• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 4 aug 2022

9:44

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Lotus Bakeries plant 3de Biscoff-fabriek, die in Thailand neergepoot zal worden.

  • Lotus Bakeries gaat een 3de Biscoff-fabriek neerpoten en koos daar Thailand voor, omdat de regio Azië-Stille Oceaan de voorbije jaren steeds belangrijker geworden is. De fabriek moet vanaf 2026 operationeel zijn en naast extra capaciteit ook lagere transportkosten en een lagere ecologische voetafdruk opleveren. Eén en ander kadert in de ambitie om Lotus Biscoff uit te bouwen tot het derde grootste koekjesmerk ter wereld. In de marge en op kortere termijn zet de groep in op prijsverhogingen voor haar producten om de margedoelstellingen te halen. Geen impact op 5750 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies.

Fagron verhoogt jaarvooruitzichten, nadat kwartaalomzet op autonome basis 6,9% stijgt

  • Fagron verhoogde de jaarvooruitzichten, nadat de kwartaalomzet op autonome basis 6,9% steeg en de totale omzet 18,8% aandikte tot 328,6 miljoen euro. Er werd gemikt op 319 miljoen euro. De aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) trok 13,1% hoger tot 63,3 miljoen euro, iets onder verwachting (64,2 miljoen euro). De marge landde op 19,3%, terwijl op 20,1% gemikt werd. De vrije kasstroom dikte 44,3% aan tot 31,9 miljoen euro en de winst per aandeel ging 29,7% hoger tot 0,48 euro. Voor heel 2022 moet de omzet richting 670 à 690 miljoen euro, met stijgende REBITDA marge. KBCS mikte op 624 miljoen euro omzet en behoudt vandaag het “Kopen”-advies en 19,5 euro koersdoel.

SBM Offshore dikt omzet aan van 1,1 naar 1,8 miljard dollar, ver boven verhoopte 1,6 miljard

  • SBM Offshore kon de omzet aandikken van 1,1 naar 1,8 miljard dollar, ver boven de verhoopte 1,6 miljard dollar. Dat is te danken aan de divisie Lease & Operate (omzet van 752 naar 854 miljoen dollar), maar vooral aan Turnkey (omzet van 321 naar 909 miljoen dollar). Gecombineerd trok de bedrijfskasstroom (EBITDA) 17,4% hoger tot 500 miljoen dollar, terwijl op 459 miljoen dollar werd gemikt. Zelfde verhaal voor de nettowinst, dat met 103 miljoen dollar ver boven de schatting van 69 miljoen dollar lag. Het orderboek steeg tot een recordhoogte van 31,1 miljard dollar, zodat de jaarverwachtingen opgekrikt werden: de omzet kan richting 3,2 miljard dollar (eerder: 3,1 miljard) en de EBITDA kan richting 950 miljoen dollar (eerder: 900 miljoen dollar). Beide liggen in lijn van de verwachting.

Bij ING overtreffen zowel omzet als terugval van operationele kosten de verwachtingen

  • Bij ING overtroffen zowel de omzet, als een terugval van de operationele kosten de verwachtingen. Met name de risicokosten duwden de cijfers tot ver boven de verwachtingen, dankzij relatief beperkte éénmalige negatieve elementen die dan nog eens worden gecompenseerd door de vrijgave van diverse voorzieningen. De netto interest marge steeg met 3,7% op jaarbasis tot 3,46 miljard euro, terwijl op 3,44 miljard werd gemikt. Het effect van de hyperinflatie in Turkije (-247 miljoen euro) werd gecompenseerd door sterke resultaten van de financiële markten (+345 miljoen) en een vordering in verband met een insolventie (+72 miljoen). Sterk, maar zonder impact op “Kopen”-advies of 13,5 euro koersdoel.

Euronav ziet kwartaalresultaten sterk stijgen, dankzij hogere tarieven

  • Olietankergroep Euronav zag de kwartaalresultaten sterk stijgen, dankzij hogere tarieven (al werden die pas op het einde van het kwartaal een feit). De bedrijfskasstroom (EBITDA) steeg met 230% tot 74,9 miljoen dollar, wat het nettoverlies reduceerde van 89,7 miljoen dollar tot 4,9 miljoen dollar. Door de hogere waarde van de schepen, de duurdere dollar en de hogere tarieven krikt KBCS het koersdoel op van 12 naar 14,5 euro per aandeel. Vandaag noteert de groep dicht bij zijn intrinsieke waarde en dus blijft het “Houden”-advies behouden.

IMCD scoorde in vorig kwartaal verschillende cijferrecords

  • Chemicaliënverdeler IMCD scoorde een massa records. De omzet trok vorig kwartaal vlot 38% hoger tot 2,32 miljard euro, de bedrijfswinst (EBITA) dikte met 58% aan tot 296,7 miljoen euro en daar werd een 68% hogere nettowinst uit gepuurd van 177 miljoen euro. De vraag bleef immers sterk, waardoor er hogere prijzen konden worden aangerekend. Die leverden een spectaculaire stijging op van de vrije kasstroom tot 117,6 miljoen euro, echter zonder impact op de schuldpositie van 1,1 miljard euro. Voor heel 2022 moet de bedrijfswinst stijgen op jaarbasis, al werd dat niet becijferd.

Shurgard ontvangt bouwvergunning voor faciliteit in Londen

  • Vastgoedgroep Shurgard heeft een bouwvergunning ontvangen voor een nieuwe self-storage faciliteit in het Londense Chiswick. Dat moet 6.600 vierkante meter groot zijn en in 2023 de deuren openen met meer dan 1.200 self-storage units. De vergunning versterkt de positie in Londen en de Thames Valley tot bijna 200.000 vierkante meter verhuurbare oppervlakte. Eerder dit jaar voltooide Shurgard de overname van het vastgoed van CityStore Self Storage in Centraal Londen.

Jensen invest controleert nu meer dan 55% van wasserijgroep Jensen.

  • Wasserijgroep Jensen stuurde een transparantiekennisgeving aan zichzelf. Door de inkopen in het kader van het inkoopprogramma werden er 46.776 eigen aandelen aan de balans toegevoegd, waardoor de meerderheidsaandeelhouder JensenInvest groep nu 55,0% van de stemrechten in het bedrijf bezit. Dat is boven de meldingsdrempel van 55%. KBCS heeft een “Opbouwen”-advies en 35 euro koersdoel.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap