• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 16 jun 2022

11:38

Besi stelt margeverwachtingen scherper

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het Nederlandse BE Semiconductor, kortweg Besi, hield gisteren zijn Investor Day en gaf bij die gelegenheid een update over het bedrijf, de strategie, de markten en de groei-inspanningen. Beis herhaalde daarbij grotendeels de eerdere verwachtingen die gesteund zijn op een gunstig onderliggend sentiment en ruimte lieten voor een ietwat opwaartse bijstelling. Niettemin zijn er ook wat onzekerheden die KBC Securities-analist Ruben Devos ertoe aanzetten om het koersdoel te verlagen van 84 naar 68 euro. Het advies blijft onveranderd op “Opbouwen”.

Verwachtingen lichtjes hoger
Besi herhaalde in principe zijn doelstelling om de 1 miljard euro omzet te overschrijden, zij het met een paar plusjes (verschuiven van “1 mld+” naar "1 mld++"), voornamelijk aangedreven door zijn "engine 2"-verkoopinitiatieven, die de introductie omvatten van nieuwe producten op waferniveau, zoals hybride verlijming en de invoering van nieuwe toepassingen op het gebied van 5G, AI, HPC, en smartphones.  Tegelijkertijd verhoogde het de onderkant van de verwachtingsvork voor de brutomarge van 57-62% naar 58-62% en werd het bereik van de verwachtingsvork voor de nettomarge uitgebreid van 30-35% naar 35-40+%.

Richting het einde van de opleving in de huidige cyclus.

De berichtgeving over de cyclus was gisteren enigszins anders dan in april bij de bespreking van de resultaten over het eerste kwartaal van 2012. Besi is nu voorzichtiger over de macro-economische achtergrond en zegt dat het nu een omgeving ziet waarin talrijke signalen erop wijzen dat het hoogtepunt van de de cyclus voorbij is en dat, hoewel er een "inhaalbeweging in automotive" is, deze eindmarkt "ook cyclische patronen zal blijven volgen." Besi zei in april dat het een terugkeer verwacht in de volgende 3-6 maanden, tenzij er een "grote onderbreking in de industrie als geheel" zou zijn. Het was toen van mening dat er nog steeds onvoldoende capaciteit is en dat een opleving waarschijnlijk is.

Opbouw van voorraden

Analist Ruben Devos heeft ondertussen toenemende voorraden gezien, druk van COVID-19-lockdowns, stijgende grondstofkosten en gestegen rentevoeten, die een impact zullen hebben op de (toekomstige) vraag. Het opbouwen van voorraden is altijd gezien als een voorbode van slechtere economische tijden die die komen. Als gevolg daarvan is de analistenverwachting aan het verschuiven naar de overtuiging dat de hele halfgeleidersector in de tweede helft van 2022 waarschijnlijk een vertraging zal kennen en een correctie in 2023.

Verhoging van de doelstellingen voor hybride verlijming.

Besi blijft zijn capaciteit uitbreiden om de nieuwste hybride bonding (HB) systemen te leveren. Het bedrijf is nu van plan om 18 à 20 systemen per maand te produceren, waardoor het totale aantal op 240 per jaar komt. Dit zal volgens Besi voldoende zijn om in 2024-2025 aan de vraag te voldoen. Ondertussen zouden de gemiddelde verkoopprijzen kunnen stijgen van 2 miljoen euro vandaag voor een gereedschap dat 2000 UPH met 200 nm precisie biedt tot 6 à 7 miljoen euro per stuk voor gereedschap dat meer dan 3000 UPH biedt met een 100 nm nauwkeurigheid. Interessant is dat Besi zijn ramingen voor HB verhoogde en een marktomvang van 3 miljard dollar (tegenover 2 miljard dollar) voorspelt in de komende 10 jaar, inclusief de verkoop van 1.800 systemen (tegen 1.400).

KBC Securities over Besi

Ondanks sterke secundaire basisvoorwaarden in veel van zijn eindgebruikersmarkten, voortdurende stijgingen van de totale investeringen in de halfgeleiderindustrie en een heropleving van de kapitaalintensiteit voor assemblage, worden de vooruitzichten op korte termijn echter beïnvloed door de problemen op de Chinese markt, de dalende vraag naar duurdere smartphones en de macro-economische onzekerheid, ziet analist Ruben Devos.

 Het herziene koersdoel van 68  euro (was 84 euro) omvat een korting van 10% op EV/EBIT ten opzichte van zijn historisch gemiddelde over 5 jaar (d.w.z. 14x) als gevolg van bezorgdheid over het einde van de cyclus en onzekerheid op korte termijn in zijn belangrijkste eindmarkt. Het advies blijft onveranderd op “Opbouwen”.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap