• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 12 mei 2022

9:40

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

KBC meldt beter dan verwachte nettowinst van 458 miljoen euro of 1,07 euro per aandeel

  • KBC meldde een nettowinst van 458 miljoen euro of 1,07 euro per aandeel, terwijl analisten gemiddeld mikten op een nettowinst van 409 miljoen euro. Beter dan verwacht, ondanks dat 15% hogere werkingskosten de nettowinst op jaarbasis wel 18% lager zetten. De nettorente-inkomsten stegen met 2% op kwartaalbasis tot 1,2 miljard euro, terwijl de nettorentemarge (NIM) 6 basispunten steeg tot 1,91%. De liquiditeitspositie blijft erg sterk, terwijl de kapitaalsbasis (CET1-ratio) uitkwam op 15,3%. De prognoses voor 2022 werden herhaald: de bank mikt op 8,2 miljard inkomsten en zo'n 4 miljard werkingskosten, exclusief banktaksen.

Bij Pharming Group stijgt eerstekwartaalomzet met 7% tot 46,6 miljoen dollar

  • Bij Pharming Group steeg de eerste kwartaal omzet met 7% tot 46,6 miljoen dollar, zodat de brutowinst 8% hoger trok. Maar de nettowinst halveerde naar 3,5 miljoen dollar, omdat een toename van het aantal behandelde patiënten tenietgedaan werd door een strakker voorraadbeheer bij de gespecialiseerde apotheken en vooral door de voorbereidingen op de lancering van leniolisib. Dat laatste volgt op positieve testdata in een registratiestudie bij patiënten met geactiveerd fosfoinositide-3-kinase-deltasyndroom

Euronav rapporteert cijfers boven analistenramingen

  • Euronav rapporteerde cijfers die boven de analistenramingen lagen, omdat de geopolitieke situatie een positieve impact had op de tarieven. De proportionele EBITDA steeg daardoor van 33 naar 43 miljoen dollar, terwijl het nettoverlies afklokte op 43,3 miljoen dollar. Dat was beter dan de analistenverwachting van 58 miljoen dollar. Tot dusver in het tweede kwartaal werd de VLCC-vloot vastgelegd aan 14.000 dollar per dag, waarbij 43% van de beschikbare dagen werden geprikt. De Suezmax-vloot verdiende zo’n 19.700 dollar per dag. Een update over de mogelijke fusie met Frontline staat ingepland voor na de algemene vergadering van 19 mei. Het aanbod van schepen blijft de belangrijkste tegenwind voor Euronav, dat wordt verhandeld aan een disagio van 12% ten opzichte van de intrinsieke waarde. Geen impact op “Houden”-advies en 12 euro koersdoel.

KBCS verhoogt advies voor Montea van “Houden” naar “Opbouwen”

  • Montea rapporteerde een EPRA-winst per aandeel van 0,93 euro, inclusief 0,03 uitzonderlijke kosten. Dat was iets minder dan verwacht, door hogere bedrijfs- en financiële kosten. De huurinkomsten lagen immers in lijn (20,7 miljoen euro) en de verwachtingen voor 2022 werden opgetrokken. De winst per aandeel kan nu richting 4 euro, in plaats van 3,95 euro, perfect zoals verwacht. Montea denkt ook aan 3,23 euro dividend, in plaats van 3,18 euro, wat meer is dan verwacht. Geen impact op 130 euro koersdoel, maar het advies stijgt wel van “Houden” naar “Opbouwen”.

Omzet bij Sif stijgt met 12% tot 30,5 miljoen euro omdat er 48 kiloton werd geproduceerd

  • De Nederlandse producent van funderingen en palen voor windmolens, Sif, zag de eigen omzet met 12% stijgen tot 30,5 miljoen euro, omdat er 48 kiloton werd geproduceerd. Dat is 4 kiloton meer dan een jaar eerder, waardoor de aangepaste EBITDA steeg van 8,6 naar 9,6 miljoen euro. En het beste moet nog komen, want het orderboek voor 2022 is 133 kiloton groot, met nog eens 270 kiloton voor 2023 en nadien. Eén en ander kan de EBITDA in 2022 doen stijgen, terwijl de productie richting 180 kiloton kan gaan.

SBM Offshore ziet onderliggende omzet in eerste kwartaal met 81% stijgen

  • SBM Offshore zag de onderliggende omzet in het eerste kwartaal met 81% stijgen tot 970 miljoen dollar, omdat het drijvende productieplatform Liza Unity werd opgeleverd. De nettoschuld daalde van 5,4 miljard dollar per einde 2021 naar 5,1 miljard dollar. Voor heel 2022 worden de eerste gestelde vooruitzichten gehandhaafd: de directionele omzet blijft op 3,1 miljard dollar staan, waarvan 1,6 miljard dollar voor Lease and Operate en meer dan 1,5 miljard dollar voor Turnkey. Dat moet zo’n 900 miljoen dollar aan EBITDA opleveren. Geen impact op “Kopen”-advies en 18 euro koersdoel bij KBCS.

Kunstmestproducent OCI verdubbelde omzet en verviervoudigde nettowinst

  • Kunstmestproducent OCI verdubbelde de omzet in het eerste kwartaal (+108%) en verviervoudigde de nettowinst (+316%). De bedrijfskasstroom (EBITDA) steeg met 115% naar 970 miljoen dollar, terwijl de vrije kasstroom net niet verdubbelde tot 609 miljoen dollar. De sterke vraag naar kunstmest door het wereldwijde mondiaal graantekort levert OCI dus behoorlijk vette vruchten op. Het tweede kwartaal moet zonodig nog beter worden, iets waar in de komende kwartalen niet veel verandering  zal komen. Het halfjaardividend zal daarom aanzienlijk hoger zijn dan de 1,45 euro per aandeel uit de eerste helft van 2021.

Ontex meldt dat eerstekwartaalomzet in segment “kernmarkten” hoger ligt dan verwacht

  • Ontex meldde dat de eerstekwartaalomzet in het segment “kernmarkten” hoger lag dan verwacht (vooral dankzij de volumes), terwijl de bedrijfskasstroom (EBITDA) 9% lager uitkwam dan wat analisten verwacht hadden. De prijzen stegen met 2%, maar de kosten stegen nog meer. De inflatieprognose voor de kernactiviteiten werd dan ook verhoogd van 160 à 170 miljoen euro naar 200 miljoen euro, zodat de EBITDA-margedoelstellingen voor 2023 herzien werden naar 12,5 à 13,5%. KBCS ziet beterschap vanaf de tweede jaarhelft en wacht het resultaat af van de lopende besprekingen met American Industrial Partners over een mogelijke combinatie met Attindas. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 12 euro koersdoel.

Aegon ziet nettowinst met 7% stijgen tot 412 miljoen euro, ver onder de analistenlat

  • Verzekeraar Aegon zag de nettowinst met 7% stijgen tot 412 miljoen euro, maar dat cijfer ligt ver onder de verhoopte 743 miljoen euro. Dat is te wijten aan de niet-operationele resultaten, die niet 200 miljoen euro positief, maar wel 400 miljoen euro negatief waren door verliezen op hedges om het Amerikaanse renterisico af te dekken. Het operationele resultaat verbeterde wel met 7% tot 463 miljoen euro, daar waar analisten op 426 miljoen mikten. De solvabiliteit was met 210% ook sterker dan verwacht. KBCS blijft na de cijfers bij het koersdoel van 5,5 euro en “Opbouwen”-advies.

Ajax is opnieuw kampioen en mag daarom naar Champions League

  • Wie het Nederlandse voetbal zo’n beetje volgt, weet dat Ajax woensdagavond opnieuw kampioen is geworden dankzij een 5-0 overwinning tegen Heerenveen. Ajax is inmiddels 36 keer kampioen van Nederland geworden, maar interessanter voor de aandeelhouders is dat de beursgenoteerde voetbalclub meteen verzekerd is van een plek in de erg winstgevende Champions League. Benieuwd hoe de koers zal reageren.

Witte rook bij Bone Therapeutics?

  • Is er eindelijk witte rook bij Bone Therapeutics? De door kasproblemen geplaagde biotechgroep overweegt om een "reverse merger" met het Franse Medsenic door de te voeren. Die kan 51% van zichzelf in Bone inbrengen in ruil voor nieuwe aandelen van Bone Therapeutics. Bone zou zo genoteerd blijven in België en 51% van de activa van Medsenic bezitten. Maar de aandeelhouders van Medsenic zouden meer dan 80% van Bone bezitten.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap