineken deed beter dan verwacht, ondanks de sluiting van de horeca in Europa

  • Heineken deed in het eerste kwartaal ook al beter dan verwacht, ondanks de sluiting van de horeca in Europa. De biervolumes daalden met 2,5% van 51,6 naar 50,3 miljoen hectoliter, terwijl een krimp met 5% gevreesd werd. Vooral Afrika, het Midden-Oosten en Oost-Europa deden het goed. De nettowinst steeg van 94 naar 168 miljoen euro, dankzij aanhoudende kostenbesparingen, wat in 2021 verder moet blijven stijgen tot een jaaromzet van 21,2 miljard euro (+9,3%). Wisselkoerseffecten kunnen dit jaar zo’n 570 miljoen euro kosten, wat de operationele en nettowinst met 100 en 50 miljoen euro kan drukken. Niettemin moet de marge stijgen van 12,3% in 2020 tot 17% in 2023. Geen impact op 95 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies.

ASMLmeldde alweer geweldige resultaten gecombineerd met indrukwekkende vooruitzichten

  • ASML meldde alweer geweldige resultaten over het eerste kwartaal, gecombineerd met indrukwekkende vooruitzichten voor heel 2021. Dat is te danken aan extra DUV-zendingen en vooruitgeschoven omzet dat dan nog eens hoge marges opleverde. De omzetverwachtingen voor 2021 werden aanzienlijk opgetrokken tot een groei van 30% op jaarbasis (eerder: +12%), met dank aan veel betere vooruitzichten voor Logic en Memory in het DUV-segment. Dat wil zeggen dat analisten hun omzetverwachtingen minstens 12% moeten verhogen. ASML mikt opeen brutomarges van 51 à 52% in 2021, tegenover een verwachting van 50,5%. Geen impact op “Houden”-advies en 475 euro koersdoel.

Barco meldde een sterke instroom van nieuwe orders in het eerste kwartaal. 

  • Barco meldde een sterke instroom van nieuwe orders in het eerste kwartaal (+21% op kwartaalbasis) voor in totaal 228,9 miljoen euro. Analisten hoopten op 192,0 miljoen euro. Dat is dankzij sterke bestellingen in Healthcare en Entertainment, zodat het orderboek nu 351,5 miljoen euro sterk is. De omzet zelf kwam in kwartaal één zoals verwacht uit op 171,7 miljoen euro, 12% minder dan vorig kwartaal. Barco vermoedt dat de omzet in de eerste jaarhelft die van in de buurt zal uitkomen van de eerste helft van 2020 (407,2 miljoen euro), met een EBITDA-marge van iets meer dan 5%. Geen impact op 22 euro koersdoel, maar het advies stijgt wel van “Houden” naar “Opbouwen”.

Intervest Offices & Warehouses verhuurt de eerste twee gebouwen van Genk Green Logistics aan Eddie Stobart Logistics.

  • Intervest Offices & Warehouses gaat de eerste twee gebouwen (25000 vierkante meter) van Genk Green Logistics verhuren aan Eddie Stobart Logistics voor 3 jaar. Die verhuur ligt in lijn met de verwachtingen van KBCS en dus heeft het nieuws geen impact op de ramingen. De huurperiode is wel relatief kort, maar dit biedt de mogelijkheid om in de komende jaren op huurverhogingen in te spelen. Het is in ieder geval wél goed nieuws vanuit risico-oogpunt, aangezien de grote speculatieve ontwikkeling op de voormalige Ford Genk site in het recente verleden een rem heeft gezet op het koersverloop van het aandeel. Te verwachten zijn meer voorverhuringen in de komende maanden. Geen impact op “Kopen”-advies en 33 euro koersdoel.

MDxHealth meldde aanhoudende groei van zijn testvolumes in het eerste kwartaal

  • MDxHealth meldde aanhoudende groei van zijn testvolumes in het eerste kwartaal, wat in lijn ligt met de vorige twee kwartalen. De meeste volumegroei kwam van ConfirmMDx-tests (3.913 eenheden, +6% op kwartaalbasis), terwijl SelectMDx landde op 3.529 eenheden (+2% op kwartaalbasis). Beide cijfers liggen in lijn met de doelstelling om zich te concentreren op ConfirmMDx totdat Medicare-dekking is verkregen voor SelectMDx. Het bedrijf rapporteerde een totale omzet van 5,1 miljoen dollar (-14% op jaarbasis, maar +23% op kwartaalbasis). Op de balans werd in januari 30 miljoen dollar vers kapitaal toegevoegd, wat financiële bewegingsruimte zou moeten geven tot medio 2022. Geen impact op 1,25 euro koersdoel en het “Kopen”-advies.

Eerstekwartaalcijfers van Orange Belgium kwamen in grote lijn overeen met de analistenverwachtingen

  • De eerstekwartaalcijfers van OrangeBelgium kwamen in groten lijnen overeen met de analistenverwachtingen. De verbetering van de EBITDAaL is voornamelijk te verklaren door 5,1 miljoen euro aan eenmalige voordelen. Wat telt zijn de vooruitzichten: het commerciële momentum blijft, dankzij een iets beter dan verwachte netto abonneetrend. Ook de kasstroom lag hoger dan verwacht, zelfs zonder rekening te houden met een eenmalige licentievergoeding van 11 miljoen euro. De jaarvooruitzichten bleven ongewijzigd (EBITDAaL van 320 à 340 miljoen euro, een omzetgroei met een handvol procenten en investeringsuitgaven van 200 à 220 miljoen euro) en dat is ook het geval voor het 22 euro koersdoel en “Houden”-advies van KBC Securities.

Randstad rapporteerde sterke cijfers 

  • Randstad rapporteerde sterke eerstekwartaalcijfers die over de hele linie boven de analistenverwachtingen lagen. De omzet steeg 2% tot 5,53 miljard euro (verwacht: 5,44 miljard), de brutowinst steeg 1% tot 1,06 miljard euro (verwacht: 1,04 miljard euro) en de bedrijfswinst (EBITA) steeg tot 215 miljoen euro (verwacht: 191 miljoen euro), goed voor een marge van 3,7% (verwacht: 3,5%). Na aanpassing van het waarderingsmodel verhoogt KBCS het koersdoel van 60 naar 64 euro, met behoud van “Opbouwen”-advies.

Vopak is het zwarte schaap van de dag, met zwakke resultaten

  • Vopak is het zwarte schaap van de dag, aangezien de omzet en de resultaten eerder zwak waren. De Texaanse winterstorm kostte zo’n 5 à 6 miljoen euro, terwijl ook de bezettingsgraad teleurstelde. Dat drukte de omzet tot 300 miljoen euro (verwacht: 307 miljoen euro) en de bedrijfskasstroom tot 200 miljoen euro (verwacht: 211 miljoen euro). De bezettingsgraad daalde van 90% in het vierde kwartaal van 2020 naar 88% (verwacht: 89,8%), zodat het rendement op ingezet kapitaal (ROCE) uitkwam op 10,3% in 1Q21. De wijzigingen in de vooruitzichten zijn wel positief, met dank aan blijvende kostenbeheersingen, maar dat verandert niets aan het “Houden”-advies en 48 euro koersdoel.

Geen verrassingen in het kwartaalrapport van WDP

  • Geen verrassingen in het kwartaalrapport van WDP. Dat betekent dat de EPRA winst per aandeel op 0,24 euro nagenoeg in lijn was met de verwachtingen. De bezettingsgraad blijft hoog, de marges zijn stabiel en de projecten worden op tijd opgeleverd. Het winstmomentum van de groep blijft sterk dankzij de rugwind in de sector in combinatie met de sterke operationele prestatie. De groep put uit de kwartaalprestatie vertrouwen om de verwachting voor een EPRA winst per aandeel van 1,07 euro voor 2021 te  bevestigen. KBC Securities handhaaft het “Kopen”-advies en koersdoel van 32 euro.

Uber Eats heeft plannen in Duitsland 

  • UberEats zou volgens de Financial Times plannen hebben om zijn diensten aan te bieden in Duitsland. Op die markt komt de groep vooral de Nederlanders Just Eat Takeaway tegen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap