wo. 23 jan 2019

Carrefour publiceerde gisteren nabeurs haar omzetcijfers voor het vierde kwartaal van 2018. De organische omzet groeide met 1,9% tot 22,6 miljard EUR, wat net onder de consensusverwachting is.
Een licht beter dan verwachte prestatie in de Franse thuismarkt (goed voor 50% van de omzet), zowel voor de geteisterde hypermarkten maar vooral in de supermarkten, werd tenietgedaan door ontgoochelende resultaten in Italië, Azië en vooral België omwille van o.a. toenemende concurrentie. De Spaanse winkels deden het minder slecht dan verwacht, terwijl de Braziliaanse winkels net iets meer verkochten dan waar analisten hadden op gerekend, dankzij een stijging van de voedselprijzen en een beter economische sentiment.
Niettemin nemen de groeicijfers voor bijna elke regio af in vergelijking met het vorige kwartaal. In Frankrijk kunnen de acties van de gele hesjes hier voor iets tussen zitten, al blijft het moeilijk in te schatten wat de exacte impact is. Enkel Spanje (waar de omzetgroei nog steeds negatief is) en Latijns-Amerika gaan erop vooruit. De overige regio's blijven kwartaal na kwartaal minder omzet genereren.
Winstcijfers voor het volledige jaar (en dus ook voor het vierde kwartaal) worden pas in februari gepubliceerd. Maar het management mikt wel op een operationele winst in 2018 van 1,93 miljard EUR, wat 3% hoger is dan de huidige consensusverwachting.
De visie van KBC Asset Management
Beleggers ontvangen het nieuws over de hogere winstverwachting positief en sturen het aandeel ruim 6% hoger. Analist Benoit Debruyne geeft toe dat hij niet had gerekend op hogere winstcijfers. Maar de omzetcijfers stelden eerder teleur. In Frankrijk is er wat onduidelijkheid over de impact van de gele hesjes, maar in de overige West-Europese landen blijft Carrefour duidelijk terrein verliezen. Bovendien begint de waardering ook serieus op te lopen, en noteert het aandeel nu duurder dan andere Europese retailers, die in vergelijking met Carrefour een sterkere omzetgroei en meer visibiliteit bieden.
KBC Asset Management behoudt de "Verkopen"-aanbeveling, maar verhoogt het koersdoel naar 14 EUR omwille van de betere winstcijfers.