• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 24 aug 2022

9:22

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Hogere kosten blijven op Agfa wegen, EBITDA-marge daalde van 9,1% naar 6,8%. 

  • Agfa blijft knap veel last hebben van hogere kosten. De omzet steeg dan wel met 6,4% in het tweede kwartaal tot 469 miljoen euro, terwijl op 458 miljoen werd gemikt, maar de bedrijfskasstroom (EBITDA) viel met 21% terug, zodat de marge daalde van 9,1% naar 6,8%. De bedrijfswinst (EBIT) daalde met 34% tot 16 miljoen euro, een zucht onder de schattingen. Voor de rest van 2022 primeren kosteninflatie, toelevering en geopolitieke en economische uitdagingen, zodat extra prijsacties nodig zijn. De tweede jaarhelft moet beter worden dan de eerste, evenwel onder voorbehoud. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 4,9 euro koersdoel, omdat de lopende transformatieacties goed op schema liggen.

ASR Nederland ziet operationele halfjaarwinst met 3,5% dalen naar 513 miljoen euro.  

  • Verzekeraar ASR Nederland zag de operationele halfjaarwinst onder meer door de voorjaarsstormen met 3,5% dalen naar 513 miljoen euro, maar dat was beter dan de verwachtte 489 miljoen euro. De solvabiliteit verbeterde fors van 196% naar 214%. De kapitaalpositie blijft robuust, ondanks de volatiele financiële markten. Het operationele rendement kwam uit op 13,9% tegenover 17,7% vorig jaar. Er werd op autonome basis 428 miljoen euro kapitaal gegenereerd, ruim meer dan de verhoopte 370 miljoen euro. Er wordt 0,98 euro interim-dividend uitbetaald, nadat er voor 75 miljoen euro eigen aandelen werden ingekocht. Daar komt de komende drie jaar nog eens minstens 100 miljoen euro per jaar bij. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 46 euro koersdoel. 

Omzet van Kendrion steeg met 9% op jaarbasis tot 256,8 miljoen euro. 

  • De omzet van de Nederlandse magnetenspecialist Kendrion steeg met 9% op jaarbasis tot 256,8 miljoen euro, ondanks dat er zes weken lang niet geproduceerd kon worden in China. De bedrijfskasstroom daalde wel met 13,3% tot 13,7 miljoen euro, terwijl de bedrijfswinst (EBITA) met 19% inzakte tot 7,9 miljoen euro. Dat is te wijten aan – hoe kan het ook anders – hogere personeels- en andere kosten. De schuld steeg tot 145,6 miljoen euro omwille van de dividenduitkering en omwille van een negatieve vrije kasstroom ten belope van -7,6 miljoen euro. De middellangetermijndoelstellingen bleven behouden, maar die worden mogelijk aangepast op de beleggersdag van 8 september. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap