• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 18 mei 2022

14:22

China: technologie hoopt op milde regelgever

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De aandelenmarkten hebben dit jaar nog geen al te beste beurt gemaakt. En dat is zeker het geval voor de technologiewaarden. En misschien nog meer het geval voor Chinese technologie-aandelen die langs alle kanten bestookt worden. Niet in het minst vanuit het eigen huis waar de regelgever de voorbije maanden de macht van de techgiganten wilde beteugelen. Maar daar lijkt nu wat sprake van ontdooiing. En dus wat ruimte voor optimisme.

De Chinese regering heeft de afgelopen 16 maanden de binnenlandse regelgeving voor de technologiesector aangescherpt op gebieden die variëren van antitrustregels tot wetten inzake gegevensbescherming. Dit heeft gewogen op de Chinese internetaandelen: de Hang Seng Tech Index, die reuzen als Tencent en de in Hongkong genoteerde aandelen van Alibaba omvat, is het afgelopen jaar met ongeveer 46% gedaald.

Dooi

Maar er zijn tekenen dat China's harde optreden tegen de techsector aan het afzwakken is. De Chinese vicepremier Liu He zei dat de regering de ontwikkeling van de sector en openbare noteringen voor technologiebedrijven steunt, wat de hoop op een versoepeling van de tech-crackdown versterkt.

Al mogen de verwachtingen niet al te hoog gespannen zijn. "Ik denk dat de grote techbedrijven misschien de komende zes maanden een rustigere periode zullen hebben," vertelde Linghao Bao, techanalist bij Trivium China aan CNBC. "Maar dit is echt geen ommekeer in het harde optreden tegen tech, de langetermijnvooruitzichten zijn nog niet veranderd. Omdat Beijing al tot de conclusie is gekomen dat het een slecht idee is om grote techbedrijven de vrije loop te laten omdat het oneerlijke concurrentie op de markt creëert. De rijkdom zal zich concentreren aan de top en dat zal de politiek gaan beïnvloeden," zei hij.

Optimisme

Na de tikken die werden uitgedeeld, lijkt een periode van dooi in de relaties alvast goed nieuws voor de sector. Samen met het bericht van drie opeenvolgende dagen zonder nieuwe COVID-19-gevallen buiten de quarantaine zones, zorgde een en ander alvast voor wat kooplust:

  • Amerikaanse aandelen van e-commercebedrijven Alibaba, JD.com en Pinduoduo stegen tussen 1,6% en 6%.
  • EV-bedrijven Li Auto, Nio en Xpeng wonnen tussen 3,1% en 10,3%
  • Gamingaandelen NetEase en Bilibili gingen respectievelijk 0,7% en 2,3% hoger.
  • Taxidienstenbedrijf Didi en internetgigant Baidu stegen met respectievelijk 4,7% en 4,1%.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap