• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 27 nov 2020

10:30

Coronavaccin zet turbo op sectorrotatie

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

2020 was tot dusver een uitzonderlijk sterk jaar voor groeiaandelen, terwijl waardeaandelen zwaar achterbleven. Vrij vertaald: in 2020 zijn de sterren van de beursvloer vooral de technologieaandelen, die volop genieten van de structurele meevaller die de digitale omwenteling is. En daar zette de coronacrisis nog een turbo op. Geen versnelling in de cyclische sectoren, waar vooral de financiële sector, energieaandelen en de “out-of-home”-sectoren zoals horeca en toerisme de coronafactuur vol op het bord krijgen. Maar met de komst van vaccins lijken de kaarten volgens KBC Asset Management opnieuw te worden geschud.

Vaccinschok

De sterke fundamenten en structurele groei voor technologiebedrijven zullen naar verwachtingen nog jaren aanhouden. Covid-19 gaf een extra boost, omdat het zorgde voor een versnelde invoering van toekomstige groei, maar dat effect kan afnemen door de hoge effectiviteit (>90%) van de vaccins die in de steigers staan. Net dat vaccingerelateerd nieuws zorgde voor een ongezien snelle en heftige “rotatie” op de markten, waarbij energie- en financiële aandelen plots een sterke remonte kenden, terwijl groeiwaarden het relatief minder goed deden.

Op 9 november, toen we nieuws kregen over het eerst vaccin, kende de technologiebeurs Nasdaq zijn slechtste dag sinds de grote financiële crisis, tenminste tegenover de monsterwinst van de S&P500. De markt lijkt dus stilaan zijn focus te verschuiven van pure Covid-winnaars (de “stay at home”-aandelen") naar de achtergebleven kneusjes. Op dat effect werd nog eens een turbo gezet, omdat beleggers wereldwijd volop in een tweede, of derde, coronagolf zaten en de beurzen zich schikten naar de nieuwe regering in de VS (die verdeeld is tussen Republikein en Democraten).

Too soon to call

Dat alles wil echter niet noodzakelijk zeggen dat de kneusjes van 2020 vertrokken zijn voor structureel betere prestaties op de aandelenbeurs Het leert ons wel dat op korte termijn de waarderingsverschillen tussen “groei” en “waarde” te hoog waren opgelopen en er dus ruimte was voor een inhaalbeweging. De vraag is welke premie de markt bereid is te betalen voor defensieve groei. KBC AM verwacht dat die premie wat kan wat afnemen, omwille van de vaccinhoop.

Toch is er meer dan dat. De vaccins zijn immers wel degelijk een “gamechanger”, die economische normalisatie dichterbij brengen. Het lijkt dus aanneembaar dat we weg evolueren van een markt die gedomineerd en gestuurd wordt door technologie- en groeiaandelen, naar een meer brede markt, waarin iedereen de komende maanden aandacht kan en zal krijgen. Een markt, dus, waarin ook cyclisch gevoelige aandelen en financiële waarden hun plaats zullen opeisen, naast de typische defensieve sectoren (nutsbedrijven, voedingsproducten, …).

Geloofwaardig pad richting herstel

Op korte termijn zit de markt weliswaar nog gevangen tussen verslechterende coronacijfers en vaccinhoop, maar vooruitkijkend kondigt de macro-economische omgeving voor 2021 zich positief aan voor een verdere rotatie. Dat pad is dankzij de vaccins sneller dan verwacht geloofwaardiger geworden. En zo is ook de hoop op een heropening van de economie goed gefundeerd. De politieke onzekerheid is ondertussen afgenomen en de forse stimulusmaatregelen blijven nog een hele aanwezig. In een omgeving van wereldwijde groei moet daarom ook de arbeidsmarkt verder kunnen normaliseren, waardoor de consument – eens bevrijd van vermaledijde lockdowns – de centen opnieuw kan laten rollen.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap