• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 18 mrt 2020

9:43

Benelux-beursnieuws bij 't Ontbijt

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

AKKATechologies

  • AKKA Techologies publiceerde jaarcijfers over 2019 die lichtjes boven de consensusverwachtingen lagen. De onderliggende bedrijfswinst (REBIT) van 144 miljoen euro en de vrije kasstroom van 99 miljoen euro lagen respectievelijk op en fors boven verwachting. De netto-schuld van 73 miljoen is verwaarloosbaar, onder meer dankzij een financieringscapaciteit van meer dan 1,3 miljard euro. De cijfers verrassen niet, want eerder werden al voorlopige data vrijgegeven. Vanwege de huidige onzekerheid geeft de groep voor 2020 geen concrete vooruitzichten vrij. Volgens KBCS is de groep goed gewapend, wat onder meer moet blijken uit een vergelijking met de Renault-crisis. “Kopen”-advies met 74 euro koersdoel.

bpost

  • De jaarcijfers van bpost voldeden aan de verwachtingen. De verkooptrend bleef solide in het vierde kwartaal: het pakketvolume in BeNe ging 24% hoger (kwartaal 3: +20%) en het postvolume daalde met 5,5% (-9% in de eerste negen maanden van 2019). De omzet van Radial steeg 2%, tegenover een krimp met 10% in de eerste negen maanden. Voor 2020 wordt gemikt op een bedrijfswinst (EBIT) die zo’n 8 à 18% onder de verwachtingen ligt. Dat wijt KBCS onder meer aan de verwachte daling van het postvolume met 9-11% en de krimpende marges bij PaLo Eurasia. De impact van corona blijft moeilijk in te schatten, maar qua personeel is alles onder controle en de beschikbare capaciteit laat groei toe. Het dividend van 0,73 euro ligt 4% onder verwachting en voor 2020 werd niet herhaald dat 85% van de nettowinst (BGAAP) zal uitbetaald worden. Geen impact op “Houden”-advies en 9,5 euro koersdoel.

EVS

  • De UEFA stelt EURO2020 uit naar 2021 en dat is ook voor EVS een tegenvaller. KBCS schat dat er zo’n 5 miljoen euro huurinkomsten mee zullen verhuizen en verlaagt daarom de omzetgroei voor de eerste helft van 2020 tot 95 miljoen euro. Het koersdoel zakt daarom van 20 naar 17 euro bij ongewijzigd “Houden”-advies. Dankzij de zeer sterke balans meent de analist dat het dividend van 1 euro per aandeel niet in gevaar is en dat het aandeleninkoopprogramma voortgezet zal worden.

Grandvision

  • Wie de koers van Grandvision opvolgde zal gemerkt hebben dat het bod van EssilorLuxoticca wel nog loopt, maar dat beleggers amper nog vertrouwen hebben in de goede afloop daarvan. Aanleiding is een bericht van de Europese Commissie. Die kan het onderzoek naar de overname opschorten. KBCS meent dat dit verklaard wordt door enkele technische zaken en twijfelt dus niet aan de overname. De koersval is belangrijk voor HAL (76,7% belang in Grandvision, goed voor 36,7% van de intrinsieke waarde). Het advies gaat van “Opbouwen” naar “Kopen”, ondanks het koersdoel verlaagd wordt van 155 naar 145 euro per aandeel.

Quest for Growth

  • Quest for Growth pompt 2 miljoen euro in Prolupin, dat een groeifinancieringsronde van meer dan 10 miljoen euro heeft afgewerkt. De firma is gespecialiseerd in plantaardige proteïnen en is actief in de Duitstalige retailmarkt met hoogkwalitatieve, plantaardige melkvervangende producten op basis van lupinen. Het verse kapitaal moet de verdere groei, ook internationaal, ondersteunen en het plantgebaseerde productaanbod vergroten. Capricorn Sustainable Chemistry Fund investeert eveneens, naast Munich Venture Partners en eCapital Entrepreneurial Partners

RetailEstates

  • De algemene winkelsluitingen tijdens het weekend treffen ook de huurders van de panden van vastgoedbevak Retail Estates, dat berekende dat circa 90 procent van de Belgische winkels die het uitbaat gesloten blijven. Het is onduidelijk hoeveel omzetverlies in de vijf weekdagen gecompenseerd kan worden en hoe sterk de rentabiliteit van de huurders aangetast wordt. De groep gaat op case-by-case basis met individuele klanten aangepaste maatregelen nemen, maar verwacht geen aanzienlijke impact op de resultaten van het huidige boekjaar (dat loopt tot 31 maart).

FSMA

  • De Belgische beurswaakhond FSMA heeft beslist om een tijdelijk verbod opshortselling (het verkopen van aandelen in de hoop die lager terug te kunnen kopen) te verlengen én uit te breiden. Vanaf vandaag is die praktijk niet meer mogelijk voor alle aandelen op Euronext Brussel en Euronext Growth en dit tot en met 17 februari.

VandeVelde

  • Lingerieproducent VandeVelde zet zijn inkoopprogramma (van 15 miljoen euro) stop en gaat aan de komende algemene vergadering voorstellen om dan toch geen dividend uit te keren. De overtollige kasvoorraad moet nu vooral dienen om de onzekerheid over de impact van corona op te vangen. Een interim-dividend en een herstart van het inkoopprogramma kan nadien wel weer overwogen worden.

DEME

  • DEME meldde dat de installatie van twee offshore substations met succes werd voltooid. Die substations zijn “het kloppende hart van een windmodelpark”, omdat ze de windenergie omvormen (naar 225 kV). Geen impact op het 105 euro koersdoel van CFE en “Kopen”-advies.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap