• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 14 dec 2022

9:22

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

VGP kondigt voltooiing aan voor 3de joint-venture met Allianz

  • VGP kondigde de voltooiing aan van een vestiging van KraussMaffei voor de 3de joint-venture met Allianz. Dat is de grootste huurder van VGP én een belangrijke leverancier voor de Duitse industrie. Het bedrag voor dit project was reeds aangekondigd en de laatste cashbetaling bedraagt ongeveer 70 miljoen euro. Belangrijker is dat het nieuws benadrukt dat VGP, ondanks de exploderende bouwkosten, geen budgetoverschrijdingen had. Ook zijn de gesprekken met Allianz over de joint-venture nog steeds positief. Dat toont volgens KBCS aan dat de samenwerking met Allianz niet voorbij is, maar dat er eerst een stabilisatie in de markt moet komen alvorens er weer gepraat kan worden. Geen impact op 150 euro koersdoel en “Kopen”-advies.

Colruyt stelt opnieuw teleur

  • Colruyt stelde opnieuw teleur. Het rapporteerde immers een operationele winst van 123 miljoen euro voor de zes maanden tot 30 september. Dat is een daling met 41,6% op jaarbasis, door de hoge inflatie, toenemende concurrentie en de stijgende kosten voor energie, vervoer en lonen van werknemers. De brutowinstmarge daalde van 26,9% tot 26,4%, terwijl de nettobedrijfskosten stegen van 19,1% naar 20,5% van de omzet. De nettowinstdaalde met 45% op jaarbasis, ruim onder de raming van KBCS van -29%. Recent moest de retailer zijn derde winstwaarschuwing in 12 maanden uitsturen. Hoewel KBCS van mening ius dat er waarde kan worden ontsloten uit een mogelijke verkoop van Parkwind, blijft het “Houden”-advies op de tabellen staan. Het koersdoel daalt van 29 naar 22 euro.

Topman ASML Holding vroeg af of waarom VS Nederland wil overtuigen tot nieuwe regels

  • De topman van ASML Holding vroeg zich luidop af of een Amerikaanse poging om Nederland te overtuigen om nieuwe regels aan te nemen die de export naar China beperken zin heeft. De CEO liet weten dat ASML al offers heeft gebracht, omdat ASML al sinds 2019 geen geavanceerde lithografiemachines naar China mag verkassen. Terwijl 15% van de verkoop van ASML in China plaatsvindt, is dat bij Amerikaanse leveranciers van chipapparatuur 25% tot meer dan 30%.

Ebusco tekent contract met Niederrheinische Verkehrsbetriebe

  • Ebusco heeft een contract getekend met Niederrheinische Verkehrsbetriebe (NIAG) voor de levering van 12 Ebusco 3.0-bussen van 12 meter. De levering wordt eind 2023 verwacht. De bussen zullen worden ingezet in het district Wesel en Kleve en is een eerste belangrijke stap richting de elektrificatie van de gehele busvloot van NIAG. Wordt vervolgd, met andere woorden.

Ekopak, Aquafin en EPICo² lanceren samen project Circeaulair

  • Ekopak, Aquafin en EPICo² lanceren samen het project Circeaulair, dat streeft naar een jaarlijkse afname van 25 miljard liter circulair water, het equivalent van het waterverbruik van 640.000 mensen. Na 'Waterkracht' is dit de tweede publiek-private samenwerking waarin Ekopak een actieve rol speelt. Die gaat een waterzuiveringsinstallatie installeren dicht bij de AWZI van Aquafin, van waaruit een nieuw pijpleidingennetwerk wordt aangelegd dat het proceswater rechtstreeks naar het bedrijf of het bedrijvenpark transporteert. De joint-venture zal in 2024 beginnen bij dragen aan de cijfers van Ekopak. Geen impact op “Houden”-advies en 19,5 euro koersdoel.

Saverys wil fusie tussen Euronav en Frontline afblazen

  • Saverys wil de fusie tussen Euronav en Frontline afblazen. Dat gebeurde nadat Saverys, eigenaar van CMB, meer dan 25% van de aandelen van Euronav in handen kreeg. Het vroeg daarom formeel om af te zien van de fusie. Het scenario waarin Euronav de deal blijft steunen is “onwerkbaar en waardevernietigend”, omdat Frontline meer dan 50% van Euronav kan bezitten zonder dat de twee rederijen kunnen fuseren. Een deal tussen Frontline en Euronav moet een “fikse premie” opleveren.  KBCS heeft een “Houden”-advies en 14,5 euro koersdoel op Euronav.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap