ma. 29 aug 2022
9:24

KBC Securities verhoogt advies voor Agfa van “Opbouwen” naar “Kopen”
- KBC Securities (KBCS) bekeek de investment case van Agfa opnieuw. Het advies werd verhoogd van “Opbouwen” naar “Kopen” omdat KBCS gelooft dat de markt het potentieel van Agfa's transformatie totaal verkeerd inschat. De lopende transformatie-acties zitten goed op schema en zullen naar verwachting leiden tot meer wendbaarheid en een verdere vereenvoudiging van Agfa's activiteiten. Ze zullen Agfa ook in staat stellen om zijn kosten vanaf 2023 verder te verminderen. KBCS gaat ervan uit dat de verkoop van Offset voor de komende vier maanden is.
HAL verhoogt biedprijs op Boskalis van 32 naar 33 euro in contanten per aandeel
- HAL verhoogde de biedprijs op Boskalis van 32 naar 33 euro in contanten, per aandeel. Deze verhoogde biedprijs, plus het door Boskalis uitgekeerde dividend van 0,5 euro, vertegenwoordigt een premie van ongeveer 32%. De Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen van Boskalis bevelen aandeelhouders het bod te aanvaarden. Geen impact op het “Houden”-advies en het koersdoel van 138 euro.
Greenyards vergelijkbare omzet stijgt in eerste kwartaal met 4,8% op jaarbasis
- De vergelijkbare omzet van Greenyard steeg in het eerste kwartaal van 2022 met 4,8% op jaarbasis tot 1,18 miljard euro. De groei was positief in beide segmenten, Fresh en Long Fresh. Greenyard blijft haar prijsstelling aanpassen aan de stijgende inputkosten in de nieuwe economische realiteit. KBCS blijft vertrouwen houden in het behalen van de doelstellingen en handhaaft daarom het “Kopen”-advies en het koersdoel van 13,1 euro.
EPRA-resultaat van Retail Estates over eerste kwartaal bedraagt 18,6 miljoen euro
- Het EPRA-resultaat van Retail Estates over het eerste kwartaal van 2022-2023 bedroeg 18,6 miljoen euro. Dat staat tegenover de 18,54 miljoen euro vorig boekjaar. De EPRA-winst per aandeel (de winst uit de kernactiviteit van vastgoedverhuur) kwam uit op 1,39 euro. Op 30 juni bedroeg de reële waarde van de vastgoedportefeuille 1,78 miljard euro. Het nettohuurresultaat kwam uit op 29,56 miljoen euro, wat een stijging met 3,59% impliceert ten opzichte van vorig boekjaar. De bezettingsgraad van de totale portefeuille bedraagt 97,64%. Al bij al bevestigen de resultaten de stabiliteit van zijn portefeuille. Het aandeel is relatief veerkrachtig in deze markt aangezien het de coronaperiode afsloot zonder een premie ten opzichte van de intrinsieke waarde. Geen impact op het “Kopen”-advies en het koersdoel van 76 euro.
DEME’s omzet in eerste half jaar stijgt met 21,5% tot 1,292 miljard euro
- DEME zag zijn omzet in het eerste half jaar stijgen met 21,5% tot 1,292 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Het orderboek bedroeg 5,6 miljard euro, tegenover 5,9 miljard op het einde van 2021. In de eerste helft van 2022 heeft DEME een bedrijfskasstroom (EBITDA) van 191,3 miljoen euro kunnen realiseren. Dat is hoger dan de 187,2 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Hoewel de resultaten voor de voorbije 6 maanden lichtjes teleurstellen (vooral Bagger & Infra ondervinden de gevolgen van het moeilijke macroklimaat), werd KBCS in positieve zin verrast door de vooruitzichten. Geen impact op het “Kopen”-advies en het koersdoel van 123 euro.