• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 10 jan 2022

12:05

Biocartis verkoopt 40% meer testcartridges

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Biocartis meldde deze ochtend dat, ondanks de gevolgen van de bedrijfsbrand, de cartridgevolumes in 2021 met 40% stegen tot 323 000 stuks. Zo haalde het zijn eigen doelstellingen. De groep plaatste 331 netto nieuwe Idylla-toestellen, in lijn met zijn eerdere verwachtingen van 300 à 350, om het totaal naar 1.912 toestellen te brengen. Geen impact op het “Kopen”-advies en het koersdoel van 7 euro, vertelt KBC Securities-analist Thomas Vranken.

Doelstelling gehaald

Biocartis deelt in de trading update een solide prestatie voor 2021 mee, oordeelt analist Thomas Vranken. De geïnstalleerde basis van Idylla-systemen, het cartridgevolume én de kaspositie van het bedrijf voldeden allemaal aan de verwachtingen.

  • De groep plaatste 331 netto nieuwe Idylla-toestellen, in lijn met zijn eerdere verwachtingen van 300 à 350 stuks, om een totaal geïnstalleerd bestand van 1.912 toestellen te bereiken.
  • Er werden 323 000 commerciële cartridges verkocht, goed voor 40% groei op jaarbasis. De groei werd aangedreven door de oncologiefranchise, in combinatie met een aanhoudende bijdrage van de infectieziektetests SARS-CoV-2 en SeptiCyte RAPID.
  • De kaspositie klokte het jaar af op 53,2 miljoen euro, inclusief 6 miljoen euro opgenomen kredietfaciliteiten op korte termijn. Maar dat bedrag omvat de schadevergoeding voor de gevolgen van de brand niet.

Testmenu

Het verschillend aantal testen dat de Idylla-toestellen van Biocartis kunnen verwerken is belangrijk. De groep boekte ook in dat testmenu stevige vooruitgang, zowel voor oncologie als infectieziekten:

Oncologie

  • In maart 2021 werd de Idylla™ GeneFusion Assay (RUO3) gelanceerd als snelle laboratorium-workflowoplossing voor genfusie testing op ALK, ROS1, RET, NTRK 1/2/3, alsook MET exon 14 skipping, die steeds meer wordt gebruikt in onderzoek naar diverse soorten kanker, waaronder longkanker, schildklierkanker en andere.
  • In april 2021 werd de eerste US FDA indiening aangekondigd van een oncologietest met de 510(k) indiening van de Idylla MSI Test voor gebruik als in vitro diagnostisch hulpmiddel gericht op de identificatie van ‘microsatellite instability’ (MSI) status in colorectale (darm)kanker om te helpen bij de differentiatie tussen sporadische colorectale (darm)kanker en potentieel Lynch syndroom.
  • In april 2021 werd een partnershipovereenkomst getekend met SkylineDx voor de ontwikkeling van hun nieuwe eigen test, de Merlin Assay, op het Idylla platform. Deze assay is gericht op het voorspellen van het risico van een patiënt op nodale metastase bij melanoom.
  • In mei 2021 werd het partnership met AstraZeneca uitgebreid om de toegang tot snelle en gebruiksvriendelijke Idylla EGFR testing producten op geselecteerde ziekenhuislocaties in Europese en wereldwijde distributiemarkten te verbeteren.
  • In mei 2021 kreeg Biocartis een subsidie van 1,4 miljoen euro van VLAIO, de Vlaamse organisatie voor Innovatie & Ondernemerschap, voor de verdere ontwikkeling van een zeer innovatieve technologie die zal worden ingezet op het Idylla platform en die de offline personalisatie van de Idylla cartridge mogelijk moet maken.

Infectieziekten

  • In september 2021 werd de Idylla SARS-CoV2/Flu/RSV Panel (CE-IVD) gelanceerd waarmee in één enkele cartridge nucleïnezuren van SARS-CoV-2, griep A/B en RSV6 kunnen worden opgespoord, met resultaten in ongeveer 90 minuten.
  • In november 2021 kondigde Biocartis aan dat de US FDA 510(k) clearance verleende voor de SeptiCyte RAPID7 (CE-IVD, US FDA 510(k)) die werkt op het Idylla platform en die werd ontwikkeld in samenwerking met Immunexpress. De SeptiCyte RAPID is een volledig geautomatiseerde, snelle gastheer-responsetest die sepsis onderscheidt van infectie-negatieve systemische ontsteking bij patiënten die verdacht worden van sepsis, en die binnen ongeveer 1 uur bruikbare resultaten oplevert zodat artsen hun beslissingen over het beheer van de patiënt kunnen optimaliseren.
  • In december 2021 werd de succesvolle uitvoering aangekondigd van een in-silicoanalyse die concludeerde dat zowel de Idylla SARS-CoV-2Test (CE-IVD) als de SARS-CoV-2/Flu/RSV Panel (CE-IVD) de B.1.1.529/Omicron sequenties kunnen opsporen, de meest recente variant die de COVID-19-ziekte veroorzaakt.

Zomerbrand doet sterk jaarstart stokken

In de nasleep van de aanslepende pandemie presteerde Biocartis ondanks de omstandigheden relatief goed in 2021. Het bedrijf kende een sterke start in het eerste halfjaar met een groei van de cartridgevolumes met liefst 96% op jaarbasis, maar kwam halverwege de zomer onverwacht tot stilstand toen een brand een van zijn magazijnen trof en de productie van cartridges op geautomatiseerde productielijn 2 bijna twee maanden stillegde. Als gevolg daarvan wijzigde Biocartis zijn raming van de volumegroei op jaarbasis van de cartridges van 40-60% aan het begin van het jaar naar 40%, wat nu is gerealiseerd.

Deze jaarlijkse groei impliceert een groei van 11% op jaarbasis in de tweede jaarhelft van 2021 tot ongeveer 167 000 stuks, het hoogste aantal dat tot op heden werd gerealiseerd voor een tweede jaarhelft. Dat cijfer is opvallend én solide, vindt analist Thomas Vranken omdat de impact van de brand er in verwerkt werd.

Cashburn van 70 miljoen

De kaspositie van 53,5 miljoen euro lag boven de doelstelling van 50 miljoen euro en ongeveer in lijn met onze verwachtingen (KBC Securities mikte op 57 miljoen euro). Hoewel de impact van de uitstaande verzekeringsincasso's een duidelijk beeld van de operationele prestaties enigszins vertroebelt, valt de cashburn van 70 miljoen euro in 2021 binnen de door KBC Securities verwachte marge van 65 à 70 miljoen euro.

Kans op kapitaalronde in 2022

Analist Thomas Vranken verwacht dat Biocartis met zijn huidige kaspositie nog voort kan werken tot het vierde kwartaal van 2022, omdat er op gemikt wordt dat er zo’n 60 à 65 miljoen euro verstookt zal worden in 2022. Het mag dus duidelijk zijn dat beleggers zich dit jaar aan een kapitaalronde in één of andere vorm mogen verwachten.

KBC Securities over Biocartis

Het koersdoel van 7 euro en het bijhorende “Kopen”-advies blijven behouden, omdat analist Thomas Vranken een solide potentieel ziet in de commerciële slagkracht van Biocartis en voor de komende jaren een volumegroei van 40 à 50% op jaarbasis verwacht, terwijl de brutomarges geleidelijk aan zullen verbeteren tot 60%. Met de voortdurende uitbreiding van het testmenu en de toenemende vraag naar nieuwe inhoud op de langere termijn, denken wij dat de markt de huidige positie van Biocartis niet volledig waardeert. De vooruitzichten voor 2022 zullen op 24 februari worden bekendgemaakt.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap