• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 15 sep 2021

11:41

Cijfers Inditex op prepandemie niveau

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Inditex werd een van de eerste grote Europese kledingretailers die qua omzet en winst het niveau van voor de pandemie bereikte. De eigenaar van Zara profiteerde van een impuls op het gebied van onlineverkoop. Die steeg met 36%. De detailhandelaar verwacht dit jaar meer dan een kwart van zijn omzet uit e-commerce te halen, omdat de pandemie shoppers ertoe heeft aangezet meer aankopen online te doen.

Resultaten

Inditex rapporteerde voor het eerste halfjaar omzet- en winstcijfers die voldeden aan de gemiddelde analistenverwachtingen. De netto-omzet bedroeg 11,94 miljard euro terwijl de bedrijfskasstroommeer dan verdubbelde tot 3,1 miljard euro in de zes maanden tot juli. Analisten hadden 3,04 miljard euro verwacht. De brutomarge kwam uit op 57,9%, meer dan de geraamde 56,9%.

Prepandemie levels

De omzet van Inditex in het tweede kwartaal overtrof niet alleen de lage niveaus van 2020, maar was ook 7% hoger dan de niveaus van 2019 bij constante wisselkoersen, omdat de winkels opnieuw opengingen (99% is momenteel open). Van 1 augustus tot 9 september versnelde de groei verder tot 9% ten opzichte van 2019, tegen constante wisselkoersen. Voor de eerste helft van het jaar zijn de verkopen slechts 7% lager dan de niveaus van 2019. De online omzet steeg in het eerste halfjaar met 36% en de retailer verwacht dit jaar meer dan een kwart van zijn omzet uit e-commerce te halen, omdat de pandemie shoppers ertoe heeft aangezet meer online aankopen te doen.

KBC Asset Management over Inditex

Inditex is volgens KBC Asset Management goed gepositioneerd om de pandemie te doorstaan en marktaandeel te winnen van de kleinere, zwakkere spelers dankzij haar omvang, financiële kracht en flexibiliteit van het bedrijfsmodel. Ze verwachten dat de omzet- en winstgroei de komende kwartalen solide zullen blijven omdat het onlinekanaal een grotere bijdrage aan de omzet zal blijven leveren en omdat het sterke kostenbeheer zal worden volgehouden. Inditex zal ook blijven profiteren van zijn unieke bedrijfsmodel met een korte toeleveringsketen en een sterke voorraadcontrole. Door lokaal te produceren, kan het bedrijf zijn voorraden snel aanpassen aan veranderende vraag of modetrends. De aanbeveling blijft onveranderd op “Kopen” met een koersdoel van 34,5 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap